Západ prohlubuje krizi v Sýrii a chystá vojenskou intervenci, varují ruští poslanci

Autor: odjinud | Publikováno: 15.2.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Západ svou podporou syrské opozice přispívá k prohloubení krize v Sýrii. Prohlásil to včera náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Za krveprolévání podle něj nese odpovědnost jedině syrská opozice, protože odmítá vyjednávat s vládou.

Rjabkov včera v kolumbijské metropoli Bogotě prohlásil, že jestliže zahraniční partneři nepochopí důvody, proč Rusko v Radě bezpečnosti OSN obě rezoluce k Sýrii vetovalo, bude Moskva nucena tyto prostředky použít znovu. O Sýrii včera debatovali také poslanci dolní komory ruského parlamentu. Podobně jako vláda si nepřejí zahraniční vojenskou intervenci do Sýrie. Arabské i západní země členové ruské Státní dumy obvinili ze snahy svrhnout syrský režim. Všechno, co se v zemi nyní děje, těmto snahám nasvědčuje, i když to Západ popírá. Jako v případě Libye a podobně.

Výbuchy v baště Asada

Nenávist syrské opozice sahá tak daleko, že za pro ni nepohodlný přístup Moskvy k prezidentovi Bašáru Asadovi vyzvala k protiruským demonstracím. Jejím cílem je situaci stále více hrotit - včera otřásly silné exploze druhým nejvýznamnějším severosyrským městem Halabem, protože to se dosud k protivládnímu hnutí nepřipojovalo, žijí v něm hlavně Asadovi příznivci. Podle státní televize a ministerstva zdravotnictví tento akt teroristů na místě usmrtil 25 mrtvých a 175 osob utrpělo zranění. Jsou mezi nimi civilisté i vojáci. Opozice ihned výbuchy připsala syrské armádě.

www.halonoviny.cz

Klíčová slova: Libye  | Sýrie
1894 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan