Kníže nejčistším politikem po roce 1989? Kolaborant, eurofil a korupčník, kroutí hlavou politici

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 7.1.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Který z českých politiků je nejčistší v polistopadové historii České republiky? Jak už ParlamentníListy.cz informovaly, je jím podle většiny respondentů agentury Sanep šéf české diplomacie a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Nad výsledkem však nesouhlasně kroutí hlavou někteří politici a veřejně aktivní osobnosti. Ti upozorňují především na Schwarzenbergovo spojení s některými nadnárodními organizacemi a špatnou zahraniční politiku.

V průzkumu agentury SANEP, který si nechal zpracovat deník Blesk, se hned za předsedou TOP 09, vicepremiérem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem umístil „Nikdo". Druhou nejčastější odpovědí totiž bylo, že na naší politické scéně není ani jediný politik, který by byl bez škraloupu.

Více zde: Nejčistší politik? Schwarzenbeg a pan Nikdo 

Nejdůvěryhodnější jsou i mrtví politici

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že v žebříčku je zmíněna celá řada už zesnulých politiků, například Josef Lux, Otakar Motejl nebo exministr kultury Pavel Dostál.

Proč se v průzkumu objevili i nežijící politici jsme se zeptali mluvčího agentury SANEP Oldřicha Zajíce. „Není to tak, že bychom měli nějaká předepsaná jména a dávali na výběr, ale respondenti měli naprosto volnou ruku, koho jmenovat. Kritériem pouze bylo, aby se jednalo o politiky v celé éře České republiky," sdělil ParlamentnímListům.cz Zajíc.

Kníže ruší ambasády, to je zásadní chyba

Sám ministr zahraničí se výsledkům průzkumu divil. Ve svém vyjádření v Blesku řekl, že by spíše čekal, že ho lidé budou volit pro jeho inteligenci. Z označení nejčistšího politika má prý „depku".

Podle poslance ČSSD a bývalého ministra kultury Vítězslava Jandáka určitě Schwarzenberg není dobrým ministrem zahraničí. „Hodnotit, jestli Schwarzenberg krade nebo nekrade nemůžu, protože k tomu nemám žádné důkazy. To je dnes tak v módě, křičet, že se krade a nemít jediný důkaz. Co ale můžu říct, že podle mého názoru není nejlepší ministr zahraničních věcí, to stoprocentně, protože ruší spoustu našich ambasád a to je prostě špatně, s tím nemůžu souhlasit, může to poškozovat naše obchodní zájmy. Jinak mě pan Schwarzenberg absolutně nezajímá," řekl redakci ParlamentníListy.cz exministr Jandák.

Čtěte také:
Vláda schválila knížeti koncepci zahraniční politiky. Na druhý pokus

Jezdí na Bilderberg a uplácel při restitucích

Předseda a poslanec KSČM Vojtěch Filip má na ministra zahraničí názor jasný. Ten je přesvědčen, že za Schwarzenbergovou oblibou stojí pouze velká neinformovanost lidí, kteří by si o něm měli zjistit něco víc.

„Je jasné, že lidé nedostávají úplné informace, ať si o Schwarzenbergovi přečtou třeba něco od Adama Bartoše nebo ať se zeptají lidí okolo Milevska," doporučuje předseda Filip. Jím zmiňovaný novinář Adam B. Bartoš opakovaně upozorňoval na pochybné miliardové restituce. Dnešní ministr zahraničí se tehdy v podstatě přiznal ke korupci: „Nechme to být. Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Bylo to k uzoufání. A po dvou letech, kdy se všechno zablokovalo... Nebyl to přímý úplatek, šlo řekněme o jistou protislužbu. V té době jsem ještě vůbec nebyl v politice," přiznal se před časem kníže.

Psali jsme:
Ty německý kolaborante, naznačují někteří politici Schwarzenbergovi

Spoluzakladatel iniciativy D.O.S.T. a ředitel Institutu svatého Josefa Michal Semín kritizuje ministra zahraničí za jeho silně prounijní politiku, která podle něho neodpovídá realitě.

Dříve jsme byli podřízeni Moskvě, dnes díky knížeti Bruselu

„Žádný ‚lex Schwarzenberg‘ nikdy nebude obsahovat větu, že se náš současný ministr zahraničí zasloužil o stát. A vydávat zákony konstatující, že se zasloužil o jeho demontáž, by bylo ještě absurdnější, než je tomu v případě zákonů opačného vyznění. Ministr zahraničí by měl hájit české zájmy ve světě, v jeho případě je tomu přesně naopak - hájí zájmy "světového společenství" v české politice. Podřízenost Moskvě vystřídala závislost na Bruselu či Washingtonu, v jejichž zájmu Karel Schwarzenberg jedná. To však není jeho jediná vada na kráse. Mám mu také za zlé jeho napojení na politické síly, jež vedou k odstraňování přirozených a v křesťanské myšlenkové tradici zasazených norem a institucí. Žádný autenticky konzervativní člověk by se nemohl ani na okamžik spojit s takovou společností, jakou je extrémistická Strana zelených," konstatuje jednoznačně prezidentu Klausovi blízký Semín.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: New wold order  | Schwarzenberg  | Bilderberg
4115 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Ďábelská věc? Brazilský prezident utnul podporu LGBT a genderu!

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Tak co, pane Mináři? Profesor Chýla znovu o Milionu chvilek, Babišovi a ZemanoviNa to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan