Ďábelská bába. Češi jsou králové. Srbsko žasne nad šarvátkou na akci Albrightové

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 28.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Madlenka dostala za uši! Češi jsou králové. Albrightová řádila kvůli Kosovu. Takovými titulky referovala řada srbských médií o úterním incidentu v Paláci knih Luxor, kde exministryně zahraničí USA podepisovala svoji knihu a čeští aktivisté jí připomněli její politiku během konfliktu na Balkáně.

Krátce po úterním konfliktu na akci Albrightové se některá média pustila do referování a hodnocení celé situace, která se podle očitých svědků odehrála jinak. Určité světlo do případu vnesla dvě autentická videa, která přinesly i ParlamentníListy.cz.

Spontánní protest proti politice Madeleine Albrightové, která byla jednou z hlavních iniciátorů bombardování někdejší Jugoslávie, vyvolal obrovský ohlas v Srbsku, kde o něm psala prakticky všechna média.

Albrightová řádila. Trápí ji svědomí?

Redakce ParlamentníchListů.cz proto vybrala několik zpravodajských serverů, které většinou zveřejnily i zmíněné video, a přináší jejich pohled na celou událost.

Srbský zpravodajský server Alo! článek uvedl titulkem „Madeleine Albrightová řádila kvůli připomínce Kosova“ a dále píše, že bývalá americká ministryně zahraničí doslova zdivočela, když se v Praze setkala s členy českého sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ a popiskem pod její fotografií se řečnicky ptá, zda ji trápí svědomí. Celý článek je též opatřen popiskem "ZLA BABA" (viz obrázek).

„Aktivisté sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ velmi vstřícně a klidně požádali Albrightovou, aby jim podepsala ještě jedno své dílo, přičemž jí ukázali plakáty a disky s údaji o zločinech nad Srby. Následovala tvrdá a nezákonná reakce ochranky a došlo přitom k verbálnímu i fyzickému napadení aktivistů. Madeleine Albrightová velmi brzy ukázala svojí pravou tvář, i když se pokoušela předstírat klid a nezájem, a vyskočila ze židle a začala na přítomné křičet,“ uvádí portál Alo!, který navíc připomíná, že se akce zúčastnil i režisér Václav Dvořák, autor dokumentu Uloupené Kosovo a poslanec Jaroslav Foldyna.

Exministryni se nelíbila společná fotka s kosovským premiérem

Internetový portál srbské televize a rádia rts.rs pod titulkem „Nepříjemná připomínka pro Albrightovou“ píše, že české sdružení Přátelé Srbů na Kosovu pokazilo promoci nové knihy bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové v Praze, jelikož ji žádali, aby se jim podepsala na fotografie s kosovským premiérem a bývalým politickým lídrem UČK Hashimem Thačim.

RTS (srbská televize a rádio): Nepříjemná připomínka pro Albrightovou

„Češi jsou králové: Přivedli Madeleine Albrightovou k šílenství kvůli Kosovu,“ píše v titulku svého článku portál Smedia.rs. „Češi, kteří podporují Srbsko ve věci Kosova, se střetli s Madeleine Albrightovou, bývalou americkou ministryní zahraničí. K incidentu došlo na promoci její knihy. Albrightová se po několika minutách vrátila k podepisování knihy a přítomné přesvědčovala, že válečný zločinec není ona, ale ti, kteří udělali scénu,“ uvádí dále server www.smedia.rs.

Smedia.rs: Češi jsou králové: Přivedli Madeleine Albrightovou k šílenství kvůli Kosovu

Zmatek a obvinění z krveprolití

Portál Pravda.rs píše o zmatku na autogramiádě Madeleine Albrightové. „Češi ji obvinili z krveprolití,“ uvozuje svůj text. „Při promoci knihy bývalé americké ministrině zahraničí Madeleine Albrightové v Paláci knih Neoluxor došlo k všeobecnému zmatku, když jí aktivisté sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ požádali, aby podepsala plakáty s údaji a fotografiemi o zločinech nad Srby.

Tentýž web navíc i cituje vyjádření jednoho z účastníků protestu, člena sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, Daniela Huby. Ten vysvětluje účel protestu. „Madeleine Albrightová ze své funkce ministryně zahraničí USA prosadila bombardování Svazové republiky Jugoslávie v roce 1999 letadly NATO bez mandátu OSN, podpořila džihád v Bosně v letech 1992-1995, manipulovala s fakty kolem Srebrenice a osobně vydělala na privatizaci kosovských telekomunikací. Měla by za svá politická rozhodnutí nést následky a přiznat zodpovědnost za krveprolití, která si vyžádala několik tisíc civilních obětí,“ uzavírá vyjádřením Daniela Huby server Pravda.rs o úterním pražském incidentu.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: Srbsko  | Madeleine Albright  | ICTY
8725 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan