Libyjští rebelové přivedli zemi díky pomoci Západu na okraj zkázy. Hádají se o nové volby

Autor: odjinud | Publikováno: 29.4.2012 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Díky zneužití rezoluce Rady bezpečnosti a náletům NATO a s největší pravděpodobností i pozemí přímou vojenskou pomocí Západu porazili libyjští rebelové režim Muammara Kaddáfího a nakonec i ustavili prozatímní vládu.

Po pěti měsících jejího působení, plného vzájemného obviňování ze špatného vedení země, vyslovila libyjská Přechodná národní rada (NTC) vládě Abdara Rahíma Kíba nedůvěru. Stalo se tak pouhé dva měsíce před parlamentními volbami, z nichž má vzejít dvousetčlenný parlament, který má sestavit nový kabinet a přijmout ústavu. Podle diplomatů však nynější odvolání vlády termín červnového hlasování zpochybňuje. Nedůvěru vyslovilo kabinetu premiéra Abdara Rahíma Kíba 65 ze 72 členů NTC. K vyslovení nedůvěry došlo už ve středu.

Zpráva ale byla držena v tajnosti, protože NTC se nedokázala shodnout na zformování nového kabinetu. Hlavním důvodem neshod byla osoba budoucího premiéra. Zatímco islamisté navrhují Kíbova náměstka Mustafu Šakúra, ostatní chtějí na post předsedy vlády dosadit ministra práce Mustafu Radžbáního.

www.vasevec.cz

Klíčová slova: Libye  | NATO
2523 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan