Washington tajně pomáhá ozbrojencům v Sýrii

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 7.8.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Akce Ankary a Washingtonu zmařily plán Kofiho Annana v oblasti mírového urovnání. Politologové mají za to, že v nejbližší době přece jen k intervenci do Sýrie dojde, dokonce bez sankce Rady bezpečnosti OSN.

Podle údajů agentury Reuters dostávají ozbrojenci ze Syrské svobodné armády pomoc od Washingtonu: na základě osobního nařízení prezidenta Baracka Obamy před několika měsíci. Na tajnou základnu v Turecku byli vysláni představitelé amerických tajných služeb. Právě tam, v okolí města Adan, jsou nyní dislokováni syrští povstalci. Bílý dům tyto zprávy nekomentuje. Oficiální potvrzení těchto úniků informací Washingtonem je pouze otázkou času, je přesvědčen orientalista Boris Dolgov:

Prostřednictvím CIA a tureckých kanálů dopravují USA povstalcům ze Syrské svobodné armády a dalším radikálním organizacím zbraně a financují je. To je známo už dávno. V Turecku existuje základna Indirlick. V blízkosti této základny se nachází štáb tak zvaných ozbrojených skupin syrských povstalců. A tam také jsou představitelé americké CIA“.

Washington pomáhá ozbrojencům v Sýrii i materiálně. Americké ministerstvo zahraničí věnovalo 25 milionů dolarů na potřeby „nevojenského rázu“, mimo jiné na dodávky spojovacích prostředků. S ozbrojenci aktivně spolupracuje i Turecko. Podle různých údajů byly během posledních měsíců povstalcům předány nejen zásilky střelných zbraní, ale i přenosné protiletadlové raketové komplexy. Díky akcím Ankary a Washingtonu se dostává konflikt v Sýrii na novou úroveň, zdůrazňuje politolog-orientalista Gumer Isajev:

„Podobné dodávky zbraní jsou bezesporu porušením zásad, které jsou základem plánu Kofiho Annana. Na pozadí mírových iniciativ se dodávají zbraně jedné z konfliktujících stran, proto by bylo prostě absurdní mluvit o nějakém urovnání. Kromě toho bych zdůraznil i určitou hysterii spojenou s dodávkami ruských zbraní do Sýrie, přestože tyto dodávky jsou součástí dvoustranných vztahů mezi státy. Západ ale zdůrazňuje toto téma, aby ospravedlnil své vlastní dodávky“.

Experti zdůrazňují, že teď v podstatě probíhají přípravy na možnou invazi do Sýrie, čímž dojde k porušení rezoluce OSN. V Radě bezpečnosti silovou variantu blokují Rusko a Čína. Přesto se ale snaží sponzoři syrské opozice celou věc urychlit.

Posledních několik dní syrská vládní vojska dál bojují s ozbrojenci ve druhém nejvýznamnějším městě této země – Aleppu. Přitom Ankara aktivně stahuje vojska do oblastí hraničících se Sýrií. Ve středu tu byly zahájeny tankové manévry.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012_08_04/83982775/

Klíčová slova: USA  | Sýrie  | terorismus
3392 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan