Běloruské volby proběhly dle pravidel, říká pozorovatel. Lidé jsou za Lukašenka vděční

Autor: odjinud | Publikováno: 9.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ivan Hopta, poslanec Prešovského samosprávneho kraje a Městského zastupitelstva v Humenném, byl jedním z pozorovatelů skončených parlamentních voleb v Bělorusku, které v rámci prozápadního folklóru samozřejmě odsoudila OBSE, ale naopak Rusko je podpořilo...

Hopta vydal k volbám následující prohlášení:

Dnešné (nedělní - pozn. red.) parlamentné voľby v Bieloruskej republike, ktorých sa zúčastňujem ako zahraničný pozorovateľ, sa uskutočňujú v pokojnej atmosfére. Každý občan Bieloruska, ktorý chce voliť, sa ich môže slobodne zúčastniť a hlasovať za akéhokoľvek ním vybraného kandidáta.

Útek dvoch opozičných bieloruských strán z volebného boja považujem za priznanie si slabosti a strachu z toho, aby západní sponzori, ktorí do bieloruskej opozície vliali značné množstvo finančných prostriedkov, nezistili, aká nimi podporovaná opozícia je v skutočnosti slabá.

* * *

Prešiel som niekoľko volebných okrskov v Minsku, ako aj v mestách Sluck a Soligorsk v Minskej oblasti a musím vyvrátiť to, čo píše niektorá slovenská tlač o nedomokratickosti volieb, pretože práve naopak, vzhľadom na väčšinový volebný systém pri bieloruských parlamentných voľbách, na rozdiel od Slovenska, môžu vo voľbách kandidovať okrem predstaviteľov politických strán aj nezávislí kandidáti, čo v SR nie je možné.

Myslím si, že všetci tí, ktorí už dlhé roky očierňujú Bielorusko, a pritom túto krajinu ani raz v živote nenavštívili, mali by si pozrieť, akým spôsobom sa táto krajina vzorne stará o svojich občanov v sociálnej oblasti, v oblasti zdravotníctva, školstva, aké veľké finančné prostriedky vynakladá na rozvoj kultúry i športu a následne prestať urážať túto krajinu, jej prezidenta a miešať sa do jej vnútorných záležitostí.

Dar od Boha

Pretože, ako mi povedal jeden obyčajný človek, ktorý pracuje ako vodič, Lukašenko je podľa neho dar od boha a mnohé krajiny bývalého Sovietského zväzu im takéhoto prezidenta doslova závidia.

Slovensko i Bielorusko sú slovanské krajiny, majú blízku kultúru, neexistujú medzi nimi žiadne historické problémy a preto ja osobne nevidím dôvod, aby sme s touto krajinou nemohli rozvíjať oveľa lepšie vzťahy ako doposiaľ.

I Rusko se včera pochvalně vyslovilo o volbách v Bělorusku a uvedlo, že hlasování bylo svobodné a otevřené. Kritiku mezinárodních pozorovatelů označilo za politicky motivovanou. »Jsme si jisti, že běloruští občané si mohli v nedělních volbách uvědoměle vybrat,« uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Kladně hodnotila už v pondělí běloruské volby pozorovatelská mise SNS. Nedostatky při volbách byly nevýznamné a v žádném případě neměly vliv na výsledky.

Vyšlo na: halonoviny.cz

Klíčová slova: Bělorusko
4555 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan