Nečas nevidí realitu Afghánistánu. Plýtvání peněz i životů

Autor: Jaroslav Doubrava | Publikováno: 25.9.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Zůstat v Afghánistánu je dnes již na ostudu. NATO je v této zemi již v poslední fázi ústupu, který připomíná, byť v pomalejším tempu, ústup sovětských vojsk z Afghánistánu.

Když navštívil Afghánistán český dočasný premiér Nečas, nejzajímavější informací o jeho návštěvě byla informace o tom, že čeští vojáci se vyhnuli smrti nebo zranění jenom tím, že byli na slavnostním setkání s Nečasem mimo napadenou základnu. Přitom se dal slyšet, že spolupráce afghánských sil a mezinárodních jednotek povede ke zlepšení situace. Jistě je to výrok, který lze navrhnout na nejhloupější výrok roku. A že výběr z takových výroků je opravdu těžký.

Poslední záznam je z pondělí 17. září a jednalo se o čtyři mrtvé v provincii Herát. Zatím od začátku měsíce jde o 22 mrtvol vojáků z armád NATO. Tři zemřeli o den dříve. A čtyři ještě o den dříve, tedy 15. září. V uveřejňovaném seznamu mrtvol vojáků NATO nejsou detaily známy ze dnů 16. a 17. září. Jisté ale již je, že 15. září zemřeli 2 Britové a 2 Američané. Jeden z Američanů byl podplukovníkem od námořní pěchoty z Pennsylvanie. Celková inventura za rok 2012 k 17. září: 340 mrtvých.

Dokonce musely být právě teď ukončeny společné hlídky vojáků NATO a afghánských vojáků a policistů. Proč? Protože smrt vojáků NATO má na svědomí v poslední době stále více úder osob v policejních a vojenských uniformách oficiálního Afgánistánu.

Válečný nečas, který panuje v Afghánistánu nechce český dočasný premiér Nečas vidět. Naopak se vychloubá se jak jsme stabilní partneři. Neboli také,jak jsme hloupí partneři. Odcházejí již i Australané a Francouzi. Zůstat v Afghánistánu je dnes již na ostudu. NATO je v této zemi již v poslední fázi ústupu, který připomíná, byť v pomalejším tempu, ústup sovětských vojsk z Afghánistánu.

Jediný stát, který se chová hůře v této lokalitě než Nečasův státní aparát, je Gruzie. Je pravděpodobné, že  až dvojnásobně zvýší počet svých vojáků v Afghánistánu v době, kdy ostatní účastníci spojenecké mise odcházejí. Počet gruzínských vojáků se má zvýšit z nynějších zhruba 900 na 1700. Ale Gruzie tak musí postupovat, protože její vláda potřebuje být za jakoukoliv cenu  v kamarádském vztahu s USA a touží po vstupu do NATO.

NATO do konce srpna předalo afghánským oficiálním orgánům na 300 základen s vybavením a další dvě stovky vyklidilo. A přišlo zatím letos „jenom“ o 340 vojáků, jak jsem uvedl. Prý afghánští partneři přebírají stále větší díl odpovědnosti za vlastní bezpečnost a význam přítomnosti spojeneckých sil klesá,“ lhal koncem srpna novinářům brigádní generál Steven Shapiro, který (ústupu) čili procesu předávání kapacit, velí.

Proto každá koruna daná do pobytu českých občanů a jejich techniky v Afghanistánu je plýtváním státním majetkem. Zastaví někdo alespoň Nečase, když jsme toto plýtvání nedokázali zatrhnout minulým vládám, ještě před jeho nástupem do jeho záškodnické funkce?

Klíčová slova: USA  | islám  | Doubrava  | Afghánistán
3952 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Profesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativuStal se zázrak. Česká televize vyslyšela dlouholeté volání českých lidí...

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházetAndreji Babišovi, Janu Hamáčkovi a všem jejich kolegům z ANO a ČSSD snad nezáleží na osudu našeho krajana ve Francii?

ePortal.cz

Blbost, ale za prachy proč neV České republice řádí sňatkový podvodník, který se představuje jako Tomáš Pěstčínský. Policie je bezradná

Eurabia.cz

Dítě řeklo matce, že by ji neváhalo zavraždit kvůli poslušnosti k islámu a MohamedoviČernoch tvrdil, že ho zmlátili bělští stoupenci Trumpa. Teď se ukázalo, že lhal ve všem ...

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zařízení USA, které vás slyší... Marian Kechlibar o zákoutích kauzy Huawei. Padni komu padniSpisovatel odhaluje, jak žili Romové s ostatní společností, než vzniklo sídliště Chanov. Osobní zážitky
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan