Putin: NATO je reminiscení studené války

Autor: Haló noviny | Publikováno: 13.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rusko může na vojenské základně v Tádžikistánu zůstat do roku 2042. Ruský prezident Vladimir Putin se včera domluvil o pronájmu základny na dalších 30 let s tádžickým prezidentem Imomalim Rachmonem. Při návštěvě základny vojákům podle agentury Reuters řekl, že NATO je reminiscencí studené války.

Stávající nájemní smlouva vojenské základny vyprší v roce 2014. Její plánované prodloužení oznamoval už v roce 2011 tehdejší ruský prezident Dmitrij Medveděv. Smlouva se původně měla prodlužovat o 49 let a měla být podepsaná již na začátku roku 2012. Dohodu ale oddalovaly diskuse o výši nájmu.

Ruská armáda za pronájem neplatí a platit nebude téměř nic. Základnu používá výměnou za dodávky vojenské techniky a zbraní. Putin včera také slíbil, že Rusko pomůže vycvičit tádžickou armádu a týmy pro odhalování drogové kriminality.

Na základně v Tádžikistánu je rozmístěno více než 6000 ruských vojáků. Je to tak nejpočetnější ruská zahraniční základna. Podle včerejší dohody vojáci i jejich rodiny stojí mimo tádžické zákony, podobně jako diplomaté.

Putin na základně řekl, že NATO je reminiscencí studené války, ale může hrát i kladnou roli. »Za určitých okolností, pokud jedná s mandátem Rady bezpečnosti OSN, může i NATO hrát kladnou roli. Vztah s NATO budeme rozvíjet,« konstatoval.

Šéf Kremlu už ráno oznámil, že doufá, že se s tádžickým prezidentem dohodne. »Jste oslavenec, podepíšeme vám, co budete chtít,« vtipkoval Putin (podle Forbesu nejnesympatičtější politik světa) s Rachmonem, který včera oslavil 60. narozeniny. Ruský prezident bývalému sovětskému bavlnáři daroval jeden z nejlepších modelů ruské odstřelovací pušky.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/532269

Klíčová slova: Rusko  | Putin  | NATO
2506 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan