Putin: Multikulturalizmus vytváří multi problémy

Autor: Redakce | Publikováno: 16.2.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V kypící atmosféře předvolebního Ruska se koncem minulého měsíce ministerský předseda a prezidentský kandidát Vladimir Vladimirovič Putin v listu Nězavisimaja Gazeta obrátil na občany federace s traktováním nejpalčivějších problémů – především multietnického soužití. Konstatoval, že imigrantsko-nacionalistická otázka dnes paralyzuje nejvyspělejší západní země, jejichž představitelé jeden po druhém přiznávají multikulturalistický debakl.

„Multikulturalizmus, který odmítá integraci asimilací a vyzdvihuje do absolutna právo menšin na odlišnost, aniž by zároveň sejně tak vyvažoval toto právo občanskými a sociálně kompatibilními povinnostmi vzhledem k většinové společnosti, rezultuje zákonitě v xenofobii a přirozenou aktivizaci původního obyvatelstva na obranu svých hodnot, pracovních míst, sociálního zajištění ap.“, analyzoval Putin ožehavou situaci současného západního světa.

„V mnohých západních zemích vznikla uzavřená nabožensko-národnostní společenstva, která nejen že se nehodlají asimilovat, ale ani přizpůsobovat. Celé městské čtvrti imigrantů jsou na sociálních dávkách, a přitom ani nemluví jazykem hostitelské země. Občané jsou šokováni agresívním tlakem z jejich strany svůj na své tradice, způsob života a obávají se o svoji svébytnost,“ hrozil se dále situace ruský premiér.

Zatímco v krachu západního multikulturalizmu Putin spatřuje krizi samotného konceptu národního státu, Rusko podle něho bylo vždy multietnickým společenstvím, avšak jedním lidem s určující a převládající ruskou kulturou, jejímiž nositeli byli příslušníci nejrůznějších národností, nejen ruské. Takovýto koncept Ruska je podle horkého prezidentského kandidáta nadále nosnou státotvornou platformou, která může odolat i „bacilu nacionalizmu“.

zdroje a odkazy:
http://www.ng.ru/politics/2012-01-23/1_national.html
http://premier.gov.ru/eng/events/news/17831/

Klíčová slova: Rusko  | národní stát  | národní zájem
2653 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan