"Humanitární" intervence aneb jak se dělá změna režimu.Jaké lži ospravedlnily bombardování Srbska

Autor: Ondřej Kosina | Publikováno: 25.3.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Rozsah lží o dění ve Svazové republice Jugoslávii na konci devadesátých let za účelem ospravedlnění války vedené NATO je dlouho znám, ale média o těchto skutečnostech až na dílčí případy dodnes mlčí. Ospravedlnit útok na Jugoslávii se před národem snažila i tehdejší spolková vláda rudo-zelené koalice. Respektovaný německý televizní program „Time Travel“ poskytl po třinácti letech důkaz o podvodu německé vlády, kterým zpracovala veřejné mínění, aby souhlasilo s válkou.

Tehdejší ministr obrany Rudolf Scharping věděl o tom, že se v Kosovu neuskutečnil žádný masakr civilistů vládními jednotkami, ale boj mezi ozbrojenými teroristy z UÇK a srbskou armádou. Přesto použil fotografie mrtvých těl jako pádný důkaz k ospravedlnění bombardování Jugoslávie. Nekriticky převzal albánskou verzi a mrtvoly z fotografií vydával za čtyřicet neozbrojených albánských civilistů, údajně zmasakrovaných srbskými silami v lednu 1999 při etnické čistce v kosovské vesnici Račak. Srbské orgány s touto interpretací nesouhlasily a tvrdily, že těla Albánců byla upravena tak, aby vypadala jako těla civilistů. Ve skutečnosti šlo o padlé bojovníky UÇK, převlečené po smrti do civilních šatů a snesené na jedno místo, aby byl vyvolán dojem hromadné popravy. Bývalý brigádní generál německé armády a poradce OBSE Heinz Loquai, který měl později možnost nahlédnout do tajných dokumentů, zjistil, že na místě činu byly uskutečněny změny, což potvrdili i dva francouzští novináři. Během procesu s prezidentem Miloševićem v Haagu vyšly najevo skutečnosti zcela popírající albánskou verzi. Na rukou mrtvých se prokázala přítomnost střelného prachu. To znamená, že sami stříleli a zemřeli v boji, nikoliv při smyšlené etnické čistce. Fotografie z Račaku splnily svůj účel – německá média jim uvěřila a zpracovala veřejné mínění, které nabylo dojmu, že je správné se této „humanitární války“ účastnit a že útok NATO na Srbsko byl nutný.

Války nejsou populární a vždy je potřeba je před veřejností nějak zdůvodnit. Scharpingův manévr byl úspěšný stejně jako Bushovy mystifikace ohledně Saddámova vlastnictví zbraní hromadného ničení a spojenectví s al-Káidou, jež posloužily při ospravedlnění války proti Iráku. Každá lež je však jednoho dne odhalena. Případ zneužitých fotografií z Kosova nebo jiných dezinformací za účelem rozpoutání války a svržení nepohodlného režimu v konkrétní zemi se dá univerzálně použít v podstatě kdekoliv na světě. S velkou rezervou je třeba brát i informace o dění v Sýrii, údajných masakrech civilistů v Homsu a evidentně nadhodnoceném počtu obětí (z nichž významnou část tvoří vojáci syrské armády, o kterých média referují jako o „Asadových ozbrojencích“). Internetem např. koluje video, jak si syrští povstalci sami vyrábí masakr civilistů (viz odkaz).

Zde je návod, jak úspěšně změnit nepohodlný režim a vydávat to za šíření demokracie:

1. Vyzbrojení opozice (často extremistické a teroristické), která střílí po civilistech a příslušnících armády a policie. Zpravidla se opevní v jednom městě (Benghází, Homs), které slouží jako její základna. Součástí je i profesionální výcvik tzv. rebelů, vyslání zahraničních žoldáků a tajných služeb západních států.

2. Média, která vždy ochotně poslouží válečné propagandě, přinesou záběry mrtvých, prezentované jako mírumilovné oběti represí krutého režimu. Regulérní armáda státu je nazývána „vládními ozbrojenci“ a o ozbrojených banditech a teroristech se mluví jako o „opozici“. Média zároveň pomohou vykreslit vládnoucí režim jako „darebácký“.

3. Začne být stupňován mezinárodní tlak, jsou zavedeny sankce. Připravuje se půda pro „humanitární intervenci“ s cílem ochrany civilistů (rozuměj svržení režimu). Světové veřejné mínění je po dlouhodobé propagandě zpracované natolik, že se nestaví proti vojenskému zásahu a bombardování.

4. Následuje útok NATO a v zemi vypukne občanská válka a chaos. V případě souhlasu Rady bezpečnosti OSN je zcela otevřena cesta k okupaci a změně režimu z protiamerického na prozápadní. Bombardování zničí celou zemi, čímž se otevírá byznys pro západní firmy, které infrastrukturu zrekonstruují (týká se to jen firem států, podílejících se na útoku).

5. Úspěšně proběhla změna režimu na „demokratický“. Prezident je zavražděn nebo popraven. V zemi nadále panuje chaos a sektářské násilí. Propadá se životní úroveň, ale surovinové bohatství je již bezpečně pod kontrolou globálních koncernů. Etnické a náboženské minority jsou pronásledovány a hromadně migrují ze země. Po uplynutí určité doby se objevují důkazy o zfalšování fotografií, videí a nepodloženosti informací, které vedly k útoku. Tou dobou už se však připravuje útok na jiný „darebácký“ stát. Lidé zvyklí na zkratkovité informace již zapomněli, co se stalo, a přestali uvažovat v souvislostech.

 

Externí odkazy:

http://britanniaradio.blogspot.com/2012/02/kosovo-massacre-fraud-by-germany-to.html

http://www.youtube.com/watch?v=aA4SHsEi3wo

 

www.vasevec.cz

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | Německo  | NATO
2379 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan