Západ prohlubuje krizi v Sýrii a chystá vojenskou intervenci, varují ruští poslanci

Autor: odjinud | Publikováno: 15.2.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Západ svou podporou syrské opozice přispívá k prohloubení krize v Sýrii. Prohlásil to včera náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Za krveprolévání podle něj nese odpovědnost jedině syrská opozice, protože odmítá vyjednávat s vládou.

Rjabkov včera v kolumbijské metropoli Bogotě prohlásil, že jestliže zahraniční partneři nepochopí důvody, proč Rusko v Radě bezpečnosti OSN obě rezoluce k Sýrii vetovalo, bude Moskva nucena tyto prostředky použít znovu. O Sýrii včera debatovali také poslanci dolní komory ruského parlamentu. Podobně jako vláda si nepřejí zahraniční vojenskou intervenci do Sýrie. Arabské i západní země členové ruské Státní dumy obvinili ze snahy svrhnout syrský režim. Všechno, co se v zemi nyní děje, těmto snahám nasvědčuje, i když to Západ popírá. Jako v případě Libye a podobně.

Výbuchy v baště Asada

Nenávist syrské opozice sahá tak daleko, že za pro ni nepohodlný přístup Moskvy k prezidentovi Bašáru Asadovi vyzvala k protiruským demonstracím. Jejím cílem je situaci stále více hrotit - včera otřásly silné exploze druhým nejvýznamnějším severosyrským městem Halabem, protože to se dosud k protivládnímu hnutí nepřipojovalo, žijí v něm hlavně Asadovi příznivci. Podle státní televize a ministerstva zdravotnictví tento akt teroristů na místě usmrtil 25 mrtvých a 175 osob utrpělo zranění. Jsou mezi nimi civilisté i vojáci. Opozice ihned výbuchy připsala syrské armádě.

www.halonoviny.cz

Klíčová slova: Libye  | Sýrie
2004 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan