Nevěřící "kněz" Tomáš Halík zaútočil kvůli Sudeťákům na Lidice. Přečtěte si jejich odpověď

Autor: odjinud | Publikováno: 18.5.2012 | Rubrika: Názor
Ilustrace

"Jsem přesvědčen, že tlak na urážlivé vracení daru Sudetoněmecké kanceláře je projevem naprostého nepochopení smyslu celého projektu a podrývá úmysl učinit z Lidic místo smíření, a nikoliv dalšího potencování nacionální nenávisti," řekl na adresu vedení památníku v Lidicích "kněz" bez řádného dokladu o vysvěcení Tomáš Halík.

Reakce předsedy o.s. Lidice Antonína Nešpora:
 
Pane Halíku, znám vaše postoje a je mi jasné, proč asi takto reagujete. Bohužel musím Vám však sdělit, že váš předpoklad k nesnášenlovosti nebo k nenávisti, navíc etnické, či národnostní,  nesměřuje.Lidičtí jsou s Němci v podstatě usmířeni, viz například Brémská iniciativa. Leč sudetským Němcům a nacistům to co provedli v Lidicích zapomenout bohužel nemohou. Některým Němcům je potřebné neustále připomínat, že cesta k usmíření vede přes odstranění křivd, kterých se na našich občanech za okupace tak hanebně bezprecedentně dopustili.

Ten aspekt jste jistě opomněl i když jste s panem Brémským biskupem v.v. Dr. Uhlem seděl, svého času v Lidicích v Oáze u stejného stolu. V domě pro senory, který byl zbudován právě ve spoluprácí Lidic s Německými evangelíky z Brém. Vaše varování je tedy liché a v kontextu s možným nacionalismem, na který upozorňujete zcela neopodstatněné.

Jistě už tušíte, že opačně nejde o národ, kdyby mohlo dojít k nacionální nenávisti, ale o segment německé společnosti, který nemůže zapomenou,  všem Čechům, tady i lidickým že je odsunuli. Není spíše právě toto projev nacionalismu, navíc sudetoněmecký?

Vyfabulované příběhy by Vám mohli, jako autoritě, autoři poskytnout, abyste se mohl přesvědčit jako i my lidičtí jsme se přesvědčili. Neházet nás lidické do nacionalistického „nesnášenlivého“ pytle, jen kvůli tomu, že odmítáme převzít dar od skupiny, které z historické zkušenosti nedůvěřujeme. Toť vše k vašemu názoru.

Přijmout "dar nedar", v tomto případě navíc danajský, je pro nás v kontextu sudetských Němců stejné, jako prodat naše předky za jidášský groš. Tomu by mohl rozumět snad každý!

Zdroj: www.lidice.cz

Klíčová slova: Německo  | Sudety  | nacismus
4790 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářVIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan