NATO se připravuje na válku s Ruskem

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 22.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Severoatlantická aliance hodlá uspořádat velká vojenská cvičení v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podle scénáře je agresorem jedna z afrických zemí, ale v privátních rozhovorech představitelé NATO přiznávají, že se ve skutečnosti připravují její síly na odrážení smluveného útoku ruských, čínských nebo íránských hackerů.

Ruský list Kommersant k tomu napsal, že také ruské ministerstvo obrany vyhlásilo nedávno tender na výzkumy v sféře informační bezpečnosti. Ruští vojáci se zejména zajímají o metody a prostředky překonání protivirových systémů, prostředků síťové ochrany, prostředků ochrany operačních systémů. K účasti v tenderu byli vyzváni ruští občané mající potenciál a vnitřní motivaci pro řešení velkých vědecko výzkumných úkolů v státním zájmu. Toto téma rozvíjí ruský expert Alexandr Pisemskij:

Myslím, že ze strany NATO by nebylo rozumné vnímat Rusko jako slabého potenciálního nepřítele. Rusko bylo vždy bohaté na chytré lidi. Moderní IT technologie a hi fi se u nás rozvíjejí dost dobře. Včetně v státním sektoru. Zkušenosti ruských hackerů jsou známé po celém světě, a elaboráty státních a komerčních organizací také zvyšují riziko pro stejnou NATO. Rusko má samozřejmě plány na odrážení kybernetických útoků různého druhu. Ale v každém případě potřebujeme dodatečné investice (jak organizační, tak i technické).

ČTĚTE TAKÉ:

Nechceme zabijáky z NATO na srbské obloze. Transparent "NATO fuck off" na aeroshow v Bělehradě

Pokud Srbsko vstoupí do NATO, bude jedinou zemí v dějinách světa, vstupující do spolku, jež ji ukradl část území

Tajné armády NATO v Evropě během studené války organizovaly teroristické útoky

Kybernetická válka je zároveň psychologickou. USA padly nedávno za oběť jednoho podobného útoku. Jde o zveřejnění obrovského množství tajných spisů na webu WikiLeaks. Řada expertů uvádí jako příklad moderní kybernetické války tak zvané arabské jaro: řadu revolucí v blízkovýchodních státech, jež spustily mechanismy krvavých občanských konfliktů. Expert Alexandr Vlasov pověděl:

Nemluvil bych v tomto případě o kybernetické zbrani, ale o dobře naplánované a velmi široké akci psychologicko organizační povahy, která se skutečně povedla inspirátorům a organizátorům arabského jara. Podíváme li se na kybernetické zbraně z širšího hlediska, pak jsou to také různé informační útoky, třeba všechno, co souviselo s ideologickou válkou za sovětských časů, až po demoralizaci základních skupin pravděpodobného nepřítele. Zdá se mi, že právě z těchto časů jsme se přestěhovali do seznamu hlavních nepřátel NATO. A jde li o kybernetické nebo skutečné nepřátele, nemá až tak velký význam.

vyšlo na czech.ruvr.ru

Klíčová slova: Rusko  | NATO
7880 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan