Nečas nevidí realitu Afghánistánu. Plýtvání peněz i životů

Autor: Jaroslav Doubrava | Publikováno: 25.9.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Zůstat v Afghánistánu je dnes již na ostudu. NATO je v této zemi již v poslední fázi ústupu, který připomíná, byť v pomalejším tempu, ústup sovětských vojsk z Afghánistánu.

Když navštívil Afghánistán český dočasný premiér Nečas, nejzajímavější informací o jeho návštěvě byla informace o tom, že čeští vojáci se vyhnuli smrti nebo zranění jenom tím, že byli na slavnostním setkání s Nečasem mimo napadenou základnu. Přitom se dal slyšet, že spolupráce afghánských sil a mezinárodních jednotek povede ke zlepšení situace. Jistě je to výrok, který lze navrhnout na nejhloupější výrok roku. A že výběr z takových výroků je opravdu těžký.

Poslední záznam je z pondělí 17. září a jednalo se o čtyři mrtvé v provincii Herát. Zatím od začátku měsíce jde o 22 mrtvol vojáků z armád NATO. Tři zemřeli o den dříve. A čtyři ještě o den dříve, tedy 15. září. V uveřejňovaném seznamu mrtvol vojáků NATO nejsou detaily známy ze dnů 16. a 17. září. Jisté ale již je, že 15. září zemřeli 2 Britové a 2 Američané. Jeden z Američanů byl podplukovníkem od námořní pěchoty z Pennsylvanie. Celková inventura za rok 2012 k 17. září: 340 mrtvých.

Dokonce musely být právě teď ukončeny společné hlídky vojáků NATO a afghánských vojáků a policistů. Proč? Protože smrt vojáků NATO má na svědomí v poslední době stále více úder osob v policejních a vojenských uniformách oficiálního Afgánistánu.

Válečný nečas, který panuje v Afghánistánu nechce český dočasný premiér Nečas vidět. Naopak se vychloubá se jak jsme stabilní partneři. Neboli také,jak jsme hloupí partneři. Odcházejí již i Australané a Francouzi. Zůstat v Afghánistánu je dnes již na ostudu. NATO je v této zemi již v poslední fázi ústupu, který připomíná, byť v pomalejším tempu, ústup sovětských vojsk z Afghánistánu.

Jediný stát, který se chová hůře v této lokalitě než Nečasův státní aparát, je Gruzie. Je pravděpodobné, že  až dvojnásobně zvýší počet svých vojáků v Afghánistánu v době, kdy ostatní účastníci spojenecké mise odcházejí. Počet gruzínských vojáků se má zvýšit z nynějších zhruba 900 na 1700. Ale Gruzie tak musí postupovat, protože její vláda potřebuje být za jakoukoliv cenu  v kamarádském vztahu s USA a touží po vstupu do NATO.

NATO do konce srpna předalo afghánským oficiálním orgánům na 300 základen s vybavením a další dvě stovky vyklidilo. A přišlo zatím letos „jenom“ o 340 vojáků, jak jsem uvedl. Prý afghánští partneři přebírají stále větší díl odpovědnosti za vlastní bezpečnost a význam přítomnosti spojeneckých sil klesá,“ lhal koncem srpna novinářům brigádní generál Steven Shapiro, který (ústupu) čili procesu předávání kapacit, velí.

Proto každá koruna daná do pobytu českých občanů a jejich techniky v Afghanistánu je plýtváním státním majetkem. Zastaví někdo alespoň Nečase, když jsme toto plýtvání nedokázali zatrhnout minulým vládám, ještě před jeho nástupem do jeho záškodnické funkce?

Klíčová slova: USA  | islám  | Doubrava  | Afghánistán
3982 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

TOHLE SE Z ČT NEDOVÍŠ. Lži cynického šklebu České televizeKSČM UŽ MAJÍ DOST I JEJÍ ČLENOVÉ, ANEB JAK SE NIČÍ STRANY A TALENTY….To, že KSČM není nic jiného než politická firma a trafika, začíná docházet i jejím nejzarytějším voličůmKauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

euPortal.cz

Leviatan včerejšího komunisty je dnes monstrum „klimatisty“, globalisty, ekologisty, „konsumisty“, relativisty, agnostika a ateisty: to jsou všechno „komunismy“ a „utopismy“Češi jsou podle Emmy Smetany burani. Tak co se diví? Chraň bůh dělat si srandu z lepších lidí! To není sranda, ale kyberšikana!

ePortal.cz

Zamiloval se Petr Fiala do Miloše Zemana? Opakovaný vtip není vtipem a slušňák je buranemUž máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame

Eurabia.cz

Dnes Srí Lanka a včera Mnichov: Za pokřiku Alláhu akbar zaútočil na kostel v NěmeckuPotvrzeno! Za útoky na Srí Lance mohou muslimové. Stovky křesťanů zraněny a již zhruba 200 mrtvých

FreeGlobe.cz

Británie v šoku. Faragovi stoupá! Podívejte se jak (+ infografika)Podaří se Salvinimu sjednotit protibruselské síly v Evropě?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

A kdo nás ochrání před novináři? Zdeněk Zbořil něco slyšel v ČT... A nemůže mlčetZměna na Ukrajině s velkým Z! Milan Syruček upozorňuje, co padlo o bojích na východě Ukrajiny. Velmi významné
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan