Rakouský deník čelí skandálu. Podívejte se, jak se vyrábí falešné fotografie ze Sýrie

Autor: Redakce | Publikováno: 1.8.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Největší rakouský deník čelí skandálu. Bloggeři obvinili rakouský deník Die Kronen Zeitung z použití photoshopu v reportáži o syrském konfliktu.

Ve výtisku z 28. července byl zveřejněn snímek syrské rodiny na pozadí zničeného města: muž drží v rukou dítě a žena v hidžábu kráčí po ulici. Fotografie byla použita jako ilustrace k článku o bojích v Aleppu.

Záhy po vydání novin se ukázalo, že se jedná o fotomontáž, v níž je spojen snímek agentury EPA, na kterém rodina uprchlíků z Aleppa jde na pozadí, pro Sýrii obyčejné, městské scenérie, se snímkem zničených domů v Homsu. Die Kronen Zeitung byl obviněn ze záměrného falšování fotografických materiálů za účelem dramatizace konfliktu v Sýrii.

Die Kronen Zeitung je největší deník v Rakousku. Každý den jej čte více jak 2,9 milionů osob, což tvoří 43 procent z celkových čtenářů novin v Rakousku.

Velký obrázek o válečné propagandě z Blízkého východu

Denně jsme masírováni povrchní propagandou o aktuálním dění na Blízkém východě a podléháme pocitu, že síly NATO musí učinit přítrž aktuálnímu řádění diktátorů v Sýrii a Iráku. Co když je ale všechno jinak? Co když je celé západní civilizaci systematicky vymýván mozek a likvidace režimů v Iráku a Sýrii je dlouhodobě připravovaná strategie západního establishmentu na ovládnutí regionu?

(FB skupina Zpravodajství bez cenzury)

 

Klíčová slova: mediální manipulace  | Sýrie
3488 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan