Karel Schwarzenberg dusí republiku. Je rozkročený mezi Berlínem, Vídní a Bruselem. Nevolme ho!

Autor: Jiří Jaroš Nickelli | Publikováno: 3.11.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Otevřený list panu Schwarzenbergovi

Vážený pane Schwarzenbergu !

Reaguji na Váš list, datovaný 23. října 2012 občanům republiky. Hlásíte se do služby občanům v prezidentské funkci coby kandidát. Upozorňujete, že je to poprvé v dějinách země, kdy občané budou sami volit svého prezidenta. Správně upozorňujete na sice omezené pravomoci hlavy státu, ale na jeho velký vliv na občanstvo znatelný v dobrém i ve zlém. Dále tvrdíte, že jste věnoval celý život práci pro naši zemi jak v dobách, které nazýváte komunistickou diktaturou, tak v časech podle Vás rodící se demokracie. Vážíte si toho, že jste sloužil vlasti po boku presidenta Havla a uvažujete i o tom, zdali není troufalost ucházet se o post po tak "velikém presidentu". Cítíte, že odkaz roku 89 i odkaz těch, "kteří bojovali za svobodu během nacistické okupace a vlády KSČ" se pomalu vytrácí. Dále říkáte, že jsme se po dvacetiletí věnovali "budování nového státu, ale bohužel jsme v tomto snažení často zanedbávali to nejdůležitější, totiž nastolení vlády práva a spravedlnosti". Konečně pravíte, že je třeba zvážit, co každý z nás může udělat pro vlast a žádáte o prominutí tohoto staromódního slova.

Nyní Vám sděluji, proč já osobně, má rodina - a pokud vím i všichni členové Českého svazu bojovníků za svobodu Boskovicka, jehož jsem předsedou, - nebudou Vás volit.

Nebudeme Vás volit právě proto, že ani pro nás není slovo a pojem vlast staromódní. Pro vlast jsme my všichni pracovali bez nároků na pocty a odměny, a mnozí z nás proto přinesli i veliké oběti jako odbojáři právě za nacistické okupace. Sám pocházím z rodiny a příbuzenstva odbojářského a legionářského, která bez ohledu na třídní původ, přinesla oběti nejvyšší - ty na životech.

čtěte také:

Starý oplzlík a prostopášník Schwarzenberg převzal po smrti Havla úlohu největšího škůdce českého národa

Ostrý senátor: Vlastizrádce Schwarzenberg chce vymr*ávat s národem

Karel Schwarzenberg - zrádce zůstane zrádcem!

Schwarzenbergova kritika Nečase: Jako kdyby nevěstka mluvila o panenství

Vy sám jste na veřejnosti mnohokrát sdělil, že se nepovažujete za Čecha, nýbrž za Boema ( Böhme) tedy za zemského příslušníka. Budiž, to akceptujeme, protože jsme, na rozdíl od sudetských Němců, nikdy nebyli proti soužití různých národností. Nemůžeme přitom zapomínat na Vaše kořeny z rodu, který přišel do Čech po bělohorské katastrofě, který inkolát v Čechách získal až tuším 1658, jenž převzal majetky po české šlechtě, a jehož příslušník princ Felix Schwarzenberg se veřejně ohradil proti husitům jako "bandě lupičů a žhářů". Již z této Vámi ovšem nezaviněné pozice pramení nedůvěra nás odbojářů. Ovšem Vaše činnost po boku pana presidenta Havla, a dále jako ministra zahraničí republiky, v nás vyvolává naprostý nesouhlas s Vaší kandidaturou.

Vy jste mnohokrát manifestoval svůj odpor proti transferu sudetských Němců a označil jej za "zločin vyhnání". A přitom právě toto je naplněný odkaz bojovníků proti nacismu a fašismu, fedrovaný i Postupimí a dalšími smlouvami, což jako ministr našeho "zamini" znáte nejlépe sám. Vy jste vždy hlásal etickou neudržitelnost presidentských dekretů, o nichž víte, že bez nich by existence obnovené republiky skončila ve spárech cizích mocností a skupin. A přitom jste současně poukazoval na právní nemožnost tyto dekrety zvrátit - a tímto "diplomatickým tancem mezi vejci" jste si vysloužil oprávněnou kritiku vašich sudetských a rakouských příznivců coby "švejkomutant dějin". Totiž podle nás pro českého ministra zahraničí existují jen dvě strany barikády - česká nebo sudetská. Vy jste se postavil jednou a půl nohou na sudetskou stranu barikády - a to Vám my, odbojáři, nikdy neodpustíme. Vy jste se nikdy nezasloužil o vykořenění sudetokanceláře, zahnízděné v matičce Praze jako centrum politické rakoviny, rozlévající se po zemích českých. A konečně vy sám jako Chamberlain nových dějin jste pomohl nastolit svým podpisem nový slovanský Mnichov - uznání uloupeného Kosova. Vy jste nás zostudil před našim dávným bratrským národem Srbů. Přičinil jste se, že na Češích od Vašeho podpisu ohavného uznání lžistátu Kosovo - lažne države", jak říkají bratři Srbové drtivou většinou - lpí hanba zrady slovanského bratra. A to proti rezoluci 1244 OSN - i když tvrdíte, že prý porušena nebyla. My si myslíme - a nejen my - že porušena byla, hanebně, jako záruka Francie I. ČSR za Mnichova. Pro nás jste a zůstanete Chamberlainem dějin, novomnichovanem, dokud svět světem bude. Dalo by se toho napsat mnohem více,ale končím, považuji příklady z Vaší éry za dostatečné.

Proto Vás jako odbojáři Boskovicka volit nebudeme - a budeme doporučovat občanům, aby Vás nevolili. Myslíme si, že kandidát na prezidenta republiky, která má zůstat českou ve všech ohledech, musí splňovat jiná kritéria, než ta,která vytyčujete Vy. Myslíme si, že prezident naší země má navazovat na odkaz nejen r.89, ale především na odkaz r.1918, na odkaz r.1945 a r.1968, což jste poněkud opomenul. Rok 89 totiž dle nás tyto odkazy nejen nenaplnil, ale v mnohém paralyzoval a některé i pošlapal, takže nemohla být nastolena - jak Vy výjimečně správně podotýkáte - "vláda práva a spravedlnosti". Proto je stav republiky takový jaký je, a proto mnohé síly doma i v zahraničí usilují o její zardoušení. Právě proto, že nechceme zardoušení republiky, budeme volit kandidáta, který obhájí národní a občanské zájmy republiky, a který obhájí samu republiku proti všem přátelským i nepřátelským "objetím" - ať z Berlína, ať z Vídně, ať z Bruselu - nebo odjinud.


V dokonalé úctě dr.Jiří Jaroš Nickelli

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Německo  | národní zájem  | Sudety
8582 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan