Nejvíc peněz "odklonil" sám pan kníže Schwarzenberg

Autor: odjinud | Publikováno: 19.5.2012 | Rubrika: Humor
Ilustrace

   Pánové Roubíček a Kohn se v kavárně Louvre na Národní zasmáli, když oba vytáhli z kapsy stejný výtisk Práva a položili ho na stolek vedle capuccina, které přistálo před ně málem ještě dřív, než tito štamgasti personálem zřejmě oblíbení dosedli a než se nádherně sřekli:
   - Taky čtou teď hlavně Právo? Lidovky je už nebaví?
   - Baví nebaví, dodal pan Kohn, sám vědí, že netřeba je vůbec číst a kazit se zbytečně zrak, když jeden předem ví, co o čem napíšou.
   - Jak o čem pojednají. Jak zoškliví pár dní před volbami každého, kdo se jim, totiž jejich pánům, nehodí do krámu. Do krámu, ne chrámu.
   - To řekli zřetelně a přesně, žijem v tržním světě stále tržnějším.
   - To Právo, to někdy nečekaně překvapí. Když například dá příležitost říci si své mazanému lišákovi, kterému jde o moc. O moc moci.
   - Myslej zajisté toho velikého pána, co to s lidima velice umí? Co si sedne s nima v hospodě, jako že je vlastně jeden z nich, a dělá, že jim rozumí a že jim možná pomůže.
   - Zrovna toho. Když chce být někdo takový pánem v demokratický zemi plebejců a švejků, musí to umět na ně zahrát. A nežinýrovat se. A to, že vyjde s každým demokratem, dát na plac ne v nějakých novinách Lidových už jenom podle jména. Nebo v časáku, který se vydržoval. Tam, tam má svý voliče jistý. Jenomže těch není zas tolik, aby to stačilo.
   - A tak od radosti zas jednou málem ukázkově usnul, rozumějí, usnul na vavřínech, když se mohl v novinách, které čtou ti druzí, předvést v celý svý lidový kráse. A když jim snad nakukal, aby se ho optali, jestli si kampaň ve volbách na prezidenta zaplatí ze svýho.
   - Aby mohl říct, že depák, že na to by prachy vůbec neměl. Anžto už má velice „málo vlastního majetku“. Ne snad že by ho prohospodařil, vydává se přece za hospodáře nad hospodáře, ale vlastní majetek už předal a „celkových peněz moc“ nemá. Taky jim to, pane Kohn, cosi připomíná?
   - Japane, pane Roubíček. Toho pána, co se proslavil hláškou, že své peníze odklonil, aby je nemusel přiznat.
   - Někdo je odkloní, aby je nemusel přiznat, tendle zas, aby mu, vlastně chudákovi skoro jako ti, o hlasy kterých mu jde, zaplatili volební výlohy jiní. Svůj vlastní obrovský majetek (daleko daleko větší než drobné miliónky odkloněné tím odkloničem amatérem) odklonil tak, aby majetek zůstal v rodině, a zvolit se dá za majetek nevlastní. Když se chce někdo ukázat, snadno se mu přihodí, že se spíš odkope.
   - No nic, zaplatíme a jdem do toho letošního nečasu.
   A vyšli na Národní.

www.obrys-kmen.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg
2919 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan