Kosovo je základnou pro výcvik syrských teroristických povstalců

Autor: odjinud | Publikováno: 19.5.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ruské ministerstvo zahraničí 14. května 2012 vyjádřilo znepokojení nad zprávami, které naznačují, že syrští povstalci cvičí na okupovaném území 1/ pod vedením bývalých příslušníků UÇK, kteří zde vytváří mezinárodní základnu pro výcvik povstalců.

„Naši, pozornost zaujaly nedávné zprávy v médiích, o vazbách syrské opozice na vládu tzv. Republiky Kosovo. Zahrnuje nejen výměnu zkušeností s organizováním separatistického hnutí namířeného proti režimu, ale i výcvik syrských povstalců na Kosovu“, uvádí ruské ministerstvo zahraničí.

Podle Moskvy jsou tato školící centra základny bývalé UÇK a jedná se o „přeměnu Kosova na mezinárodní základnu pro výcvik a školení ozbrojených rebelů z dalších zemí. Toto by mohlo být velkým destabilizujícím faktorem na Balkáně“.

Tyto záměry vedou ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace k obavám, že výcvik syrských rebelů na okupovaném území je v rozporu s úsilím OSN a jejího zvláštního mírového vyslance v Sýrii Kofi Annana.

Ruské sdělovací prostředky, podle zpráv západních agentur, které se objevily v uplynulých týdnech, oznámily, že představitelé syrských povstalců přicestovali do Prištiny přímo z USA, kde se údajně dohodli, jak využijí pomoc UÇK k dosažení svých cílů.

„Přijeli jsme se sem učit. Na Kosovu prošli tou cestou a mají potřebné zkušenosti, které jsou pro nás velmi užitečné. Chceme vědět, jak spojit roztroušené ozbrojené skupiny v jednotnou armádu“, řekl jeden z vůdců syrské ozbrojené opozice a aktivista za lidská práva Ammar Abdulhamid.

Abdulhamid odešel v roce 2005 ze Sýrie do USA a je známý jako odpůrce režimu syrského prezidenta Bašara Asáda.

1/ okupované území = část jižního Srbska – provincie Kosovo a Metochie - okupovaná od června 1999 vojsky NATO, na kterém protiprávně vyhlásila nezávislost kosovsko-albánská tzv. Republika Kosova

www.kosovoonline.cz

2588 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan