Válka s Íránem je součástí plánů USA

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 23.5.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Návrh zákona o vojenských výdajích USA na příští rok předpokládá vojenské akce proti Íránu, - oznámil novinářům kongresman Dennis Kusinich. Jedná se o plán přesunu letectva a také značných sil vojenského námořnictva do regionu za účelem zahájení dlouhotrvající vojenské kampaně.

Do návrhu zákona o vojenských výdajích na rok 2013 už byla zařazena deklarace, jejíž součástí jsou vojenské akce v Íránu. Autoři dokumentu připouštějí možnost dlouhotrvající vojenské kampaně, jejímž cílem je neutralizace řady jaderných a vojenských objektů Íránu. Teď návrh zákona posuzuje sněmovna reprezentantů kongresu. Aktivní zásah vnějších sil, který způsobil chaos v zemích Blízkého východu, hraje Washingtonu do ruky, - je přesvědčen zástupce ředitele ústavu Kanady a USA RAV Pavel Zolotarjov.

„V podstatě vyvíjejí USA v tomto regionu dost bouřlivou aktivitu. Byli jsme toho svědky v Libyi, přesvědčily nás o tom události kolem Sýrie. V důsledku toho vznikl chaos, který se USA snaží zaměřit do roviny, která je pro ně výhodná.  Nepřímo to ovlivňuje dodávky energetických zdrojů do zemí, které se stávají globálními lídry – do Číny a Indie. Když si USA neudrží své vedoucí postavení v důsledku ekonomických těžkostí, pak se objeví možnost zabrzdit konkurenty“.

Prozatím je zahájení rozsáhlé operace jen málo pravděpodobné, ovšem jen zatím. Když ke konfliktu přece jen dojde, pak to nevyhnutelně vyústí ve vyhrocení vztahů s Ruskem, - soudí ředitel střediska geopolitických výzkumů Leonid Ivašov.

„Nevyhrotí se jen problém protiraketové obrany, ale i problém rychlého globálního úderu. Dostaneme se do stavu aktivní studené války. Geopolitická konfrontace je věčná, neskončí nikdy, avšak studená válka získá mnohem aktivnější podobu“.

Kongresmani-demokraté mají za to, že válka s Íránem bude mít katastrofické následky pro USA a jsou proti návrhu zákona předloženého republikány. Což znamená, že šance na to, aby návrh ve své současné podobě prošel, jsou mimořádně malé, protože právě demokraté mají největší počet míst v senátu. Kromě toho už Bílý dům prohlásil, že hodlá tento návrh vetovat.

Vyšlo na české verzi Hlasu Ruska www.czech.ruvr.ru

Klíčová slova: USA  | Írán
7164 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan