Eurozázrak: V europarlamentu hlasuje 113 procent europoslanců

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 8.4.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Občas se dočítáme o pohádkové volební účasti v zemích na východ od našich východních sousedů, která na některých místech dosahuje bájných sto procent či více. Není ale důvod závidět těmto zemím, protože se zdá, zázraky se dějí i v Evropské unii.

Polská socialistická europoslankyně Lidie Geringer de Oedenberg napsala eurolidoveckému europoslanci Klausi-Heinerovi Lehnemu, předsedovi Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu (JURI), jehož je zmíněná europoslankyně členkou, a týká se hlasování ze dne 1. března 2012 ohledně jejího dodatku ve věci tzv. osiřelých děl („Orphan Works“), tedy děl, u nichž nelze určit majitele autorských práv. Lidie Geringer de Oedenberg navrhovala, aby se s těmito díly mohlo volně nakládat a zveřejňovat je.

Nestalo se to poprvé

Europoslankyně se ve svém dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, pozastavuje nad tím, že z oficiálního zápisu, který dostala, vyplývá, že v době hlasování o jejím dodatku bylo přítomných 23 z 24 členů výboru. To by samo o sobě nebylo nic zázračného, kdyby stejný zápis neuváděl, že pro její návrh hlasovalo 12 členů a proti 14, což dává dohromady 26 hlasů.

V dopise pak europoslankyně dále upozorňuje, že se podobný zázrak nestal poprvé. Například dodatek č. 71 prošel poměrem 13 hlasů ku 12, což celkové činí 25 hlasů, přičemž komise má jen 24 členů. Požádala o znovuhlasování o návrhu.

Europoslankyně na svůj dopis prý obdržela zcela neuspokojivou odpověď, a bude proto usilovat o další vysvětlení onoho zázračného jevu. Podle posledního průzkumu STEM důvěřuje Evropskému parlamentu pouze 30 procent Čechů.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: EU
2538 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan