Ruský ministr zahraničí Lavrov: USA odporně obhajují terorismus v Sýrii. Jak se tohle dá pochopit?

Autor: odjinud | Publikováno: 16.8.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ruský ministr zahraničí řekl, že Washington tím, že nedokázal odsoudit zločiny spáchané ozbrojeným skupinami bojujícími proti Damašku, obhajuje terorismus proti syrské vládě.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve středu Spojené státy kritizoval za podporu ozbrojených skupin v Sýrii a za selhání odsoudit teroristický bombový útok z 18.července, při kterém zemřeli minimálně čtyři vysocí bezpečnostní činitelé, včetně ministra obrany Dawouda Rajiha a jeho zástupce Assefa Shawkata, který byl také švagr prezidenta Asada.

“Tohle je celkem odporná pozice, nemůžu najít správná slova, abych popsal, jak se cítíme. Tohle je přímé obhajování terorismu. Jak se tohle dá pochopit?” řekl Lavrov reportérům v Moskvě.

Nejvyšší ruský diplomat také kritizoval americkou velvyslankyni při OSN Susan Riceovou za argument, že násilí v Damašku znamená, že Rada bezpečnosti musí souhlasit se sankční rezolucí proti syrské vládě.

“Jinými slovy, abych to řekl jednoduše rusky, tohle znamená “budeme pokračovat v podpoře takových teroristických činů tak dlouho, dokud Rada bezpečnosti neudělá to, co chceme.” řekl Lavrov.

Kritizoval také nedávné volání Ligy Arabských států po Asadově rychlé rezignaci výměnou za bezpečný útěk, blok obvinil z nabízení “konfliktních řešení” syrského problému.

www.czechfreepress.cz

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Sýrie
7601 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Von der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval FaragePozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotaceKdyž vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan