Ruský agent Lugový prošel zkouškou na detektoru lži, s vraždou Litviněnka nemá nic společného!

Autor: odjinud | Publikováno: 26.4.2012 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Ruský poslanec Andrej Lugový, jehož britská vláda obviňuje z vraždy bývalého agenta KGB Alexandra Litviněnka, prošel testem na detektoru lži ve věci jeho spojitosti s Litviněnkovou otravou před šesti lety v Londýně. Potvrdila to britská společnost specializující se na provádění testu a analýzu jeho výsledků. Její vyjádření zveřejnil portál ruské zpravodajské televize RT.

Lugový se podle vlastních slov podrobil testu na detektoru lži v úterý v Moskvě. "Po důkladné analýze získaných údajů jsme dospěli k závěru, že jeho odpovědi nebyly vymyšlené. Podle našeho profesionálního názoru mluvil Andrej Lugový v rámci odpovědí na položené otázky pravdu," uvádí se ve stanovisku britské společnosti. Lugový během tříhodinového testu odpověděl na všechny otázky v souvislosti s jeho podílem na smrti Litviněnka záporně.

Alexander Litviněnko byl agentem KGB a po pádu Sovětského svazu i agentem její nástupkyně FSB. Postupně se z něj stal tvrdý kritik Kremlu a tehdejšího prezidenta Vladimira Putina. Litviněnko uprchl do Londýna, kde v roce 2006 zemřel na otravu radioaktivním poloniem. Podle orgánů Velké Británie je Lugový považován za jednoho z hlavních podezřelých, neboť tři týdny před Litviněnkovou smrtí ho pravidelně navštěvoval v jeho londýnském bytě. K podezření Lugového navíc přispělo také to, že po svém návratu do Ruska za sebou zanechal sérii radioaktivních stop.

Britové už několik let žádají o Lugového vydání, ale Rusové to rázně odmítají s odvoláním na ruskou ústavu. U ruských orgánů potom vzbudil rozhořčení bezprecedentní britský požadavek na změnu ústavy. Vztahy obou zemí jsou i proto na bodu mrazu. Kvůli vraždě Litviněnka zahájilo trestní stíhání i Rusko a Lugový v něm vystupoval jako svědek. Podle agentury ITAR-TASS se v průběhu vyšetřování ukázalo, že otráven poloniem měl být i Lugový. V souvislosti s vraždou Litviněnka se ovšem hovořilo také o spiknutí ze strany čečenské emigrace a protiputinovských ruských emigrantů. Litviněnko se totiž stýkal s Achmedem Zakajevem, který je v Rusku stíhán pro terorismus, a ruským multimilionářem Borisem Berezovským aka Platonovem, který po odchodu Borise Jelcina, jehož byl spojencem, uprchl do zahraničí před stíháním z hospodářské trestné činnosti. Britští vyšetřovatelé se ovšem od samého počátku soustředili na Lugového, což mohlo být cílem celé operace, aby zprostředkovaně bylo možné obviňovat Vladimira Putina.

www.vasevec.cz

Klíčová slova: Rusko
2193 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan