Eurozázrak: V europarlamentu hlasuje 113 procent europoslanců

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 8.4.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Občas se dočítáme o pohádkové volební účasti v zemích na východ od našich východních sousedů, která na některých místech dosahuje bájných sto procent či více. Není ale důvod závidět těmto zemím, protože se zdá, zázraky se dějí i v Evropské unii.

Polská socialistická europoslankyně Lidie Geringer de Oedenberg napsala eurolidoveckému europoslanci Klausi-Heinerovi Lehnemu, předsedovi Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu (JURI), jehož je zmíněná europoslankyně členkou, a týká se hlasování ze dne 1. března 2012 ohledně jejího dodatku ve věci tzv. osiřelých děl („Orphan Works“), tedy děl, u nichž nelze určit majitele autorských práv. Lidie Geringer de Oedenberg navrhovala, aby se s těmito díly mohlo volně nakládat a zveřejňovat je.

Nestalo se to poprvé

Europoslankyně se ve svém dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, pozastavuje nad tím, že z oficiálního zápisu, který dostala, vyplývá, že v době hlasování o jejím dodatku bylo přítomných 23 z 24 členů výboru. To by samo o sobě nebylo nic zázračného, kdyby stejný zápis neuváděl, že pro její návrh hlasovalo 12 členů a proti 14, což dává dohromady 26 hlasů.

V dopise pak europoslankyně dále upozorňuje, že se podobný zázrak nestal poprvé. Například dodatek č. 71 prošel poměrem 13 hlasů ku 12, což celkové činí 25 hlasů, přičemž komise má jen 24 členů. Požádala o znovuhlasování o návrhu.

Europoslankyně na svůj dopis prý obdržela zcela neuspokojivou odpověď, a bude proto usilovat o další vysvětlení onoho zázračného jevu. Podle posledního průzkumu STEM důvěřuje Evropskému parlamentu pouze 30 procent Čechů.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: EU
2632 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhledZeman si Babiše namazal na chleba! Šéf Pirátů Bartoš se svěřil s tím, co vyzvěděl u prezidenta
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan