Z toho, co dělal Bursík na životním prostředí, hrůzou vstávají vlasy na hlavě. Kozel zahradníkem, říká ministr Chalupa

Autor: odjinud | Publikováno: 4.8.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Učebnicový příklad přísloví Kozel zahradníkem.

Pan Bursík pokračuje ve své vnitrostranické kampani před volbou předsedy Strany zelených. Jako obvykle se zaměřil na kritiku Ministerstva životního prostředí a na problémy, které sám způsobil.

Důvodem pomalého čerpání Operačního programu životní prostředí bylo nastavení programu na počátku programovacícho období. Hlavní důvody spočívaly ve zbytečné byrokracii a neefektivitě systému administrace programu. Nedostatky byly i v řídících a kontrolních systémech a ve špatném metodickém výkladu podmínek programu. Koneckonců to jsou právě ty oblasti, které nám nyní Brusel u projektů z Bursíkových let vytýká. To je vizitka a dědictví pana Bursíka. V kombinaci s vedením Státního fondu životního prostředí v osobě pana Štěpánka, za jehož období se rozdávaly na fondu bohaté odměny a platy, zde po dvojici Bursík - Štěpánek zůstala práce, jejíž důsledky dodnes řešíme.

V roce 2011 se vyhlásilo sedm výzev s celkovou alokací přes 21 miliard korun. Od počátku letošního roku do srpna se vyhlásilo devět výzev s alokací přes 20 miliard korun.

Ministerstvo životního prostředí zadalo v roce 2011 ve spolupráci s Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj zpracování 2 nezávislých auditů za účelem ověření systému administrace veřejných zakázek v rámci Operačního programu životní prostředí. Ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí zpracovalo akční plány ke všem externím auditům Evropské komise, Pověřeného auditního subjektu, společnosti Ernst and Young a Transparency Int. a zavedlo jejich pravidelné vyhodnocování. Splnění veškerých podmínek Ministerstva financí a Ministerstva pro místní rozvoj vyústilo v znovuobnovení certifikace výdajů  Operačního programu životní prostředí na národní úrovni počátkem října 2011.

Pan Bursík tvrdí, že Ministerstvo životního prostředí v současné vládě není rovnocenným partnerem průmyslu a dopravě. Pokud dohodu mezi Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem průmyslu a obchodu o tom, jak se budou alokovat peníze do oblasti životního prostředí získané z prodeje emisních povolenek, považuje za chybu a jeho politikou je neustálá konfrontace a snaha nedohodnout se, pak je to jeho vize. Ne má.

V nejbližších dnech se podepíše Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Svazem průmyslu a dopravy ČR a Hospodářskou komorou ČR. Ministerstvu životního prostředí dohoda zajistí přítomnost u zásadních legislativních aktivit Ministerstva průmyslu a obchodu s dopadem na životní prostředí, ekonomiku a podnikatelské prostředí. Dále přinese urychlení přípravy nových právních předpisů a aktivnější zapojení  Ministerstva životního prostředí do procesu jejich vytváření, zefektivnění revize stávajících právních norem, nebo možnost získání relevantních informací od spolupracujících stran. Podepsal pan Bursík v rámci rovnocenného postavení obou rezortů něco podobného?

Program Zelená úsporám pan Bursík pojal jako švédský stůl. Všichni pojďte, na každého se dostane, jídla je dost. Naštěstí byl pan Bursík od stolu odstaven a při pohledu na to, co zanechal, by vstaly vlasy hrůzou na hlavě i známému prostovlasému televiznímu kuchaři. Rozdat 25 miliard bez pravidel stylem, postavím se na ulici a rozházím bankovky kolem sebe, umí každý. Přijímat žádosti ve stavu téměř prázdných desek pouze s nadpisem, ono se to pak nějak opraví, není profesionální přístup řádného hospodáře, ani manažera.

Hned od začátku svého ministrování jsem řešil problémy v programu Zelená úsporám, kde jsme pomalu ani nevěděli, kolik máme žádostí a kolik peněz budeme muset proplatit. Teď můžeme peníze získané precizní administrací a důslednými kontrolami poskytnout obcím na energetické úspory veřejných budov.

Pan Bursík mluví o tom, že bude těžké dostat zpět odborníky na ministerstvo. Doufejme, že odborník Bursík už nikdy nebude škodit tak, jak to předváděl právě na MŽP.

Klíčová slova: ekoterorismus
2761 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan