Soud poslal za mříže jedenáct kosovsko-albánských zločinců. Konečně náznak spravedlnosti

Autor: odjinud | Publikováno: 18.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

BELEHRAD. Srbský špeciálny súd pre vojnové zločiny v stredu udelil prísne tresty 11 bývalým príslušníkom Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorých sa podarilo usvedčiť z nelegálneho zadržiavania, mučenia a znásilňovania civilistov počas vojny v Kosove.

Obeťami vojnových zločinov, ktoré sa odohrali v roku 1999 na území kosovského okresu Gnjilane, je najmenej 147 obyvateľov prevažne srbskej, rómskej, ale aj albánskej národnosti. 32 z nich je stále považovaných za nezvestných.

Odsúdení muži by mali stráviť vo väzení päť až 15 rokov, ďalších šiestich obžalovaných však sudkyňa oslobodila. Jedným z nich je aj kosovský Albánec Shemsi Nuhiu, ktorého minulý rok zadržali vo Švajčiarsku na základe srbského zatykača.

Hovorca srbskej prokuratúry pre vojnové zločiny Bruno Vekarič v rozhovore pre tlačovú agentúru AFP potvrdil, že obžaloba sa proti oslobodzujúcemu rozsudku plánuje odvolať.

Nuhiov brat Zecceria, ktorý sa zúčastnil na pojednávaní, v rozhovore pre agentúru Beta vyjadril naopak spokojnosť a poukázal na dôkazy podporujúce argument, že v čase spáchania zločinov sa obžalovaný nezdržiaval v Kosove.

Podľa prokuratúry sú všetci obžalovaní etnickí Albánci, ktorí prišli do Kosova bojovať z južného Srbska alebo susedného Macedónska.

Skupinu za vojnové zločiny odsúdili už začiatkom minulého roka, odvolací súd však nariadil zopakovanie procesu.

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | terorismus
2605 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan