Šéfa speciálního protikorupčního úřadu na Kosovu zatkli pro korupci. Kdy budou zatčeni vůdci Kosova pro terorismus a vraždy?

Autor: Redakce | Publikováno: 4.4.2012 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Kosovský Albánec Nazmi Mustafi, který stál v čele speciálního protikorupčního úřadu, byl zatčen. Vyšetřování totiž zjistilo, že běžně přijímal vysoké úplatky. Otázka však zní: Divíme se tomu snad? Dívíme se, že pseudostát, který vznikl na lžích, vraždách, terorismu, narkomafii a obchodech s lidskými orgány odebranými zajatcům (mezi nimiž byli i Češi), má ve svých řadách takové lidi?

S podivem je spíše, že byl takový případ vůbec vyšetřen. Bývalý terorista, který se dnes tváří jako nažehlený premiér, Hashim Thaci, je vskutku svědomitým vůdcem svého lidu... Více už slovenský deník SME:

 

Prokurátor Nazmi Mustafi stál na čele špeciálneho protikorupčného úradu, ktorý vyšetroval veľké korupčné prípady.

PRIŠTINA. Vrchného prokurátora, ktorý mal na starosti korupciu, zatkli pre podozrenie z bratia úplatkov s cieľom zrušiť obvinenia z korupcie proti istým osobám, oznámili v utorok polícia a médiá.

Polícia oznámila, že v pondelok v "súvislosti s vyšetrovaním korupcie" zatkli dve osoby vrátane prokurátora z úradu špeciálneho prokurátora a dve ďalšie osoby.

Kosovské médiá uviedli, že ide o prokurátora Nazmiho Mustafiho, šéfa protikorupčného oddelenia.

"Protikorupčný šéf vo väzení," napísali kosovské denníky. Polícia uviedla, že tri podozrivé osoby "údajne prevzali veľké sumy peňazí od podozrivých osôb".

Neúspešné prípady

Mustafi stál na čele špeciálneho protikorupčného úradu, ktorý zriadil v Kosove v roku 2010 premiér Hashim Thaci.

"Mal na starosti veľké korupčné prípady, väčšina z nich bola však neúspešná alebo sa skončila podmienečnými trestami," napísal denník Koha Ditore.

Najväčší Mustafiho prípad sa týkal Hashima Rexhepiho, bývalého guvernéra kosovskej centrálnej banky.

Prípad sa skončil neúspechom, keď súd pre nedostatok dôkazov podozrenia z korupcie nepotvrdil.

Denník uviedol aj prípad podnikateľa, ktorý sa priznal, že dal Mustafimu desaťtisíce eur, aby ho zbavil obvinenia z korupcie.

Vyšetrovanie Mustafiho vedie misia Európskej únie v Kosove (EULEX), ktorá má právo zasiahnuť do procesov považovaných za príliš citlivé pre miestne zákonodarstvo.

Miliónové škody

Kosovo vyhlásilo nezávislosť od Srbska vo februári 2008, no medzinárodné a miestne kontrolné orgány upozorňujú na nedostatočnú politickú vôľu Prištiny bojovať s korupciou.

Kosovská protikorupčná agentúra publikovala minulý týždeň ročnú správu, v ktorej uvádza mená 121 ľudí zapojených v roku 2011 do korupčných prípadov.

Šéf agentúry Hasan Preteni uviedol, že sú medzi nimi aj piati primátori a bývalí primátori ako aj ďalší vysokí predstavitelia krajiny.

Škody spôsobené korupciou podľa neho dosahujú viac ako 10 miliónov eur ročne.

www.sme.sk

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
2803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan