Dr. Radovan Karadžić požádal o zproštění viny. Je naděje, že soud ničící ty nejzávažnější důkazy, bude jednat spravedlivě?

Autor: Redakce | Publikováno: 13.6.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Aktuálněc.z píše: Někdejší vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič, který před tribunálem v Haagu čelí obžalobě z genocidy a válečných zločinů, požádal soudce o zproštění obvinění.

"Žalující strana vyvinula velkou námahu, aby dala dohromady obžalobu prakticky z ničeho," řekl před soudem Karadžič. Ten všechna obvinění z jedenáctibodového spisu odmítá.

Někdejší bosenskosrbský politický vůdce byl dopaden v červenci 2008 v Bělehradě, po třinácti letech skrývání před mezinárodní spravedlností. Jeho soudní proces byl zahájen v říjnu 2009.

(Více zde: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=748333&fb_comment_id=fbc_10150990095182268_23463078_10150990161842268#f3aa9c75f6c74ac)

Poznámka redakce:  Chtěli bychom věřit, že soud ICTY v Haagu bude jednat opravdu spravedlivě, je však předem jasné, jak bude celá věc pokračovat. Dr. Radovan Karadžić je totiž Srb a falešný soudní tribunál v Haagu Srby nepouští, zdá se skoro, že už jejich národnost tam znamená vinnu.

Na základě výše uvedeného citátu z článku je na místě se zeptat: Lze považovat za legitimní ten soud, který prokazatelně NIČÍ ZÁVAŽNÉ DŮKAZY, JEŽ POTVRZUJÍ OBCHOD S LIDSKÝMI ORGÁNY ze strany kosovských Albánců a to s orgány zadržených Srbů, ale i dalších lidí? Lze takovou instituci považovat za ztělesnění mezinárodní spravedlnosti?

Klíčová slova: Srbsko  | Radovan Karadzić
3116 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan