Nejvíc peněz "odklonil" sám pan kníže Schwarzenberg

Autor: odjinud | Publikováno: 19.5.2012 | Rubrika: Humor
Ilustrace

   Pánové Roubíček a Kohn se v kavárně Louvre na Národní zasmáli, když oba vytáhli z kapsy stejný výtisk Práva a položili ho na stolek vedle capuccina, které přistálo před ně málem ještě dřív, než tito štamgasti personálem zřejmě oblíbení dosedli a než se nádherně sřekli:
   - Taky čtou teď hlavně Právo? Lidovky je už nebaví?
   - Baví nebaví, dodal pan Kohn, sám vědí, že netřeba je vůbec číst a kazit se zbytečně zrak, když jeden předem ví, co o čem napíšou.
   - Jak o čem pojednají. Jak zoškliví pár dní před volbami každého, kdo se jim, totiž jejich pánům, nehodí do krámu. Do krámu, ne chrámu.
   - To řekli zřetelně a přesně, žijem v tržním světě stále tržnějším.
   - To Právo, to někdy nečekaně překvapí. Když například dá příležitost říci si své mazanému lišákovi, kterému jde o moc. O moc moci.
   - Myslej zajisté toho velikého pána, co to s lidima velice umí? Co si sedne s nima v hospodě, jako že je vlastně jeden z nich, a dělá, že jim rozumí a že jim možná pomůže.
   - Zrovna toho. Když chce být někdo takový pánem v demokratický zemi plebejců a švejků, musí to umět na ně zahrát. A nežinýrovat se. A to, že vyjde s každým demokratem, dát na plac ne v nějakých novinách Lidových už jenom podle jména. Nebo v časáku, který se vydržoval. Tam, tam má svý voliče jistý. Jenomže těch není zas tolik, aby to stačilo.
   - A tak od radosti zas jednou málem ukázkově usnul, rozumějí, usnul na vavřínech, když se mohl v novinách, které čtou ti druzí, předvést v celý svý lidový kráse. A když jim snad nakukal, aby se ho optali, jestli si kampaň ve volbách na prezidenta zaplatí ze svýho.
   - Aby mohl říct, že depák, že na to by prachy vůbec neměl. Anžto už má velice „málo vlastního majetku“. Ne snad že by ho prohospodařil, vydává se přece za hospodáře nad hospodáře, ale vlastní majetek už předal a „celkových peněz moc“ nemá. Taky jim to, pane Kohn, cosi připomíná?
   - Japane, pane Roubíček. Toho pána, co se proslavil hláškou, že své peníze odklonil, aby je nemusel přiznat.
   - Někdo je odkloní, aby je nemusel přiznat, tendle zas, aby mu, vlastně chudákovi skoro jako ti, o hlasy kterých mu jde, zaplatili volební výlohy jiní. Svůj vlastní obrovský majetek (daleko daleko větší než drobné miliónky odkloněné tím odkloničem amatérem) odklonil tak, aby majetek zůstal v rodině, a zvolit se dá za majetek nevlastní. Když se chce někdo ukázat, snadno se mu přihodí, že se spíš odkope.
   - No nic, zaplatíme a jdem do toho letošního nečasu.
   A vyšli na Národní.

www.obrys-kmen.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg
3055 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ HavlaOstrý Paroubek: Schwarzenbergův klon Petříček. Mladík Hamáček, Jandáka by tam nepřežili. A ocenění Klause ml.
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan