Syrská revoluce. Popis plánu destabilizace Sýrie

Autor: Karel Kluz | Publikováno: 18.1.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Příprava svržení režimu v Sýrii, nyní kromě Íránu posledního samostatného muslimského státu světa, je detailně popsána na http://www.champress.net/index.php?q=en/Article/view/86507.

Zde najdeme detailní popis plánu destabilizace Sýrie, připraveného bývalým saúdským velvyslancem v USA, princem Bandarem bin Sultanem, a bývalým velvyslancem USA v Libanonu, Jeffreyem Feltmanem. Princ je významným představitelem saúdské královské rodiny. Do konce roku 2009 byl předsedou bezpečnostní rady Saúdské Arábie a přítelem rodiny exprezidenta Bushe.

* * *
Jeffrey Feltman je členem americké izraelské lobby a Úřadu speciálních plánů Pentagonu, který připravil plán intervence do Iráku v roce 2003. Nyní jako asistent ministryně zahraničí USA sehrál Feltman hlavní úlohu v realizaci přípravy protestů, po které má následovat válečná intervence v Sýrii. V plánu bylo teritorium Sýrie rozděleno do tří oblastí: velká města, provinční sídla a vesnice. V souladu s plánem pak vzniklo pět operativních sítí:

Mladí příslušníci nezaměstnané inteligence, vyvolávající masové protesty.
Mnohokrát trestaní násilníci a kriminální živly, vedené pohlaváry podsvětí, připravované na vyvolávání provokačních střetů s policií.
Náboženské a etnické sekty.

Podnikatelé, obchodníci a bankéři z Damašku, Aleppa a Homsu.
Část důležitých syrských médií, včetně významných žurnalistů financovaných Západem.

Každá skupina plní úkoly přesně stanovené plánem: Pučistické síly jsou složeny z občanů mladších 22 let. Rozhodující úlohu v ovlivňování veřejného mínění sehrává světový i domácí tisk. Již v první fázi převratu organizované skupiny nezaměstnané inteligence, složené podle velikosti města nebo sídla z 500 až pěti tisíc osob, začaly organizovat demonstrace.

Krytá demonstracemi zasáhla druhá skupina vyvolávající násilné incidenty, proti kterým musela zasáhnout policie a armáda. Demonstrace byly provázeny předem připravenou dezinformační kampaní. Ve druhé fázi došlo k vystupňování chaosu, na kterém se nejzáslužněji podílela média.

Na plánovaném vystupňování násilí se podílely zejména zločinné živly, které začaly zabíjet nejen pořádkové síly, ale i demonstranty, což bylo využito médií k obviňování násilí, páchaného režimem. Chaosu, který zavládl, využili vůdci sektářských skupin k vyvolání střetů ve všech oblastech religiozního a národnostního napětí.

Nastoupila poslední fáze, charakterizovaná vznikem »Svobodné syrské armády« (SAS) v Turecku a podobně jako v Libyi, »Národní rady«. V této fázi by mělo dojít ke vzpourám v ozbrojených silách a komplexnímu rozpadu celého vládního systému.

Jak se vyvíjí současná situace
Syrská i západní média šíří informace o zvyšujících se aktivitách »dezertérů« ze syrské armády. Údajně 16. listopadu dezertéři přepadli velení syrské rozvědky na předměstí Damašku a paralelně vyvolali masakr ve vojenském táboře v Daraa, kde zavraždili několik desítek příslušníků syrské armády.

Podle stejných tiskových agentur tito lidé usmrtili 14. listopadu 71 Syřanů z toho 34 vojáků vládních sil. »Dezertéři« mají být součástí SAS se základnou v Turecku. Ta však nemá podle posledních tiskových informací víc než 100 osob.

Kdo tedy zavraždil od letošního jara přes tisíc vojáků syrské armády? Kdo tyto dezertéry vyzbrojuje a zásobuje proviantem? Kdo koordinuje jejich činnost po celé Sýrii? Kolik by jich muselo být, aby denně realizovali přepady regulérních sil?

* * *

SAS není, jak tvrdí světová média, armádou dezertérů ze syrských ozbrojených sil, ale doslova hordou dobře organizovaných arabských extremistů al Kajdá a Muslimského bratrstva, vyzbrojenou moderními zbraněmi, dopravovanými do Sýrie z Turecka a Libanonu, financovanou a vyzbrojovanou Izraelem, USA a státy NATO.

Pro důkazy se lze obrátit ke zprávě švédského Institutu strategických studií (SIS), vypracované Emile Hokayem, která uvádí, že syrská opozice je vyzbrojena a vycvičena k tomu, aby přeměnila Sýrii v krvavé bojiště.

Zpráva renomované, nezávislé instituce je v přímém rozporu s tvrzeními světových médií a západních ministrů zahraničí odpovědných za probíhající masakry v Libyi, zdůrazňujícími, že za násilím stojí vládní síly, střílející do mírumilovných, neozbrojených manifestantů. Stejný postup jako proti Libyi, kde se pak ukázalo, že ve skutečnosti jde o hordy žoldnéřů z al Kajdá, řízené instruktory speciálních služeb NATO, Kataru a Saúdské Arábie.

* * *

Je naprosto zjevné, že SAS je pouze kamufláží, pro zatím nespecifikované, ale zřejmě velké množství teroristů, řízených podobně jako v Libyi a Íránu tajnými službami NATO, Saúdské Arábie, Jordánska a Emirátů. Syrská vláda odhaduje počet teroristů na dva tisíce.

Na dokonale organizované teroristické akce, při kterých se vrazi kryjí davem a pálí ze zálohy na policii a armádu, je to dostatečný počet. Počet mrtvých v Sýrii se rychle zvětšuje. Úkolem teroristů není pouze zabíjet pořádkové síly, ale hlavně vraždění demonstrantů, ze kterého je masmédii a nevládními organizacemi obviňována syrská vláda, vyvolat strach a chaos a opakovat libyjskou provokaci, která umožnila bloku USA-EU-OSN zlikvidovat progresivní režim Muammara Kaddáfího.

Účinnost teroristických akcí je sice vysoká, ale ani tak NATO není zatím schopno splnit svůj hlavní cíl - likvidovat režim a nastolit vlastní.

Prezident Bašár Asad se cítí dostatečně silný a odmítá podřídit se vnějšímu diktátu. Ultimata Ligy arabských států (LAS) - organizace po pádu Libye plně podřízené USA - nemají dostatečný vliv na změnu jeho orientace, protože Asad dobře ví, že z této strany mu smrtelné nebezpečí nehrozí, stejně jako si je vědom toho, že nejde, podobně jako v případě Libye, o vyhrožování ze strany Arabů, ale Západu. Rezoluce LAS o pozastavení členství Sýrie opakuje pouze postup, který byl použit proti Libyi. Za měsíc po rezoluci začalo bombardování.

* * *

Ani požadavek jordánského krále Abdullaha II., vyzývající Asada k demisi, nebere syrské vedení vážně. Král je pouhým nástrojem v rukou USA, které mu poskytují velkou materiální pomoc za udržení míru na východní hranici Izraele. Bez této pomoci by se monarchie rychle zhroutila.

To všechno je však neporovnatelné s tureckými hrozbami o pozastavení dodávek elektřiny do Sýrie. Podle všeho premiér Erdogan již nátlaku NATO podlehl, nyní probíhá jakýsi rituální tanec pod názvem »boj za lidská práva« (vzpomeňme vraždění Kurdů tureckou armádou), který by mohl vyvrcholit přerušením dodávek, a větší část Sýrie by se ocitla v zimě bez proudu.

Tento krok Turecka může zásadně změnit situaci a paralyzovat ekonomiku. Asadova vláda bude vystavena nové vlně masových protestů, která se pro ni může stát kritickou. Nezbude nic jiného než zavedení výjimečného stavu, což dává vedení NATO šanci prosadit v RB OSN rezoluci o vyslání mírotvorných sil, skládajících se z kontingentů NATO a LAS.

* * *

NATO se bude snažit prosadit zásah do vnitřních záležitostí Sýrie za každou cenu, nejlépe na základě rezoluce RB OSN. Výbuch občanské války bude pak nevyhnutelný a mírové síly OSN se stanou (jako už víckrát v dějinách) účastníkem konfliktu na straně sil bojujících proti Asadovi.

V rozhodujícím okamžiku se zřejmě navíc objeví anglické a francouzské speciální síly, které budou šturmovat rezidenci Asada. (Jako v Tripolisu.) NATO si tak upevní svou agresivní podstatu, prověřenou ve válce proti Libyi a potvrdí tak svoji roli světového četníka.

Zůstává jen jediný problém. »Modré přilby« mohou být vyslány pouze na základě rezoluce OSN. Osud Sýrie zůstává nadále v rukou Ruska a Číny. Tlak na oba státy je již nyní nesmírný. Buržoazní masmédia a nevládní organizace budou své běsnění o rozsáhlých masakrech civilního obyvatelstva, objevených masových hrobech a o nezbytnosti vnějšího zásahu mnohonásobně zvyšovat.Karel KLUZ, HóN, 29. 12.2011


Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

Klíčová slova: New world order  | Sýrie
6561 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvýchPetříček a metoda Sorosova kukaččího vejceCo můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských“ Němcích?

euPortal.cz

Jsou Evropané stále hloupější?Jestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosím

ePortal.cz

EU zrušila právní státyJaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?

Eurabia.cz

Kterak „vážený spojenec EU“ Erdogan o demokracii pečuje a EU to podporujeSlovinský premiér se ohradil proti očerňování Evropskou komisí

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha neznáŠest fotek pražských dopravních tepen z pondělí… a Evropa zmlka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan