Klaus si přeje přátelství s Čínou

Autor: Haló noviny | Publikováno: 29.9.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Česká republika by měla posílit vztahy s Čínou a nevnášet do nich zbytečné překážky. Prezident Václav Klaus to ve čtvrtek večer prohlásil na oslavě vzniku komunistické Číny, které se účastnil na jejím velvyslanectví v Praze.

Klaus v úvodu oslavy vystoupil, po boku s čínským velvyslancem, s krátkou zdravicí. »My, tedy rozhodně ti, kteří tady dnes jsou, sledujeme s velkým zájmem vývoj ve vaší zemi a snažíme se vytvořit pozitivní a přátelské vztahy mezi našimi zeměmi,« zdůraznil Klaus s tím, že pevně věří, že s úspěšným ekonomickým vývojem se bude  zlepšovat i politický a společenský život v Číně. »Potřebujeme otevřít vztahy mezi našimi zeměmi, a nikoliv do nich vnášet zbytečné překážky,« vysvětlil prezident České republiky Václav Klaus, který svou zdravici pronesl v angličtině, a nikoliv ve svém rodném jazyce, jak by většina zúčastněných, nejspíše očekávala.

Čínský velvyslanec Jü Čching-tchaj v proslovu poznamenal, že Čína chce pokračovat v reformách a otevírání země světu. Letos a v příštím roce podle něj Čínu čekají zásadní změny ve vedení vlády i komunistické strany. Klíčovou věcí ale zůstane i v budoucnosti udržení dlouhodobého ekonomického růstu, zdůraznil velvyslanec.

»Česko také čekají zásadní změny vedení,« glosoval dále uvolněný Klaus před účastníky recepce. »Konečně čeští občané vyberou někoho, kdo mě v prezidentském úřadu nahradí, a to určitě také bude významná politická změna,« poznamenal. Věří, že výměna hlavy českého státu bude stejně pozitivní jako změny v Číně.

Recepce se zúčastnil také předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, poslanec Josef Šenfeld (KSČM) nebo například poslankyně Milada Halíková (KSČM). Na oslavě se objevila třeba i vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM), nebo její stranický kolega a ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský, či ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) a řada dalších politiků.

Sociální demokracii zastupovali místopředseda strany Zdeněk Škromach a předseda poslanců Jeroným Tejc. Mezi hosty byl například i poslanec TOP 09 Stanislav Polčák. Pozvání na recepci přijal i americký velvyslanec Norman Eisen.

První říjen 1949 byl dnem, kdy komunistický vůdce Mao Ce-tung vyhlásil na pekingském náměstí Tchien-an-men vznik Čínské lidové republiky. Od tohoto data právě v pondělí uplyne 63 let.

 

http://www.halonoviny.cz

Klíčová slova: capitalism  | Klaus  | Čína  | KSČM
2101 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan