Válka s Íránem je součástí plánů USA

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 23.5.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Návrh zákona o vojenských výdajích USA na příští rok předpokládá vojenské akce proti Íránu, - oznámil novinářům kongresman Dennis Kusinich. Jedná se o plán přesunu letectva a také značných sil vojenského námořnictva do regionu za účelem zahájení dlouhotrvající vojenské kampaně.

Do návrhu zákona o vojenských výdajích na rok 2013 už byla zařazena deklarace, jejíž součástí jsou vojenské akce v Íránu. Autoři dokumentu připouštějí možnost dlouhotrvající vojenské kampaně, jejímž cílem je neutralizace řady jaderných a vojenských objektů Íránu. Teď návrh zákona posuzuje sněmovna reprezentantů kongresu. Aktivní zásah vnějších sil, který způsobil chaos v zemích Blízkého východu, hraje Washingtonu do ruky, - je přesvědčen zástupce ředitele ústavu Kanady a USA RAV Pavel Zolotarjov.

„V podstatě vyvíjejí USA v tomto regionu dost bouřlivou aktivitu. Byli jsme toho svědky v Libyi, přesvědčily nás o tom události kolem Sýrie. V důsledku toho vznikl chaos, který se USA snaží zaměřit do roviny, která je pro ně výhodná.  Nepřímo to ovlivňuje dodávky energetických zdrojů do zemí, které se stávají globálními lídry – do Číny a Indie. Když si USA neudrží své vedoucí postavení v důsledku ekonomických těžkostí, pak se objeví možnost zabrzdit konkurenty“.

Prozatím je zahájení rozsáhlé operace jen málo pravděpodobné, ovšem jen zatím. Když ke konfliktu přece jen dojde, pak to nevyhnutelně vyústí ve vyhrocení vztahů s Ruskem, - soudí ředitel střediska geopolitických výzkumů Leonid Ivašov.

„Nevyhrotí se jen problém protiraketové obrany, ale i problém rychlého globálního úderu. Dostaneme se do stavu aktivní studené války. Geopolitická konfrontace je věčná, neskončí nikdy, avšak studená válka získá mnohem aktivnější podobu“.

Kongresmani-demokraté mají za to, že válka s Íránem bude mít katastrofické následky pro USA a jsou proti návrhu zákona předloženého republikány. Což znamená, že šance na to, aby návrh ve své současné podobě prošel, jsou mimořádně malé, protože právě demokraté mají největší počet míst v senátu. Kromě toho už Bílý dům prohlásil, že hodlá tento návrh vetovat.

Vyšlo na české verzi Hlasu Ruska www.czech.ruvr.ru

Klíčová slova: USA  | Írán
7034 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan