Ďábelská bába. Češi jsou králové. Srbsko žasne nad šarvátkou na akci Albrightové

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 28.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Madlenka dostala za uši! Češi jsou králové. Albrightová řádila kvůli Kosovu. Takovými titulky referovala řada srbských médií o úterním incidentu v Paláci knih Luxor, kde exministryně zahraničí USA podepisovala svoji knihu a čeští aktivisté jí připomněli její politiku během konfliktu na Balkáně.

Krátce po úterním konfliktu na akci Albrightové se některá média pustila do referování a hodnocení celé situace, která se podle očitých svědků odehrála jinak. Určité světlo do případu vnesla dvě autentická videa, která přinesly i ParlamentníListy.cz.

Spontánní protest proti politice Madeleine Albrightové, která byla jednou z hlavních iniciátorů bombardování někdejší Jugoslávie, vyvolal obrovský ohlas v Srbsku, kde o něm psala prakticky všechna média.

Albrightová řádila. Trápí ji svědomí?

Redakce ParlamentníchListů.cz proto vybrala několik zpravodajských serverů, které většinou zveřejnily i zmíněné video, a přináší jejich pohled na celou událost.

Srbský zpravodajský server Alo! článek uvedl titulkem „Madeleine Albrightová řádila kvůli připomínce Kosova“ a dále píše, že bývalá americká ministryně zahraničí doslova zdivočela, když se v Praze setkala s členy českého sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ a popiskem pod její fotografií se řečnicky ptá, zda ji trápí svědomí. Celý článek je též opatřen popiskem "ZLA BABA" (viz obrázek).

„Aktivisté sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ velmi vstřícně a klidně požádali Albrightovou, aby jim podepsala ještě jedno své dílo, přičemž jí ukázali plakáty a disky s údaji o zločinech nad Srby. Následovala tvrdá a nezákonná reakce ochranky a došlo přitom k verbálnímu i fyzickému napadení aktivistů. Madeleine Albrightová velmi brzy ukázala svojí pravou tvář, i když se pokoušela předstírat klid a nezájem, a vyskočila ze židle a začala na přítomné křičet,“ uvádí portál Alo!, který navíc připomíná, že se akce zúčastnil i režisér Václav Dvořák, autor dokumentu Uloupené Kosovo a poslanec Jaroslav Foldyna.

Exministryni se nelíbila společná fotka s kosovským premiérem

Internetový portál srbské televize a rádia rts.rs pod titulkem „Nepříjemná připomínka pro Albrightovou“ píše, že české sdružení Přátelé Srbů na Kosovu pokazilo promoci nové knihy bývalé americké ministryně zahraničí Madeleine Albrightové v Praze, jelikož ji žádali, aby se jim podepsala na fotografie s kosovským premiérem a bývalým politickým lídrem UČK Hashimem Thačim.

RTS (srbská televize a rádio): Nepříjemná připomínka pro Albrightovou

„Češi jsou králové: Přivedli Madeleine Albrightovou k šílenství kvůli Kosovu,“ píše v titulku svého článku portál Smedia.rs. „Češi, kteří podporují Srbsko ve věci Kosova, se střetli s Madeleine Albrightovou, bývalou americkou ministryní zahraničí. K incidentu došlo na promoci její knihy. Albrightová se po několika minutách vrátila k podepisování knihy a přítomné přesvědčovala, že válečný zločinec není ona, ale ti, kteří udělali scénu,“ uvádí dále server www.smedia.rs.

Smedia.rs: Češi jsou králové: Přivedli Madeleine Albrightovou k šílenství kvůli Kosovu

Zmatek a obvinění z krveprolití

Portál Pravda.rs píše o zmatku na autogramiádě Madeleine Albrightové. „Češi ji obvinili z krveprolití,“ uvozuje svůj text. „Při promoci knihy bývalé americké ministrině zahraničí Madeleine Albrightové v Paláci knih Neoluxor došlo k všeobecnému zmatku, když jí aktivisté sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ požádali, aby podepsala plakáty s údaji a fotografiemi o zločinech nad Srby.

Tentýž web navíc i cituje vyjádření jednoho z účastníků protestu, člena sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, Daniela Huby. Ten vysvětluje účel protestu. „Madeleine Albrightová ze své funkce ministryně zahraničí USA prosadila bombardování Svazové republiky Jugoslávie v roce 1999 letadly NATO bez mandátu OSN, podpořila džihád v Bosně v letech 1992-1995, manipulovala s fakty kolem Srebrenice a osobně vydělala na privatizaci kosovských telekomunikací. Měla by za svá politická rozhodnutí nést následky a přiznat zodpovědnost za krveprolití, která si vyžádala několik tisíc civilních obětí,“ uzavírá vyjádřením Daniela Huby server Pravda.rs o úterním pražském incidentu.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: Srbsko  | Madeleine Albright  | ICTY
8590 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Lid je menšina terorizovaná elitami: Po Brežněvově omezené suverenitě máme omezenou demokracii. Hlasuje se, ale k ničemu to není. Vládnou média. Trumpa, Brexit i Babiše je třeba likvidovatDěsivý dokument o islamizaci a úpadku Evropy. Podívejte se, než ho smažou...

ePortal.cz

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!Velké změny neřídí konspirátoři

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan