Poslanec z Bosny a Hercegoviny sekal hlavy Srbům!

Autor: odjinud | Publikováno: 14.4.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Plných šest let trvalo Státnímu zastupitelství BaH uzavřít vyšetřování brutálních vražd srbských vojáků a civilistů v oblasti Tešnja (Bosna a Hercegovina) za odpovědného označilo Státní zastupitelství (prokuratura) tehdejšího velitele bezpečnosti v oblasti, Šemsudina Mehmetoviće, dnešního poslance parlamentu Bosny a Hercegoviny v Sarajevu. Pan poslanec se ke zveřejnění zprávy vyjádřil v tom smyslu, že se jedná o nepřátelskou a nečestnou akci vůči jeho osobě s tím, že se mu nedá nic dokázat.

Poslancovo jméno je na předním místě seznamu devíti osob odpovědných za válečné zločiny v oblasti Tešnja a Teslić spáchané v době válečného konfliktu v Bosně. Společně s Mustafou Cerovcem je zodpovědný za vraždy srbských vojáků;  příslušníků Armády Republiky Srbsko (VRS)  v BaH , kteří byli přepadeni a zavražděni – useknutím hlavy při dopravě potravin na pozice své armády na Crni vrh mezi vesnicemi  Tešnja a Teslić  Zavražděni byli Blagoje Blagović, Nenad Petković a Branislav Đurić.

Okresní státní zastupitelství v Doboji v roce 2005 na základě žádosti místních orgánů bezpečnosti zahájilo vyšetřování osob odpovědných za vraždy vojáků a civilistů v oblasti Tešnja v době občanské války (1992-1995). Okresní zastupitelství v Doboji veškerý materiál předalo k dalšímu projednání a došetření hlavnímu státnímu zastupitelství v Sarajevu. V předané dokumentaci jsou i jména žoldnéřů ze Saudské Arábie, Súdánu, Palestiny, Bahrajnu a Egypta členů operativní skupiny „Jug-7“ armády Bosny a zároveň paravojenské jednotky „ EL Mudžak“. Její základní tábor, přijímací a školící, středisko bylo v osadě Jablanica – opština Tešnja. Useknuté hlavy srbských vojáků byly vystaveny na bráně tohoto tábora, ale také na věži u islámské školy v Tešnji. (dle svědectví Zorana Filipoviće)

O brutální a i rituální vraždě těchto srbských vojáků na Crnom vrhu byl soudní tribunál v Haagu a světová veřejnost informována před 13. lety. Od roku 2005 jsou známí podezřelí a viníci ale dodnes není vynesen spravedlivý rozsudek.

překlad : <fp>

Pramen : 26.10.2011 – večernje novosti

http://www.vesti-online.com/vesti/Ex-YU/174411/BiH-poslanik-sekao-glav/print

www.czechfreepress.cz

Klíčová slova: Srbsko
3001 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan