Srbského prezidenta napadlii Kosovští Albánci

Autor: odjinud | Publikováno: 9.1.2012 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Konvoj srbského prezidenta Borise Tadiče se v Kosovu pokusili zablokovat místní Albánci, kteří do cesty postavili pneumatiky a auta. Dav asi 200 lidí házel po koloně kameny. Policie zadržela nejméně desítku protestujících, z nichž pět zůstalo v policejní vazbě.

Tadić měl namířeno na sobotní vánoční slavnost srbské pravoslavné církve na západě Kosova. Prezidentskou kolonu doprovázenou policisty z mise EU i místními policisty obklopili protestující, ale prezident se do cíle cesty dostal.

Mluvčí místní policie Baki Kelani uvedl, že protestující použili k blokádě automobily a pneumatiky. "Bylo hozeno množství kamenů, mnoho aut utrpělo menší škody. Vůz prezidenta Borise Tadiče zasažen nebyl," dodal podle agentury Reuters mluvčí evropské mise EULEX Nicholas Hawton.

Tadić je na tradiční návštěvě mnichů ve středověkém klášteře Visoki Dečani. Jde o připomínku toho, že Kosovo bylo kolébkou srbské pravoslavné církve a podle mnohých Srbů i jejich státnosti. V zemi zůstaly stovky klášterů a kostelů.

Více zde: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/srbskeho-prezidenta-napadlii-kosovsti-albanci-kameny-i-auty_222013.html

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
2459 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan