Tajné armády NATO v Evropě během studené války organizovaly teroristické útoky

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 30.5.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V polovině 20. století v Západní Evropě existovalo zvláštní oddělení Severoatlantické aliance, tvrdí autor knihy Tajná armáda NATO Daniel Ganzer. Výzkum švýcarského historika nyní vyšel i v Rusku. S podrobnostmi svého výzkumu se Genzer podělil v rozhovoru pro Hlas Ruska.

Nesmiřitelní protivníci 20. století: Severoatlantická aliance a socialistická Varšavská smlouva, jejíž hlavní silou byl Sovětský svaz. Není ale vyloučeno, že akce NATO nebyly pouze otevřené. Aby  Západ mohl vzdorovat „sovětské invazi“, objevily se v zemích Západní Evropy jakési tajné armády. Tyto armády nesly název Gladio (latinsky Meč) a ve znaku měly salamandra. Specialista na současnou historii a mezinárodní vztahy po roce 1945, profesor Basilejské university Daniel Genzer Hlasu Ruska některá tajemství NATO prozradil:

Moji kolegové velmi často říkali: „NATO nikdy žádné tajné armády nemělo!“. Celý svět si myslel, že nic takového nikdy neexistovalo. A potom, v roce 1990, italský ministerský předseda Julio Anderotti potvrdil, že ve všech evropských členských zemí NATO tajné armády existovaly a že v Itálii taková armáda nesla označení Gladio. To vyvolalo značnou nervozitu. Lidé se velmi divili. Cílem těchto armád bylo čelit sovětské invazi. K této invazi ale v době Studené války stejně nedošlo. Proto si lidé mysleli, že tyto armády za Studené války nic nedělali, což ale není úplně pravda. Byly využívány k tomu, aby v této době v některých zemích manipulovaly s politickým klimatem.

Mezi tyto země patří Francie, Belgie, Švýcarsko, Švédsko, Turecko, Itálie, Řecko, Rakousko, Portugalsko a Finsko. Jedním z úkolů těchto jednotek byla změna politického kursu té, či oné země. A jednou z metod, jak toho dosáhnout byly teroristické útoky. V tomto kontextu autor navrhuje podívat se na některé výbuchy let minulých. Výbuch bomby v čekárně železničního nádraží v Bologna v roce 1980, při kterém zemřelo 85 lidí a dalších 200 bylo zraněno. Ve stejném roce došlo i k výbuchu na Oktoberfestu v Mnichově.

Autor výzkumu prozradil, že tajné armády nesly za teroristické útoky přímou odpovědnost. Agenti byli infiltrováni do teroristických organizací a byli nuceni k přímé účasti na teroristických útocích proto, aby nedošlo k jejich odhalení.

Je neuvěřitelné vědět, že v Evropě existuje terorismus, do kterého je zapleten stát! Vzpomeňme si na rok 1985, kdy během vlády socialistického prezidenta Francoise Mitteranda se Francie rozhodla provést jaderné zkoušky na jednom z atolů v Tichém oceánu a aktivisté z Greenpeace se na své lodi vydali do oblasti, aby těmto testů, zabránili. Nakonec, aby se aktivistů zbavily francouzské tajné služby, když proti plavidlu Greenpeace zorganizovaly teroristický útok, jehož obětí byl jeden novinář. Jaderné testy tak mohly být provedeny. Co se týče teroristického útoku v New Yorku, předpokládat, že byl zorganizován ne Usámou bin Ládinem, ale americkými tajnými službami, je samozřejmě extrém. Pravda se ale s velkou pravděpodobností nachází někde uprostřed, protože není možné vyloučit to, že tajné služby o úmyslu Al-Kájdy věděli, ale nic proti němu neudělaly, protože měly naději využít následky takového útoku ke zjednodušení přístupu USA k ropě a zemnímu plynu na Blízkém Východě.

Na základě knihy Tajná armáda NATO natočil režisér Emanuel Amaro dokumentární film, který byl zatím promítán v Belgii, Švýcarsku a ve Francii. Mimochodem, existuje i jiná filmová ukázka tajemství NATO: v záhadné organizaci Threatstone, která stojí za zády amerických politických anonymních nájemních vrahů ve známém filmu Agent bez minulosti, Daniel Genzer uviděl předobraz tajných jednotek Severoatlantické aliance.

Vyšlo na Hlasu Ruska

Klíčová slova: NATO
4348 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan