Provokace Izraele pokračují

Autor: odjinud | Publikováno: 19.7.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Gilat Salit je jednou z 26 ilegálních židovských osad na palestinském Západním břehu Jordánu, které se izraelská vláda zavázala zrušit už před skoro 10 lety.

V osadě ale stále žije kolem 20 rodin a izraelské ministerstvo obrany nedávno dokonce najalo architekta, který má obnovit její výstavbu, informoval včera izraelský list Haarec.

Postup ministerstva je podle něj vnímán jako krok směrem k legalizaci osady, založené v září 2001 a pojmenované na památku Izraelce zastřeleného bojovníky Islámského džihádu.

Obnovení stavební činnosti v »divoké osadě« Gilat Salit je, jak to vypadá, součástí nynějšího trendu v židovské kolonizaci na palestinských územích, přestože zrušení nelegálních židovských osad je jednou z významných podmínek Palestinců pro jednání s Izraelci o vzniku Státu Palestina.

Civilní správa ministerstva obrany má tento týden projednat rozšířené plány na výstavbu 475 bytových jednotek v osadách Jakir, Oranit a Efraim na Západním břehu. Ty jdou nad rámec bytů povolených v osadách výměnou za pokojnou evakuaci ilegálně přistavěné čtvrti Ulpana v Bajt Elu.

O demolici osady Gilat Salit spolu s dalšími 25 »divokými osadami« postavenými po březnu 2001 sice rozhodla v roce 2003 vláda tehdejšího premiéra Ariela Šarona v rámci mírového plánu, tzv. cestovní mapy, ale od té doby byly zlikvidovány jen tři z nich.

Na počátku vládnutí současného kabinetu premiéra Benjamina Netanjahua jeho ministr obrany Ehud Barak sice v prohlášení potvrdil nezbytnost dodržení Šaronova závazku ohledně demolice 26 nelegálních židovských osad, nyní se ale šéfové z ministerstva obrany vymlouvají, že vláda prezidenta USA Baracka Obamy ztratila o tyto závazky zájem, a pokud jde o prezidenta samého, ten prý nerozlišuje mezi »divokými« a legálními osadami.

zdroj

Klíčová slova: Izrael  | Palestina
2535 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduVáclav Klaus: Greta Thunbergová je oběť a chudák. Klimatická krize? Jen propaganda
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan