Západ vydírá Rusko a bere si pozorovatele OSN v Sýrii jako rukojmí

Autor: odjinud | Publikováno: 20.7.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Západní vlády se pokoušejí vydírat Rusko, když hrozí, že pokud nepodpoří rezoluci Rady bezpečnosti OSN zahrnující sankce proti Sýrii, neobnoví mandát pozorovatelů OSN, který vyprší 20. července. Řekl to ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Podle Lavrova Rusko plně podporuje mírový plán Kofiho Annana, ale "některé západní země" změnily smysl dokumentu projednávaného na nedávné ženevské konferenci tak, že zahrnuje nátlak na odstranění prezidenta Asada. S tím ovšem Rusko souhlasit nebude, konstatoval Lavrov. "Buď byli naši západní partneři v Ženevě nepoctiví, nebo jsou prostě neschopní dosáhnout vzájemné dohody," řekl Lavrov. (Aktuální návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN zahrnující jednostranné ultimátum pro Asada a hrozbu sankcí zpracovala Británie - pozn. KD.)

"Obviňování Číny a Ruska z prodlužování syrského konfliktu, nemluvě o tom že "za to zaplatí", to jde zcela za hranici přípustného," zdůraznil Lavrov citující vyjádření Hillary Clintonové v Paříži ze 6. července.

Více zde: http://www.blisty.cz/art/64199.html

Klíčová slova: Rusko  | OSN  | Sýrie
1795 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan