Washington tajně pomáhá ozbrojencům v Sýrii

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 7.8.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Akce Ankary a Washingtonu zmařily plán Kofiho Annana v oblasti mírového urovnání. Politologové mají za to, že v nejbližší době přece jen k intervenci do Sýrie dojde, dokonce bez sankce Rady bezpečnosti OSN.

Podle údajů agentury Reuters dostávají ozbrojenci ze Syrské svobodné armády pomoc od Washingtonu: na základě osobního nařízení prezidenta Baracka Obamy před několika měsíci. Na tajnou základnu v Turecku byli vysláni představitelé amerických tajných služeb. Právě tam, v okolí města Adan, jsou nyní dislokováni syrští povstalci. Bílý dům tyto zprávy nekomentuje. Oficiální potvrzení těchto úniků informací Washingtonem je pouze otázkou času, je přesvědčen orientalista Boris Dolgov:

Prostřednictvím CIA a tureckých kanálů dopravují USA povstalcům ze Syrské svobodné armády a dalším radikálním organizacím zbraně a financují je. To je známo už dávno. V Turecku existuje základna Indirlick. V blízkosti této základny se nachází štáb tak zvaných ozbrojených skupin syrských povstalců. A tam také jsou představitelé americké CIA“.

Washington pomáhá ozbrojencům v Sýrii i materiálně. Americké ministerstvo zahraničí věnovalo 25 milionů dolarů na potřeby „nevojenského rázu“, mimo jiné na dodávky spojovacích prostředků. S ozbrojenci aktivně spolupracuje i Turecko. Podle různých údajů byly během posledních měsíců povstalcům předány nejen zásilky střelných zbraní, ale i přenosné protiletadlové raketové komplexy. Díky akcím Ankary a Washingtonu se dostává konflikt v Sýrii na novou úroveň, zdůrazňuje politolog-orientalista Gumer Isajev:

„Podobné dodávky zbraní jsou bezesporu porušením zásad, které jsou základem plánu Kofiho Annana. Na pozadí mírových iniciativ se dodávají zbraně jedné z konfliktujících stran, proto by bylo prostě absurdní mluvit o nějakém urovnání. Kromě toho bych zdůraznil i určitou hysterii spojenou s dodávkami ruských zbraní do Sýrie, přestože tyto dodávky jsou součástí dvoustranných vztahů mezi státy. Západ ale zdůrazňuje toto téma, aby ospravedlnil své vlastní dodávky“.

Experti zdůrazňují, že teď v podstatě probíhají přípravy na možnou invazi do Sýrie, čímž dojde k porušení rezoluce OSN. V Radě bezpečnosti silovou variantu blokují Rusko a Čína. Přesto se ale snaží sponzoři syrské opozice celou věc urychlit.

Posledních několik dní syrská vládní vojska dál bojují s ozbrojenci ve druhém nejvýznamnějším městě této země – Aleppu. Přitom Ankara aktivně stahuje vojska do oblastí hraničících se Sýrií. Ve středu tu byly zahájeny tankové manévry.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012_08_04/83982775/

Klíčová slova: USA  | Sýrie  | terorismus
3292 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan