Dr. Radovan Karadžić požádal o zproštění viny. Je naděje, že soud ničící ty nejzávažnější důkazy, bude jednat spravedlivě?

Autor: Redakce | Publikováno: 13.6.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Aktuálněc.z píše: Někdejší vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič, který před tribunálem v Haagu čelí obžalobě z genocidy a válečných zločinů, požádal soudce o zproštění obvinění.

"Žalující strana vyvinula velkou námahu, aby dala dohromady obžalobu prakticky z ničeho," řekl před soudem Karadžič. Ten všechna obvinění z jedenáctibodového spisu odmítá.

Někdejší bosenskosrbský politický vůdce byl dopaden v červenci 2008 v Bělehradě, po třinácti letech skrývání před mezinárodní spravedlností. Jeho soudní proces byl zahájen v říjnu 2009.

(Více zde: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=748333&fb_comment_id=fbc_10150990095182268_23463078_10150990161842268#f3aa9c75f6c74ac)

Poznámka redakce:  Chtěli bychom věřit, že soud ICTY v Haagu bude jednat opravdu spravedlivě, je však předem jasné, jak bude celá věc pokračovat. Dr. Radovan Karadžić je totiž Srb a falešný soudní tribunál v Haagu Srby nepouští, zdá se skoro, že už jejich národnost tam znamená vinnu.

Na základě výše uvedeného citátu z článku je na místě se zeptat: Lze považovat za legitimní ten soud, který prokazatelně NIČÍ ZÁVAŽNÉ DŮKAZY, JEŽ POTVRZUJÍ OBCHOD S LIDSKÝMI ORGÁNY ze strany kosovských Albánců a to s orgány zadržených Srbů, ale i dalších lidí? Lze takovou instituci považovat za ztělesnění mezinárodní spravedlnosti?

Klíčová slova: Srbsko  | Radovan Karadzić
2972 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan