Nepotřebujeme prezidenta Schwarzenberga z politické strany latifundistů, velkoburžoů a velkobankéřů

Autor: Jiří Jaroš Nickelli | Publikováno: 20.1.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

"Tak to tu máme, pane Švejk ! Navrhli nám pana Schwarzenberga za prezidenta. - Kerýho ? Znal jsem dva - jednoho Kariho a jednoho Akiho, odtušil Švejk". Snad takto nějak by pojednal klasik českého humorismu Jaroslav Hašek nominaci našeho českorakouského - nebo rakouskočeského ? - předáka politické strany TOP O9 na funkci prezidenta České republiky.

 

Naše média se předhánějí v panygerikách na našeho současného ministra zahraničí, exkancléře "prezidenta Pravdolásky". Superlativy zdobící jeho jméno si nezadají se středověkými oslavami světců. "Uvážlivý, skromný, elegantní, přemýšlivý, čestný, nepotřebující úplatky a prebendy - on má dost majetku, další nepotřebuje, avšak on sám praví, vždyť jsem celý majetek předal svému Akimu - no neváhejme, po všech těch Klausech a Zemanech, to je ten pravý ořechový kandidát".

 

Frenetický potlesk koryfejů TOP 09 při navržené kandidatuře pana Schwarzenberga jen dotvrzuje pravdivost těchto řádek. Navrhovatelé pana Schwarzeberga snášejí velekopy argumentů pro jeho nominaci. Od výše uvedené, až po jeho nedefinovatelné charisma včetně dýmky a motýlka. K tomu prominentní média s velepílí jim vlastní přinášejí obden moudré výroky našeho jihočesko-rakouského oligarchy, tu k romské problematice, tamo zase k dekretům, ondyno opět k jádru atd. do nekonečna.

 

Panu Karlu Schwarzenbergovi nelze upírat řadu dobrých atributů, zdobících jeho osobnost, neboť ani největší odpůrce mu osobitost, svéráznost a jistou eleganci jeho persony prostě nemůže upřít. Zajisté mu nemůže upřít ani jeho široký rozhled v politice, často i racionální inteligentní stanoviska k určitým konkrétním otázkám (např. Temelín) a samozřejmě i kvalifikaci v otázkách hospodaření a lesnictví, kde má jeho rod vskutku vynikající tradici a dokonce i zásluhy o tento obor.

 

Otázka jeho nominace na prezidenta České republiky však takto naprosto nestojí. Všechny klady osobnosti Karla Schwarzenberga, které jsem tu já jako jeho politický protivník uvedl, jej podle mého skromného mínění činí ideálním kandidátem na prezidenta republiky Österreich, nikoli České republiky ! Karel Schwarzenberg již svým původem, založením, tradicemi, a společenským směřováním, i manifestovaným obdivem k zesnulému Ottovi von Habsburg-Lothringen, bytostně náleží do okruhu, kterému staří monarchisté říkali "breitere Heimát" anobrž po staročesku "širší vlast", to jest habsburská monarchie. On jest svým založením skutečný rakouský kníže se všemi kladnými vlastnostmi pro Rakousko - nikoli však pro nás Čechy !

 

Rakouská republika, která se stala republikou proti své vůli z donucení dějin, a která stále dennodenně vlastně de facto žije nebo se o to alespoň snaží - duchem a tradicemi zaniklé monarchie, i s těmi překrásnými dunajskými parníky pojmenovanými habsburských princích - je ideálním milieu pro našeho oligarchu. Vsadím se o co chcete, že kdyby byl pan Schwarzenberg rakouským prezidentem,měla by rakouská republika s českou ty nejpřátelštější vztahy a postupně by všechny dosavadní třenice ustaly. Ovšem naši topisté si neuvědomují - nebo nechtějí brát na vědomí prostý dějinný fakt -, že kdo je ideálem pro Rakousko, nemůže být ideálem pro Čechy.

 

My čeští plebejci, kacíři, husitobolševici, benešobolševici, masarykovci atd. - jak nás nazývají naši nepřátelé k naší poctě - totiž takového pretendenta na našeho prezidenta prostě nepřijmeme. A když jej budou jeho kolegové oligarchové silou mocí prosazovat, budemě dělat tak dlouho rotyku, zkrátka jejich slovníkem takové rebelie, dokud jej jako kandidáta - nebo nedejbůhhmota - nesvrhneme z trůnu. Většina národa totiž stále není "přítelem trůnu a náboženství", jak by si přáli naši kandidáti na nadvládu nad republikou ( Oni si totiž ve skutečnosti žádnou demokracii ani republiku nepřejí ! Oni totiž chtějí ve skutečnosti monarchu nebo diktátora. A všimněte si - zase je tu po dvacetiletí to "oni a my"!). Navíc pro nás legionáře a odbojáře je pan Schwarzenberg chodící inkarnát anobrž vtělenec těch tradic a postojů, které jsou nám nikoli od roku 1989, ale již od roku 1918, naprosto cizí a nepřátelské.

 

My nepotřebujeme prezidenta habsburských a podunajských federativních tradic. My nepotřebujeme prezidenta s majetky v Čechách, Němcích, Rakousích a Švýcařích. My nepotřebujeme prezidenta původem pobělohorské šlechty, která zabrala majetky původní české šlechty. My nepotřebujeme prezidenta jehož myšlenkový model koresponduje s koncepcemi posledního Habsburka. My nepotřebujeme prezidenta sympatizujícího s potřebami jednoho náboženství,které pretenduje na náboženství státní. my nepotřebujeme prezidenta z politické strany latifundistů, velkoburžoů a velkobankéřů. My nepotřebujeme prezidenta, který dekrety označuje za bezpráví a sudety za vyhnance. My nepotřebujeme prezidenta Chamberlaina, který podepsal nový Mnichov Kosovo. Nechceme prezidenta hlásajícího antiruské výpady. A našli bychom ještě veletucet dalších důvodů, proč takového kandidáta nechceme.

 

Zato my, Češi, vlastenci a zastánci republiky potřebujeme prezidenta, jako byl TGM, Beneš, Svoboda či Klaus. Prezidenta hájícího sociálně vyrovnaný stát, kde nebude hrstka miliardářů nadřazena milionům proletářů,bezzemků a bezdomovců. Prezidenta hájícího rovné postavení republiky uvnitř unie a když nebude rovnost zachována, tak požadujícího vystoupení a neutralitu.

 

Prezidenta,který obhájí národní svébytnost, tradice a všechny atributy republiky vůči velmocím. Prezidenta,který nesleduje lokajskou politiku vůči ani jedné velmoci, ale který usiluje o evropský koncert malých národů zrovnoprávněných s velkými. Prezidenta, bránícího stát proti vyprodání do ciziny. Prezidenta podporujícího široké vrstvy lidu proti vrstvě zbohatlíků, tunelářů a banksterů. Prezidenta usilujícího o obnovení narušených svazků s bratrskými slovanskými národy. Prezidenta zadržujícího kampaně antirusismu a antislovanismu. Prezidenta, který vrátí čest idejím ČSR a bude bránit koncepcím monarchismu, habsburkismu a sudetismu. Prezidenta, nedovolícího zrušit dekrety. Prezidenta,který řekne - dost s útoky na odsun, na Postupim, na pařížskou dohodu a na poválečné hranice obnovených států ! Prezidenta, který německému sousedu řekne - dost meine Lieber - vy páni, my páni na svém ! Prezidenta, který řekne - nebudeme platit cizí dluhy za jiné, máme svých starostí dost. Prezidenta,který řekne, parlamente udělej zákony proti rasismu a neonacistům ! Který řekne, parlamente, chraň republiku proti pokusům ji zbourat nebo převést pod nějaký protektorát nebo region Panevropy. Prezidenta, který řekne - my nejsme žádná Mitteleuropa nebo Mitropa pro nové Bismarcky ! My jsme Česká republika a ne žádný poddanský region kohokoli. Toto vše my odbojáři a legionáři žádáme po novém prezidentu, aby republika mohla zůstat republikou a nerozpustila se jako kostka cukru v nějakém protektorátu či spolkové zemi sousedů. A toto vše jsou důvody, pro které je pro nás kandidatura pana Schwarzenberga na prezidenta republiky nepřijatelná. Tak jsem napsal.

 

Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno - ČSBS Boskovice

 

http://www.ceskenarodnilisty.cz/

Klíčová slova: Srbsko  | Schwarzenberg  | Kosovo  | USA  | Německo
2739 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Pozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany - zadržen imigrant!Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Předčasné volby! Nepolezu do zadku! Šmarda to „položil“ a po show ČT oznámil rozhodnutíČT nechala rozebírat politiku kulturního redaktora z Respektu. Byl to skutečně bláznivý rozhovor
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan