Syrští opozičníci ukázali svou pravou tvář a rozvrátili demokraticou diskusi. Jste fašisti, křičeli

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 7.5.2012 | Rubrika: Reportáž
Ilustrace

Účastník mezinárodní mírové pozorovací mise v Syrské arabské republice Milan Krajča z KSČM uspořádal ve čtvrtek večer besedu, kde referoval o skutečné situaci v Sýrii, hlavně v jejím hlavním městě Damašku. Mezi posluchači však sedělo také zhruba šest mužů, Arabů, kteří přednášku opakovaně narušovali, až musela být zcela ukončena.

Krize v Sýrii na vlastní oči. Tak se jmenovala beseda spojená s promítáním fotografií i videí, která se konala v pražském sídle KSČM v ulici Politických vězňů. Úvodní část měla být věnována pouze přednášce Milana Krajčy, který se před několika dny z pozorovatelské mise navrátil. Po úvodní přednášce měla probíhat beseda, případně poznámky ke Krajčově vystoupení.

Situace se v průběhu několikrát dostala až do stádia, kdy organizátoři byli připraveni volat ostrahu budovy a policii, aby zjednala pořádek. Prvním impulzem k narušení přednášky byla pro arabské muže citace z mítinku se syrským viceministrem zahraničí, který účastníkům mise podle Krajčy mimo jiné uvedl, že takzvaná opozice syrského lidu je často tvořena členy teroristické sítě Al-Kajdá nebo radikálním Muslimským bratrstvem.

Lžete, jste fašisti!

V tom okamžiku však jeden z mužů, radikální zastánce syrské opozice, začal vykřikovat, že to všechno jsou lži a že chce dostat prostor k vyslovení vlastního názoru. „Sedněte si, neskákejte přednášejícímu do řeči a v následné besedě dostanete prostor,“ opakoval moderátor. Všechno bylo marné. Vykřikující muž ho nejenže neposlouchal a křičel dál, ale přidali se k němu i jeho souputníci. Totéž se během akce opakovalo mnohokrát.

Na slibovanou diskusi se samozřejmě dostalo, nikdo ale nečekal, že skončí tak rychle, jako začala. Okamžitě se do diskuse přihlásil i jeden z oněch opozičníků, dožadoval se přístupu k notebooku a projektoru, protože prý musí něco pustit. Po výzvě, ať řekne svůj názor standardně, jako ostatní, se k němu přidali další, začali po sále pobíhat s fotografiemi mrtvých, křičeli a nadávali organizátorům do fašistů a lhářů. Moderátor i další organizátoři byli zcela bezradní a akci raději ukončili se slovy, že takto nějak si syrská opozice představuje demokracii a slušnou diskusi.

Opozičníci své mrtvé prý pálí. Aby se nepoznalo, že nejde o Syřany

Milan Krajča během přednášky mluvil hlavně o situaci v Damašku, který ho prý velmi pozitivně překvapil dobrou bezpečnostní situací. Za zmínku podle něho stojí i údajná mediální manipulace ze strany televizních stanic Al-Džazíra a Al-Arabíja, které informují o sebemenší akci odpůrců stávající vlády Bašára Assada, ale když se v Damašku sešly miliony Assadových podporovatelů, obě stanice o tom nepromluvily ani slůvkem.

Hodně se také mluví o počtech mrtvých. Opoziční síly uvádějí až 50 tisíc, oficiální číslo se pohybuje okolo devíti tisíc, nicméně sama syrská vláda podle Krajčových slov říká, že mrtvých napočítala asi dva tisíce. To je prý ale způsobeno tím, že protivládní radikálové těla svých mrtvých ihned spálí, aby nebylo poznat, že to ve skutečnosti nebyli Syřané, ale například Afghánci nebo Libyjci.

Psáno pro EUserver.cz

Klíčová slova: Sýrie  | terorismus
2029 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Profesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativuStal se zázrak. Česká televize vyslyšela dlouholeté volání českých lidí...

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházetAndreji Babišovi, Janu Hamáčkovi a všem jejich kolegům z ANO a ČSSD snad nezáleží na osudu našeho krajana ve Francii?

ePortal.cz

Blbost, ale za prachy proč neV České republice řádí sňatkový podvodník, který se představuje jako Tomáš Pěstčínský. Policie je bezradná

Eurabia.cz

Dítě řeklo matce, že by ji neváhalo zavraždit kvůli poslušnosti k islámu a MohamedoviČernoch tvrdil, že ho zmlátili bělští stoupenci Trumpa. Teď se ukázalo, že lhal ve všem ...

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zařízení USA, které vás slyší... Marian Kechlibar o zákoutích kauzy Huawei. Padni komu padniSpisovatel odhaluje, jak žili Romové s ostatní společností, než vzniklo sídliště Chanov. Osobní zážitky
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan