Provokace Izraele pokračují

Autor: odjinud | Publikováno: 19.7.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Gilat Salit je jednou z 26 ilegálních židovských osad na palestinském Západním břehu Jordánu, které se izraelská vláda zavázala zrušit už před skoro 10 lety.

V osadě ale stále žije kolem 20 rodin a izraelské ministerstvo obrany nedávno dokonce najalo architekta, který má obnovit její výstavbu, informoval včera izraelský list Haarec.

Postup ministerstva je podle něj vnímán jako krok směrem k legalizaci osady, založené v září 2001 a pojmenované na památku Izraelce zastřeleného bojovníky Islámského džihádu.

Obnovení stavební činnosti v »divoké osadě« Gilat Salit je, jak to vypadá, součástí nynějšího trendu v židovské kolonizaci na palestinských územích, přestože zrušení nelegálních židovských osad je jednou z významných podmínek Palestinců pro jednání s Izraelci o vzniku Státu Palestina.

Civilní správa ministerstva obrany má tento týden projednat rozšířené plány na výstavbu 475 bytových jednotek v osadách Jakir, Oranit a Efraim na Západním břehu. Ty jdou nad rámec bytů povolených v osadách výměnou za pokojnou evakuaci ilegálně přistavěné čtvrti Ulpana v Bajt Elu.

O demolici osady Gilat Salit spolu s dalšími 25 »divokými osadami« postavenými po březnu 2001 sice rozhodla v roce 2003 vláda tehdejšího premiéra Ariela Šarona v rámci mírového plánu, tzv. cestovní mapy, ale od té doby byly zlikvidovány jen tři z nich.

Na počátku vládnutí současného kabinetu premiéra Benjamina Netanjahua jeho ministr obrany Ehud Barak sice v prohlášení potvrdil nezbytnost dodržení Šaronova závazku ohledně demolice 26 nelegálních židovských osad, nyní se ale šéfové z ministerstva obrany vymlouvají, že vláda prezidenta USA Baracka Obamy ztratila o tyto závazky zájem, a pokud jde o prezidenta samého, ten prý nerozlišuje mezi »divokými« a legálními osadami.

zdroj

Klíčová slova: Izrael  | Palestina
2401 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Jak to ta Jourová jen myslela? Že prej ty příspěvky co by se nejspíš mazaly, jsou stejně vytvářeny buď robotama, nebo rusákama...Toto je Saudská Arábie nebo Paříž? Ne, podívejte se na muslimy na Staroměstském náměstí...

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan