Šéfa speciálního protikorupčního úřadu na Kosovu zatkli pro korupci. Kdy budou zatčeni vůdci Kosova pro terorismus a vraždy?

Autor: Redakce | Publikováno: 4.4.2012 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Kosovský Albánec Nazmi Mustafi, který stál v čele speciálního protikorupčního úřadu, byl zatčen. Vyšetřování totiž zjistilo, že běžně přijímal vysoké úplatky. Otázka však zní: Divíme se tomu snad? Dívíme se, že pseudostát, který vznikl na lžích, vraždách, terorismu, narkomafii a obchodech s lidskými orgány odebranými zajatcům (mezi nimiž byli i Češi), má ve svých řadách takové lidi?

S podivem je spíše, že byl takový případ vůbec vyšetřen. Bývalý terorista, který se dnes tváří jako nažehlený premiér, Hashim Thaci, je vskutku svědomitým vůdcem svého lidu... Více už slovenský deník SME:

 

Prokurátor Nazmi Mustafi stál na čele špeciálneho protikorupčného úradu, ktorý vyšetroval veľké korupčné prípady.

PRIŠTINA. Vrchného prokurátora, ktorý mal na starosti korupciu, zatkli pre podozrenie z bratia úplatkov s cieľom zrušiť obvinenia z korupcie proti istým osobám, oznámili v utorok polícia a médiá.

Polícia oznámila, že v pondelok v "súvislosti s vyšetrovaním korupcie" zatkli dve osoby vrátane prokurátora z úradu špeciálneho prokurátora a dve ďalšie osoby.

Kosovské médiá uviedli, že ide o prokurátora Nazmiho Mustafiho, šéfa protikorupčného oddelenia.

"Protikorupčný šéf vo väzení," napísali kosovské denníky. Polícia uviedla, že tri podozrivé osoby "údajne prevzali veľké sumy peňazí od podozrivých osôb".

Neúspešné prípady

Mustafi stál na čele špeciálneho protikorupčného úradu, ktorý zriadil v Kosove v roku 2010 premiér Hashim Thaci.

"Mal na starosti veľké korupčné prípady, väčšina z nich bola však neúspešná alebo sa skončila podmienečnými trestami," napísal denník Koha Ditore.

Najväčší Mustafiho prípad sa týkal Hashima Rexhepiho, bývalého guvernéra kosovskej centrálnej banky.

Prípad sa skončil neúspechom, keď súd pre nedostatok dôkazov podozrenia z korupcie nepotvrdil.

Denník uviedol aj prípad podnikateľa, ktorý sa priznal, že dal Mustafimu desaťtisíce eur, aby ho zbavil obvinenia z korupcie.

Vyšetrovanie Mustafiho vedie misia Európskej únie v Kosove (EULEX), ktorá má právo zasiahnuť do procesov považovaných za príliš citlivé pre miestne zákonodarstvo.

Miliónové škody

Kosovo vyhlásilo nezávislosť od Srbska vo februári 2008, no medzinárodné a miestne kontrolné orgány upozorňujú na nedostatočnú politickú vôľu Prištiny bojovať s korupciou.

Kosovská protikorupčná agentúra publikovala minulý týždeň ročnú správu, v ktorej uvádza mená 121 ľudí zapojených v roku 2011 do korupčných prípadov.

Šéf agentúry Hasan Preteni uviedol, že sú medzi nimi aj piati primátori a bývalí primátori ako aj ďalší vysokí predstavitelia krajiny.

Škody spôsobené korupciou podľa neho dosahujú viac ako 10 miliónov eur ročne.

www.sme.sk

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
2937 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ HavlaOstrý Paroubek: Schwarzenbergův klon Petříček. Mladík Hamáček, Jandáka by tam nepřežili. A ocenění Klause ml.
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan