Vlastenecký poslanec: Absurdní dramatik Havel tleskal vraždění nevinných dětí. Kníže se kamarádí s teroristou, není to Čech

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 28.3.2012 | Rubrika: Reportáž
Ilustrace

Před velvyslanectvím Republiky Srbsko si v sobotu desítky lidí připomínali oběti bombardování bývalého území Jugoslávie. Pietní akt upořádalo sdružení "Přátelé Srbů na Kosovu" sociálně demokratického poslance Jaroslava Foldyny, který ve svém projevu kritizoval ministra zahraničí Karla Schwarzenberga a podporu útoku na civilní oběti ze strany exprezidenta Václava Havla.

U budovy ambasády v pražské Mostecké ulici vlály v sobotu srbské prapory a účastníci zapalovali svíčky za oběti bombardování, které trvalo sedmdesát dva dnů. Akci zahájil místopředseda sdružení a dokumentarista Václav Dvořák, jenž je mimo jiné autorem známého filmu Uloupené Kosovo.

Narkomafie se prý převtělila v oficiální vládu, jež je přijímána v EU

Dvořák v projevu k desítkám účastníků popsal především tehdejší situaci v Srbsku. „Připomínáme si poslední fázi rozbíjení multietnického sociálního státu, který mnohým v našem světě překážel. Byli napadeni Srbové v Chorvatsku, později v Bosně a poslední fáze se odehrávala v Kosovu. Přesně v osm hodin večer 24. března 1999 dopadly první tomahawky na Jugoslávii. Budeme vzpomínat na mrtvé, na děti, na civilisty, kteří umřeli úplně zbytečně, jenom kvůli tomu, aby se kosovsko-albánská narkomafie ujala vlády nad pravlastí Srbů,“ řekl.

Přes 250 tisíc Srbů, jak Dvořák dále uváděl, muselo z Kosova odejít. Po příchodu vojsk NATO pak bylo vypáleno 51 tisíc srbských usedlostí. Byla to podle něho jedna z největších etnických čistek po skončení druhé světové války. Srbové se tam prý dodneška nemohou vrátit, na jejich majetcích hospodaří dle jeho slov loupežníci.

„I když se někteří z nich chtěli vrátit, tak Albánci v roce 2004 udělali pogrom a znovu hořely domy, znova byly vypalovány kostely a kláštery a další čtyři tisíce lidí muselo opustit své domovy. Takhle to na Kosovu vypadá ve 21. století, kousek od nás, v Evropě. Je to hanba NATO, Spojených států, ale také hanba našich vlád, které se k tomu přidaly,“ upozornil místopředseda Dvořák.

Foldyna: Tajné služby vytvořily falešné důkazy, potřebovaly záminku k útoku

Poslanec za ČSSD a čestný předseda sdružení Jaroslav Foldyna ocenil, že lidé přišli na tuto událost vzpomenout. „Nelze zapomenout na to, když vám zabijí děti, na děti se nezapomíná. Byl jsem tady i před třinácti roky a vůbec jsem nevěřil tomu, že na konci dvacátého století někdo může spustit mašinérii války pro nic za nic. Agresoři si vždycky musí najít nějaké alibi. Adolf Hitler připravil Gliwický útok, kdy vězni z tábora byli převlečeni do polských uniforem a on zinscenoval útok na Gliwice a prvního září bombardování Polska,“ srovnával Foldyna.

 

„Tajné služby Německa a Bulharska připravily operaci v Račaku, aby Severoatlantická aliance mohla 24. března bombardovat Bělehrad. Je to podivné, ale je to pravda. Oni říkali ‚bombardujeme režim, neberte to osobně‘ a našli se dokonce takoví, kteří říkali, že to zabíjení je vlastně humanitární. Je to absurdní, oni také psali absurdní divadelní hry, které v zásadě nikdy nikdo nepochopil, snad možná jenom oni,“ narážel poslanec na Václava Havla, který bombardování civilistů tehdy podpořil a označil ho za humanitární.

Všichni se podle jeho slov těšili na demokracii a svobodu a věřili mezinárodním institucím, po útoku NATO ale přišla rána, kdy jsme byli nejen svědky, ale i účastníky toho, jak nejsilnější armáda celého světa zaútočila na desetimilionový národ a sedmdesát dva dní ho bombardovala, aby ho podle Foldyny přinutila odevzdat své srdce (území Kosova – pozn.red.). „Nutila ho, aby odevzdal svoji vlastní zemi cizím a aby se vzdal své historie, a to je přece nemorální. My Češi a Slováci to přece víme, nás znásilnili v roce 1938, odebrali nám patnáct procent území a řekli, že je to podle práva,“ přirovnal poslanec Foldyna vyhlášení nezávislého Kosova k Mnichovskému diktátu na podzim roku 1938.

Demonstraci podle Foldyny pořádají proto, aby Srbům dali najevo, že na to nezapomněli a že nechtějí, aby se to opakovalo. „Stydíme se za naše představitele, kteří podepsali uznání Kosova. My sice říkáme naše, ale oni nám bohužel byli dáni. Já nevím, nakolik je pan Schwarzenberg se švýcarským pasem stejný Čech jako já. Já se za něho stydím, stejný Čech není! Bohužel je ale naším ministrem zahraničních věcí. Já bych si ruku s Hashimem Thacim (dříve vůdce albánských teroristů, dnes premiér Kosova – pozn.red.) nepodal, on ano. Možná, že mu upadne,“ opřel se poslanec do ministra zahraničí Schwarzenberga.

www.parlamentnilisty.cz

 

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | Havel  | NATO  | Foldyna  | Jugoslávie
3671 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan