Poprvné v historii: Čínská firma podává žalobu na prezidenta USA

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 3.10.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Čínská společnost Ralls prohlásila, že podává žalobu na administrativu prezidenta USA, oznámil dnes londýnský list The Financial Times.

Minulý pátek zakázal Barack Obama zvláštním nařízením této čínské společnosti výstavbu větrné elektrárny ve státě Oregonu. Příčinou je, že v blízkosti tohoto místa se nachází střelnice amerického vojenského námořnictva, kde se zkoušejí nejnovější bezpilotní letouny.

Současně dovolil Obama kompetentním orgánům, aby vyslýchali pracovníky Ralls a kontrolovali všechny vnitřní dokumenty společnosti včetně počítačových souborů.

V žalobě Číňanů se zdůrazňuje, že prezident nemůže stát nad zákon, dokonce když se jedná o zájmy národní bezpečnosti. Podobná žaloba proti prezidentovi USA se ještě nikdy nepodávala.

Vyšlo na: http://czech.ruvr.ru/2012_10_01/89830051/

PSALI JSME:

USA jako velmoc končí. Čína chystá vydání nové světové měny kryté zlatem

Co je čínské, to je špatné; mimo dolary, jimiž Čína zachraňuje svět

Vliv Asie roste. Čína je už pro Američany důležitější než Evropská unie

EU krachuje. Spasí nás Čína, Rusko a jižní Amerika

Bombardování, okupace suverénních států a kolonialismus. To je obrázek dnešního Západu

Klíčová slova: USA  | Čína  | Obama
3364 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan