Běloruské volby proběhly dle pravidel, říká pozorovatel. Lidé jsou za Lukašenka vděční

Autor: odjinud | Publikováno: 9.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ivan Hopta, poslanec Prešovského samosprávneho kraje a Městského zastupitelstva v Humenném, byl jedním z pozorovatelů skončených parlamentních voleb v Bělorusku, které v rámci prozápadního folklóru samozřejmě odsoudila OBSE, ale naopak Rusko je podpořilo...

Hopta vydal k volbám následující prohlášení:

Dnešné (nedělní - pozn. red.) parlamentné voľby v Bieloruskej republike, ktorých sa zúčastňujem ako zahraničný pozorovateľ, sa uskutočňujú v pokojnej atmosfére. Každý občan Bieloruska, ktorý chce voliť, sa ich môže slobodne zúčastniť a hlasovať za akéhokoľvek ním vybraného kandidáta.

Útek dvoch opozičných bieloruských strán z volebného boja považujem za priznanie si slabosti a strachu z toho, aby západní sponzori, ktorí do bieloruskej opozície vliali značné množstvo finančných prostriedkov, nezistili, aká nimi podporovaná opozícia je v skutočnosti slabá.

* * *

Prešiel som niekoľko volebných okrskov v Minsku, ako aj v mestách Sluck a Soligorsk v Minskej oblasti a musím vyvrátiť to, čo píše niektorá slovenská tlač o nedomokratickosti volieb, pretože práve naopak, vzhľadom na väčšinový volebný systém pri bieloruských parlamentných voľbách, na rozdiel od Slovenska, môžu vo voľbách kandidovať okrem predstaviteľov politických strán aj nezávislí kandidáti, čo v SR nie je možné.

Myslím si, že všetci tí, ktorí už dlhé roky očierňujú Bielorusko, a pritom túto krajinu ani raz v živote nenavštívili, mali by si pozrieť, akým spôsobom sa táto krajina vzorne stará o svojich občanov v sociálnej oblasti, v oblasti zdravotníctva, školstva, aké veľké finančné prostriedky vynakladá na rozvoj kultúry i športu a následne prestať urážať túto krajinu, jej prezidenta a miešať sa do jej vnútorných záležitostí.

Dar od Boha

Pretože, ako mi povedal jeden obyčajný človek, ktorý pracuje ako vodič, Lukašenko je podľa neho dar od boha a mnohé krajiny bývalého Sovietského zväzu im takéhoto prezidenta doslova závidia.

Slovensko i Bielorusko sú slovanské krajiny, majú blízku kultúru, neexistujú medzi nimi žiadne historické problémy a preto ja osobne nevidím dôvod, aby sme s touto krajinou nemohli rozvíjať oveľa lepšie vzťahy ako doposiaľ.

I Rusko se včera pochvalně vyslovilo o volbách v Bělorusku a uvedlo, že hlasování bylo svobodné a otevřené. Kritiku mezinárodních pozorovatelů označilo za politicky motivovanou. »Jsme si jisti, že běloruští občané si mohli v nedělních volbách uvědoměle vybrat,« uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Kladně hodnotila už v pondělí běloruské volby pozorovatelská mise SNS. Nedostatky při volbách byly nevýznamné a v žádném případě neměly vliv na výsledky.

Vyšlo na: halonoviny.cz

Klíčová slova: Bělorusko
4440 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan