Fischer a Schwarzenberg se kamarádí s teroristou napojeným na obchod s lidskými orgány. Nevolme je! znělo Prahou

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 21.2.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

REPORTÁŽ Proti existenci nezávislého takzvaného státu Kosovo v pátek v podvečer na Václavském náměstí v Praze demonstrovalo na stovku lidí. Sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, které akci pořádalo, srovnává vyhlášení Kosova s Mnichovskou dohodou, v obou případech došlo k odtržení části území bez souhlasu státu, kterému území náleží. Mezi řečníky vystoupil i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

Na Václavském náměstí se i přes deštivé počasí sešlo ke stovce účastníků a shromáždění doprovázely i tradiční srbské vlastenecké písně, které vznikly na Kosovu. Řečníci v projevech upozorňovali především na to, že území Kosova a Metohije patří mezi historicky i duchovně nejvýznamnější území celého Srbska a je symbolickým srdcem srbského národa.

Z Kosova bylo vyhnáno 350 tisíc Srbů

Akci zahájil člen sdružení Přátelé Srbů na Kosovu a dokumentarista Václav Dvořák, který ve své řeči upozornil na to, kolik Srbů bylo z Kosova Albánci vyhnáno. „Protestujeme proti takzvanému státu, který byl vyhlášen protiprávně a to proti všem mezinárodním úmluvám, které v Evropě platí. Kosovo má jen silné protektory, kteří ho protežují. Protestujeme proti porušování lidských práv na Kosovu. Pro připomenutí: Z Kosova bylo vyhnáno 350 tisíc Srbů a dalších nealbánců. Po vstupu NATO na Kosovo od června 1999 zde bylo vypáleno 51 tisíc objektů, které patřily Srbům, většinou to byly jejich domovy, v nichž žili po staletí,“ řekl protestujícím Dvořák.

 

 

„Bylo tam vypáleno a někdy dokonce buldozerem srovnáno se zemí 116 církevních objektů srbské pravoslavné církve a při pogromu na Srby v roce 2004 bylo vypáleno dalších 30 klášterů a kostelů a dalších tři a půl tisíce Srbů přišlo o své domovy. Srbové jsou ze své praotčiny systematicky vyháněni albánskou zločineckou organizací UĆK a patronem jim k tomu je Evropská unie a státy NATO,“ obvinil mezinárodní organizace z podpory zločinu Václav Dvořák, který mimo jiné natočil známý dokument Uloupené Kosovo.

Foldyna: Kosovo – druhý Mnichovský diktát

Sociálně – demokratický poslanec a čestný předseda sdružení srovnal vyhlášení nezávislosti Kosova s okleštěním Československé republiky v roce 1938. „Každý rok vždy 17. února se tu scházíme, abychom připomněli, že od konce druhé světové války se v Evropě nestal tak silný protiprávní krok, jako bylo jednostranné vyhlášení Kosova a jeho uznání druhými státy. Stojí snad za zmínku, že na místě, kde stojíme, na Václavském náměstí, se český národ scházel v dobách, kdy mu bylo nejhůř. Sešel se tu i v roce 1938, kdy jsme si my Češi a Slováci prožili své Kosovo. Naší zemi bylo uloupeno patnáct procent jejího území,“ upozornil Foldyna.

Ten také doplnil, že státy, které tehdy podepsaly Mnichovskou dohodu, pak stáli i u zrodu toho druhého kroku, uznání nezávislého Kosova v roce 2008. „Německo, Itálie, Francie a Anglie stály první u podpisu uznání Republiky Kosovo. Stejně, jako tomu bylo v roce 1938, je to podivná náhoda? Díváme se na televizi a vidíme neustále propagandistické filmy, které ukazují srbský národ jako barbary, kteří se neumí chovat,“ pokračoval poslanec.

Srbové bránili Evropu před nájezdy muslimů

„Čím se ti Srbové provinili? Tím, že vždy stáli na straně proti fašismu? Provinili se tím, že jsou křesťany a bránili Evropu před útoky islámu? Provinili se tím, že jsou vlastenci? Nebo čím se to vlastně provinili, že paní Merkelová jim diktuje, za jakých podmínek budou přijati do Evropské unie. Oni tu Evropu po staletí bránili!“ vyjmenovával Jaroslav Foldyna zásluhy Srbů o Evropu.

Tolik krve jako Srbové na obranu křesťanských pravidel a zásad v Evropě podle něho dal málokterý národ. „Znovu se ptám, co udělalo Srbsko tak špatného, že mu Merkelová diktuje podmínky vstupu do EU? Srbsko je součástí Evropy a jeho místo je v Evropské unii. Ať paní Merkelová chce nebo nechce,“ vzkázal německé kancléřce.

Poslanec Foldyna také připomněl, že žijeme ve státě, který je dle jeho slov pokračovalatelem idejí T. G. Masaryka a právě Masaryk, když ve světě vyjednával o samostatnosti Československa, používal k tomu srbský pas.

Kníže se prý kamarádí s teroristou

„Když si říkáme, že budeme dodržovat ideje československého státu a masarykovské politiky, koho potom reprezentuje pan ministr zahraničních věcí Schwarzenberg? Který si podává ruku s Hashimem Thacim (předseda vlády Kosova – pozn.red.), s člověkem, o kterém Martyho zpráva v Radě Evropy říká, že je spojen s organizovaným zločinem, který odebíral svým zajatcům lidské orgány a obchoduje s drogami. Koho to ten pan Schwarzenberg reprezentuje?“ tázal se pod sochou svatého Václava.

„My jsme sem 17. února přišli, abychom řekli, že my Češi nezapomínáme na to, který národ nám stál vždy po boku. V roce 1918, v roce 1938, v roce 1968. Vždycky nám Srbové dávali svoji podporu a my jsme se v tento den sešli, abychom Srbům vzkázali, že jsme na to nezapomněli, a že pořád ctíme jednu jedinou historickou pravdu. Že Kosovo, ať všichni v Evropě a na celém světě chtějí nebo ne, bylo je a bude Srbsko. Kosovo je Srbsko!“ zakončil projev poslanec Jaroslav Foldyna.

Nevolte Fischera ani Schwarzenberga, schvalují prý zločiny na Srbech

Na závěr demonstrace znovu vystoupil člen pořádajícího sdružení Václav Dvořák, který varoval demonstrující, aby za prezidenta nevolili Karla Schwarzenberga ani Jana Fischera.

„Chtěl bych zmínit několik důležitých věcí. Jedním z kandidátů na prezidenta bude také Jan Fischer a já musím říct, že pan Fischer byl jediný ministerský předseda z celé Evropy a z celého světa, který si s Hashimem Thacim, šéfem gangsterů kosovsko-albánské narkomafie, velmi rozuměl, plácal se s ním po zádech a objímal. Nezapomeňme na to, pan Fischer není náš kandidát na prezidenta,“ vyzýval Dvořák.

Česká televize vysílá jako za normalizace

Nepřijatelný pro ně je i současný šéf ministerstva zahraničních věcí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Dále musím upozornit na pana Schwarzenberga, který na zasedání vlády v Teplicích v květnu 2008 tajně, předem neohlášeně, donutil vládu Mirka Topolánka, aby uznala Kosovo. Činil tak proti vůli českého parlamentu a proti vůli 80 procent české populace. Nezapomínáme!“ uvedl Dvořák.

„Česká televize nyní vysílá seriál CI5, o britské tajné službě a ten seriál neslouží k ničemu jinému, než k pomluvám srbského národa a srbskému boji proti islámu a proti fašismu. Česká televize zase jako za normalizace nám lže a překrucuje. Takže buďme ve střehu a proti těmto manýrám a protestujme!“ uzavřel demonstraci režisér Uloupeného Kosova Václav Dvořák.

www.parlamentnilisty.cz

http://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=632&h=307&f=Foldyna_protest_I.jpg&id=3216

Klíčová slova: Srbsko  | Schwarzenberg  | Kosovo  | Foldyna
4810 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan