Miloš Zeman jako kandidát na prezidenta: Obr mezi trpaslíky

Autor: Alexander Tomský | Publikováno: 8.6.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

“Tak už víme, kdo bude prezidentem, je to úplně jasný,” pravila radostně moje kadeřnice klausovka. “Vy byste volila Švejnara, prezidentova protivníka?” podivil jsem se. “Ale ne, přece Zeman bude prezidentem, to je samozřejmý, vždyť ho doporučil.”
 

Hm, kolik takových klausovek v republice asi máme, zapřemýšlel jsem? Všichni mají dnes politiků plné zuby, řečeno slušně, proto v průzkumech tak dlouho vítězí dva bezbarví nestraničtí kandidáti. Nudaři. Ale starý jezevec z Vysočiny, co pokulhává třetí vzadu, a také už jednou prezidentské volby prohrál? A strana jeho nohsledů nezískala v posledních volbách ani pět procent? I když více než dost (přesně 4,3%), když uvážíme, že to žádná strana vlastně není. A Zeman je přece levičák, ne, a taky bývalý premiér, namítal jsem?

“Vy politologové tomu houby rozumíte,” namítla teď ona, “tak zaprvé, podrazili ho komunisti a vlastní lidi ve vedení, kteří na něj neměli. Zadruhé, vládl s Klausem dohromady. Zatřetí, nekrad a…. je slušnej. Je to rovnej chlap. Z politiky znechuceně sám odešel. Moh´se držet lizu.”

A co ta “spálená země”?

“Vy tomu fakt nerozumíte, to je jen taková hra přece.”

Asi bude mít nakonec pravdu, připustil jsem v duchu porážku. Co to jen je, tohle charisma? Jak to, že se za ta léta z médií neztratil? Zemité bonmoty, dráždivé paradoxy, trefné nadsázky, humor? Jistě, tohle všecko, ale je v tom jakási opravdovost a lehkost, schopnost být nad věcí. Něco jako má ten televizní dědek Šíp, na kterého se dívá snad celý národ. Protikandidáti budou v televizi proti němu vypadat jako oživlé mrtvoly. Už teď vlastně, když na ně pomyslím, vypadají mrtvolně. Televize je ohromné médium. Prozrazuje charakter.

A tu politickou hru Zeman stále ovládá: “Já bych neřekl, že chci být prezidentem. Já jsem ochoten, budou-li si to přát občané v petiční akci. Já nejsem člověk, který vstávaje lehaje touží po fanfárách z Libuše.”

Více na Reflex.cz

Klíčová slova: Zeman
3878 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoTomio Okamura pro PL odhaluje, co se dělo v krajské buňce Volného, která byla zrušena
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan