Miloš Zeman jako kandidát na prezidenta: Obr mezi trpaslíky

Autor: Alexander Tomský | Publikováno: 8.6.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

“Tak už víme, kdo bude prezidentem, je to úplně jasný,” pravila radostně moje kadeřnice klausovka. “Vy byste volila Švejnara, prezidentova protivníka?” podivil jsem se. “Ale ne, přece Zeman bude prezidentem, to je samozřejmý, vždyť ho doporučil.”
 

Hm, kolik takových klausovek v republice asi máme, zapřemýšlel jsem? Všichni mají dnes politiků plné zuby, řečeno slušně, proto v průzkumech tak dlouho vítězí dva bezbarví nestraničtí kandidáti. Nudaři. Ale starý jezevec z Vysočiny, co pokulhává třetí vzadu, a také už jednou prezidentské volby prohrál? A strana jeho nohsledů nezískala v posledních volbách ani pět procent? I když více než dost (přesně 4,3%), když uvážíme, že to žádná strana vlastně není. A Zeman je přece levičák, ne, a taky bývalý premiér, namítal jsem?

“Vy politologové tomu houby rozumíte,” namítla teď ona, “tak zaprvé, podrazili ho komunisti a vlastní lidi ve vedení, kteří na něj neměli. Zadruhé, vládl s Klausem dohromady. Zatřetí, nekrad a…. je slušnej. Je to rovnej chlap. Z politiky znechuceně sám odešel. Moh´se držet lizu.”

A co ta “spálená země”?

“Vy tomu fakt nerozumíte, to je jen taková hra přece.”

Asi bude mít nakonec pravdu, připustil jsem v duchu porážku. Co to jen je, tohle charisma? Jak to, že se za ta léta z médií neztratil? Zemité bonmoty, dráždivé paradoxy, trefné nadsázky, humor? Jistě, tohle všecko, ale je v tom jakási opravdovost a lehkost, schopnost být nad věcí. Něco jako má ten televizní dědek Šíp, na kterého se dívá snad celý národ. Protikandidáti budou v televizi proti němu vypadat jako oživlé mrtvoly. Už teď vlastně, když na ně pomyslím, vypadají mrtvolně. Televize je ohromné médium. Prozrazuje charakter.

A tu politickou hru Zeman stále ovládá: “Já bych neřekl, že chci být prezidentem. Já jsem ochoten, budou-li si to přát občané v petiční akci. Já nejsem člověk, který vstávaje lehaje touží po fanfárách z Libuše.”

Více na Reflex.cz

Klíčová slova: Zeman
3987 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan