Generál Ratko Mladić se zotavuje, aby pokračoval v boji za svůj národ

Autor: Ljiljana Bulatović | Publikováno: 22.6.2012 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Bělehrad – Poetický večer černohorského básníka Nevena Milakoviće Likoty, který se konal v prostorách básnického spolku Poeta, proběhl svým způsobem ve znamení podpory generála Ratka Mladiće. Osobnosti, které jsou kvůli své patriotské orientaci zcela marginalizované u klíčových kulturních institucí v Bělehradě a Srbsku – Olivera Katarina, Ljiljana Bulatović, Veselin Dželatović jakož i básníci spolku Poeta srdečně přivítali hosta z Černé Hory, který jim na oplátku přečetl svou báseň Raport generálovi.

Také upozornil na skutečnost vyřazení srbských spisovatelů ze vzdělávacích programů Černé Hory, a to Jovana Jovanoviće Zmaja, Branka Radičevié, Ljubivoja Ršumoviće a dalších.

Ljiljana Bulatović vyjádřila potěšení ze setkání s autorem básně Raport generálovi, kterou zařadila do své knihy Generál Mladić.

Bulatovićová vyprávěla o okolnostech, při kterých poprvé tuto báseň slyšela, a to když v lednu 2010 jela se synem Ratka Mladiće do Moskvy. Ten tehdy jménem otce přijal zlaté vyznamenání od Svazu spisovatelů Ruska. Popsala atmosféru, při níž bylo vyznamenání uděleno „našemu člověku, bratru a hrdinovi“.

„Bylo to tiché, vzrušující, čisté, bratrské a s velkou úctou,“ připomněla Bulatovićová.

Popsala také své dojmy z poslední návštěvy Mladiće u haagského tribunálu.

„Zotavuje se, snad proto, aby vybojoval to, kvůli čemu bojoval i doposud,“ řekla Bulatovićová.

www.kosovoonline.cz

Klíčová slova: Rusko  | Srbsko  | Mladić
2008 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan