Bruselská mašinérie nám zakazuje kácet stromy. Jan Stráský této demagogii úspěšně čelil

Autor: Kateřina Konečná | Publikováno: 29.6.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Dnes již bývalý ředitel NP Šumava při svém nástupu do funkce jasně deklaroval, že tuto funkci přijímá na omezenou dobu, v průběhu které se bude snažit stabilizovat situaci v národním parku po odchodu jeho předchůdce. Ředitel Stráský tímto krokem nejenom dostál svému slovu, ale po zkušenostech z posledního bezmála roku a půl můžeme konstatovat, že se mu podařilo odvést pro národní park kus poctivé práce. Jeho zásadový postoj vůči demagogickým snahám nadále glorifikovat postupy předcházejícího vedení národního parku, které postupně vedly k rozsáhlé a nevratné destrukci lesních společenstev, byly brzdou, kterou vedení národního parku nutně potřebovalo. Díky Janu Stráskému se do vedení NP Šumava vrátil po několika letech zdravý rozum a NP Šumava tak dostal alespoň šanci získat zpět ztracenou tvář v očích většiny občanů České republiky.

Nastupující ředitel NP Šumava Jiří Mánek patřil k nejbližším spolupracovníkům Jana Stráského. Existuje tedy naděje, že směr, který Jan Stráský vytýčil, bude nadále směrem, kterého se bude vedení národního parku držet. Byť to s minimální a občas téměř neviditelnou podporou ze strany ministra Chalupy a tváří v tvář bruselské úřednické mašinérii krmené jednostrannými pohledy "expertů" českých nevládních organizací bude úkol vpravdě gargantuovský.

Kateřina Konečná, poslankyně a stínová ministryně KSČM pro resort životního prostředí

Klíčová slova: národní zájem
3717 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan