MF DNES zase střelila kozla. Hledá Václava Havla v sukních. Pánbůh s námi

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 17.7.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Pánbu s námi a zlé pryč. Proč ne rovnou Květa Fialová? Chce někdo udělat z volby prezidenta naprostou frašku? Nebo jde o propagandistický pokus zvolit ještě ovladatelnější typ než je její jmenovec?

Proti paní Fischerové jsem dosud nic neměl. Ale zcela se u mě shodila reakcí na svou „nominaci“: „Pro mě by to byla oběť. Není to žádná pohoda, ale možná kandidaturu nakonec přijmu. Do hloubky si to promýšlím“ (zdroj: iDnes). Prý ji k tomu vybízí spousta kolegů a přátel. Copak ztratila úplně soudnost a sebereflexi? Člověk, který nechápe, že nemá pro hlavu státu ani ty minimální předpoklady, vlastně tuto funkci - naštěstí jen mediálně - degraduje na svou úroveň.

Včera jsem psal v článku „Ješitný a bez gulí; hlavní předpoklad prezidentského kandidáta?“, že podle některých kandidátů to vypadá, jako by ješitnost, samolibost a rozbředlé postoje měly být hlavním kvalifikačním předpokladem pro prezidentskou funkci. Teď tomu Fischerová nasadila korunu.

Čekám, kdy se přihlásí také Věra Tydlitátová (za multikulturalitu a genderismus), Jana Hybášková (za cizí integrační zájmy), Kateřina Jacques (jako reprezentantka biomasy) nebo Alena Gajdůšková (za drůbeží intelekt v politice). Je tady prostě poptávka po Havlovi v sukních, aby byl rozvrat suverénního českého státu dovršen.

Za tím účelem (jiný si nedovedu vysvětlit) vyšel včera v MF DNES dokonce úvodník pod názvem „Ideální prezident? Žena“. Abych byl spravedlivý, jednalo se o výsledky ankety tohoto listu. Prý oslovili osobnosti. Jenže vůbec nešlo o reprezentativní vzorek společnosti. Jaké „osobnosti“, takový výsledek.

Koho se ptali? Například Terezy Boehmové, Lejly Abbasové, Petry Paroubkové, Tomáše Kluse, Ondřeje Hejmy, Jana Kačera, Ondřeje Lišky, Slavomila Hubálka... prostě, umělci, novináři, mluvčí, sociologové a psychologové, osoby spojené s politiky. Takovýmto výběrem respondentů vytvoříte žádoucí obraz, který ovšem nemá nic společného s reálným přáním reálné společnosti. Jenže když to zveřejní úvodník jednoho z nejčtenějších deníků jako hotovou věc... Vidím v tom pokus o sebenaplňující prezentaci.

Podobné obskurní figury by se neměly propůjčovat, aby z úřadu hlavy státu udělaly objekt frašky. Paní Fischerová, zůstaňte na prknech, to je váš svět. Stávající prezident se sice cítí na ledacos, ale v Národním divadle si zahrát nechtěl. Tímto mísením rolí proslul více jeho předchůdce. Jde o aroganci Nerů, Kim Ir-senů a Turkmenbašich. Vzpamatujte se. Česká republika si zaslouží v těchto nelehkých časech respekt k funkci prezidenta.

streit.blog.idnes.cz

Klíčová slova: Havel  | Pravdoláska  | prezidentské volby
3288 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvéBabiš zfackoval Mináře, ČSSD a ČT. Ten Šmarda, jak mluví... A Maláčová? Ukažte ty prachy! Lidi na mě plivali, tak jsem letos nešel
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan