Kníže nejčistším politikem po roce 1989? Kolaborant, eurofil a korupčník, kroutí hlavou politici

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 7.1.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Který z českých politiků je nejčistší v polistopadové historii České republiky? Jak už ParlamentníListy.cz informovaly, je jím podle většiny respondentů agentury Sanep šéf české diplomacie a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Nad výsledkem však nesouhlasně kroutí hlavou někteří politici a veřejně aktivní osobnosti. Ti upozorňují především na Schwarzenbergovo spojení s některými nadnárodními organizacemi a špatnou zahraniční politiku.

V průzkumu agentury SANEP, který si nechal zpracovat deník Blesk, se hned za předsedou TOP 09, vicepremiérem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem umístil „Nikdo". Druhou nejčastější odpovědí totiž bylo, že na naší politické scéně není ani jediný politik, který by byl bez škraloupu.

Více zde: Nejčistší politik? Schwarzenbeg a pan Nikdo 

Nejdůvěryhodnější jsou i mrtví politici

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že v žebříčku je zmíněna celá řada už zesnulých politiků, například Josef Lux, Otakar Motejl nebo exministr kultury Pavel Dostál.

Proč se v průzkumu objevili i nežijící politici jsme se zeptali mluvčího agentury SANEP Oldřicha Zajíce. „Není to tak, že bychom měli nějaká předepsaná jména a dávali na výběr, ale respondenti měli naprosto volnou ruku, koho jmenovat. Kritériem pouze bylo, aby se jednalo o politiky v celé éře České republiky," sdělil ParlamentnímListům.cz Zajíc.

Kníže ruší ambasády, to je zásadní chyba

Sám ministr zahraničí se výsledkům průzkumu divil. Ve svém vyjádření v Blesku řekl, že by spíše čekal, že ho lidé budou volit pro jeho inteligenci. Z označení nejčistšího politika má prý „depku".

Podle poslance ČSSD a bývalého ministra kultury Vítězslava Jandáka určitě Schwarzenberg není dobrým ministrem zahraničí. „Hodnotit, jestli Schwarzenberg krade nebo nekrade nemůžu, protože k tomu nemám žádné důkazy. To je dnes tak v módě, křičet, že se krade a nemít jediný důkaz. Co ale můžu říct, že podle mého názoru není nejlepší ministr zahraničních věcí, to stoprocentně, protože ruší spoustu našich ambasád a to je prostě špatně, s tím nemůžu souhlasit, může to poškozovat naše obchodní zájmy. Jinak mě pan Schwarzenberg absolutně nezajímá," řekl redakci ParlamentníListy.cz exministr Jandák.

Čtěte také:
Vláda schválila knížeti koncepci zahraniční politiky. Na druhý pokus

Jezdí na Bilderberg a uplácel při restitucích

Předseda a poslanec KSČM Vojtěch Filip má na ministra zahraničí názor jasný. Ten je přesvědčen, že za Schwarzenbergovou oblibou stojí pouze velká neinformovanost lidí, kteří by si o něm měli zjistit něco víc.

„Je jasné, že lidé nedostávají úplné informace, ať si o Schwarzenbergovi přečtou třeba něco od Adama Bartoše nebo ať se zeptají lidí okolo Milevska," doporučuje předseda Filip. Jím zmiňovaný novinář Adam B. Bartoš opakovaně upozorňoval na pochybné miliardové restituce. Dnešní ministr zahraničí se tehdy v podstatě přiznal ke korupci: „Nechme to být. Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Bylo to k uzoufání. A po dvou letech, kdy se všechno zablokovalo... Nebyl to přímý úplatek, šlo řekněme o jistou protislužbu. V té době jsem ještě vůbec nebyl v politice," přiznal se před časem kníže.

Psali jsme:
Ty německý kolaborante, naznačují někteří politici Schwarzenbergovi

Spoluzakladatel iniciativy D.O.S.T. a ředitel Institutu svatého Josefa Michal Semín kritizuje ministra zahraničí za jeho silně prounijní politiku, která podle něho neodpovídá realitě.

Dříve jsme byli podřízeni Moskvě, dnes díky knížeti Bruselu

„Žádný ‚lex Schwarzenberg‘ nikdy nebude obsahovat větu, že se náš současný ministr zahraničí zasloužil o stát. A vydávat zákony konstatující, že se zasloužil o jeho demontáž, by bylo ještě absurdnější, než je tomu v případě zákonů opačného vyznění. Ministr zahraničí by měl hájit české zájmy ve světě, v jeho případě je tomu přesně naopak - hájí zájmy "světového společenství" v české politice. Podřízenost Moskvě vystřídala závislost na Bruselu či Washingtonu, v jejichž zájmu Karel Schwarzenberg jedná. To však není jeho jediná vada na kráse. Mám mu také za zlé jeho napojení na politické síly, jež vedou k odstraňování přirozených a v křesťanské myšlenkové tradici zasazených norem a institucí. Žádný autenticky konzervativní člověk by se nemohl ani na okamžik spojit s takovou společností, jakou je extrémistická Strana zelených," konstatuje jednoznačně prezidentu Klausovi blízký Semín.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: New wold order  | Schwarzenberg  | Bilderberg
3971 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvilaPetříček se k nám snaží přitáhnout trojského koně přímo z Bruselu! Rázný exposlanec od Babiše spustil kanonádu. Neunikla ani Šojdrová s kauzou sirotci
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan