Nečasovo žvanění a další americký Vietnam v Afghánistánu

Autor: Jaroslav Doubrava | Publikováno: 4.9.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Lhaní Nečasovy vlády ve vojenské politice se krásně ukázalo o víkendu ve třetí vietnamské válce. První válku prohráli Američani se svými kamarády ve Vietnamu, druhou v Iráku a třetí prohrávají v Afghánistánu. NATO do konce roku 2014 uteče oficiálně z Afghánistánu, je to už dohodnuto s tamní vládou a Talibanem.

Premiér Petr Nečas přiletěl na svou první návštěvu českých vojáků do války v Afghánistánu. Jaká tam je skutečně situace je zřejmé z toho, že odletěl v pátek večer armádním speciálem, ale z bezpečnostních důvodů bylo možné o cestě informovat až později. Není to snad signál, že Nečas si odskočil na krátko do nečasu – do bojové zóny, kde jedinou jistotou je nejistota?

Prý se tam stabilizuje situace, žvaní dokola Nečas a mandaríni z ministerstva zahraničí. A v internetových zprávách v neděli jsem se dočetl: "Opět nám štěstí přálo. My jsme čekali na návštěvu pana premiéra a pana generála. Vlastně jejich návštěva nám zachránila životy," řekl novinářům s úsměvem velitel české jednotky působící také ve Vardaku, kde vybuchla bomba a 15 nepřítel islámu vyletělo do vzduchu. Češi nebyli mezi nimi, protože se shlukli mimo Vardak s mávátky a balónky k provolávání slávy při vítání Nečase.

Copak toto nejsou jasné důkazy, že každý den strávený v Afghánistánu je zbytečnou ztrátou peněz, kterých se tak krutě nedostává snad ve všech oblastech našeho života a co horšího, lidského potenciálu v marné válce? Prostě jako lokajové se podílíme na americkém Vietnamu č.3 a zbytečně utrácíme peníze, které by se daly utratit smysluplněji i životy našich vojáků. Ale co chtít v čase nečasu… ?


Jaroslav Doubrava, senátor PČR

Klíčová slova: New world order  | USA  | Afghánistán
3453 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan