Putin: Multikulturalizmus vytváří multi problémy

Autor: Redakce | Publikováno: 16.2.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

V kypící atmosféře předvolebního Ruska se koncem minulého měsíce ministerský předseda a prezidentský kandidát Vladimir Vladimirovič Putin v listu Nězavisimaja Gazeta obrátil na občany federace s traktováním nejpalčivějších problémů – především multietnického soužití. Konstatoval, že imigrantsko-nacionalistická otázka dnes paralyzuje nejvyspělejší západní země, jejichž představitelé jeden po druhém přiznávají multikulturalistický debakl.

„Multikulturalizmus, který odmítá integraci asimilací a vyzdvihuje do absolutna právo menšin na odlišnost, aniž by zároveň sejně tak vyvažoval toto právo občanskými a sociálně kompatibilními povinnostmi vzhledem k většinové společnosti, rezultuje zákonitě v xenofobii a přirozenou aktivizaci původního obyvatelstva na obranu svých hodnot, pracovních míst, sociálního zajištění ap.“, analyzoval Putin ožehavou situaci současného západního světa.

„V mnohých západních zemích vznikla uzavřená nabožensko-národnostní společenstva, která nejen že se nehodlají asimilovat, ale ani přizpůsobovat. Celé městské čtvrti imigrantů jsou na sociálních dávkách, a přitom ani nemluví jazykem hostitelské země. Občané jsou šokováni agresívním tlakem z jejich strany svůj na své tradice, způsob života a obávají se o svoji svébytnost,“ hrozil se dále situace ruský premiér.

Zatímco v krachu západního multikulturalizmu Putin spatřuje krizi samotného konceptu národního státu, Rusko podle něho bylo vždy multietnickým společenstvím, avšak jedním lidem s určující a převládající ruskou kulturou, jejímiž nositeli byli příslušníci nejrůznějších národností, nejen ruské. Takovýto koncept Ruska je podle horkého prezidentského kandidáta nadále nosnou státotvornou platformou, která může odolat i „bacilu nacionalizmu“.

zdroje a odkazy:
http://www.ng.ru/politics/2012-01-23/1_national.html
http://premier.gov.ru/eng/events/news/17831/

Klíčová slova: Rusko  | národní stát  | národní zájem
2754 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan