Pokud Spojené státy ztratí Sýrii, ztratí i své Impérium

Autor: odjinud | Publikováno: 12.7.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Stále vyšinutější americká rétorika dosáhla nové úrovně absurdity tento týden, když americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová vyzvala západní státy a jejich arabské vazaly, „aby dali jasně najevo, že Rusko a Čína zaplatí za to, že zdržují vývoj“ týkající se americké promyšlené teroristické kampaně a násilně změny režimu v Sýrii.

Již v roce 2007 Seymour Hersh ve své zprávě „The Redirection (Přesměrování)“ zveřejněné v časopisu New Yorker odhalil, že USA, Izrael, Saúdská Arábie a další shromažďují, financují, vyzbrojují a posílají do boje frontu násilnických sektářských extremistů, z nichž mnozí mají vazby na al-Kájdu, aby podminovali, destabilizovali a nakonec řídili svržení vlád v Libanonu, Sýrii a Íránu.

Násilná kampaň byla rozpoutána veřejně v závětří podobného záměrně připraveného geopolitického podvodu, tzv. „Arabského jara“, a od té doby byla jasně odhalena jako dílo násilných teroristických sítí. Tyto teroristické sítě, které jsou údajně příčinou "války proti teroru", jsou teď paradoxně financovány, vyzbrojovány a politicky podporovány Západem.

Bylo oznámeno, že libyjští teroristé vedení Abdulem Hakimem Belhadžem, velitelem Libyjské islámské bojové jednotky (LIFG), kterou americké ministerstvo zahraničí zařadilo do seznamu zahraničních teroristických organizací, se připojili k takzvané Svobodné syrské armádě (FSA) společně se sektářskými extrémisty z Iráku, specializujícími se na bezohledné teroristické bombové útoky, jež nyní pustoší Sýrii.

Pravá podstata syrských „rebelů“ se ve skutečnosti stala tak známá, že nedávné pokusy ovládnout veřejné mínění pokračujícími, ale nepodloženými zprávami o „zvěrstvech“ které mají démonizovat syrskou vládu, narážejí na skepticismus, pochybnosti a dokonce i rozhořčení veřejnosti, což dává státům, jako je Rusko a Čína, nejen příležitost ke vzdorování západnímu diktátu, ale i morální imperativ, že to, co dělají, je dobré.

Hroutící se legitimita vede ke zhroucení říší

Globální hegemonie Wall Streetu a Londýna byla vybudována za fasádou „lidských práv“, „svobody“ a „demokracie“. S tím, jak jsou tyto principy devastovány uvnitř Západu, se pokusy obléci je na nahý imperialismus, korporátní monopolizaci a vojenskou agresi v zahraničí stávají zjevně neúčinnými, a to ve stále větší míře.

Zatímco se americká ministryně zahraničí pokouší vinit Rusko a Čínu za „zdržování vývoje“ v kampani Západu, která má systematicky destabilizovat Sýrii, je mnohem pravděpodobnější, že sama ztráta legitimity Západu je tím pravým důvodem, že úspěšně nepřesvědčila svět o tom, co se stále více jeví jako velmi pochybná agenda sloužící pouze jejich vlastnímu prospěchu.

V případě, že by Spojené státy selhaly ve své snaze o svržení vlády v Sýrii, a dost možná i v případě, že by se to na poslední chvíli povedlo, na důvěryhodnosti Západu i na důvěryhodnosti jeho údajně nezávislých institucí bylo napácháno tolik škody, že bude mnohem obtížnější uskutečnit nějaké další politické tahy. S tím, jak se ekonomika Západu a jeho geopolitická moc rozpadá a v jeho působení začíná převládat nepřátelství nad důvtipem, budou akcionáři hledat bezpečnější investici - finančně, politicky a dokonce i z taktického hlediska.

Udržování impéria je závislé na obrovské globální infrastruktuře, kterou Západ stále disponuje - ja to ale infrastruktura, která se potkává s konkurencí nejen ze strany soupeřících hegemonů, ale i v rámci jednotlivých států, na národní i místní úrovni. Impéria jsou také postavena na psychologickém faktoru, jako jsou víra v instituce a strach z jejich vojenské zdatnosti. Západ upadá ve všech těchto hlediscích, jeho koncepty jsou stále častěji zpochybňovány s tím, jak se mění sociální, ekonomická a technologická paradigmata.

Západ by se měl začít zajímat se o své místo v tomto změněném světě - místo toho lpí na rozpadající říši a snaží se budovat globální paradigma, jež zastaralo dlouho předtím, než bylo zavedeno. Bojkotování korporátně-finančních zájmů, jež jsou za tímto pokusem o vytvoření globální hegemonie, urychlí a zabezpečí jeho pád, zatímco řešení samo spočívá ve vytvoření důvěryhodných institucí na místní a národní úrovni, pro lidi a s lidmi, jež zajistí, že nebudeme ponecháni v chaosu, když se jednoho dne všechny tyto zkorumpované globální instituce stanou bezpředmětnými.

www.ac24.cz

Klíčová slova: Rusko  | USA  | Čína  | Sýrie
2393 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan