Obchodujme a spolupracujme s arabskými státy a odmítněme americkou agresivní politiku

Autor: LP | Publikováno: 3.1.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Zahraniční cesta prezidenta Klause v Kuvajtu (více zde: http://www.euportal.cz/Articles/6749-moje-zapisky-z-klausovych-cest-po-kuvajtu-aneb-whisky-z-jiste-pane-ministre-jaderny-iran-a-stret-civilizaci.aspx  )  mě inspirovala, abych napsal pár vět k otázce islámu, multikulturalismu, "válce proti terorismu“ a tzv. střetu civilizací.

Podobně jako prezident si nemyslím, že hrozí střet civilizací jako konflikt celých civlizačních celků, tedy něco v tom smyslu, že se seberou vojska všech arabských států, Turecka, Pákistánu atd. a budou válčit proti vojskům západní civilizace. Národní zájmy jednotlivých muslimských států jsou totiž příliš rozdílné, ostatně stejně jako zájmy států západních, a předáci muslimských států jsou pragmatici. Jako každému jim jde o to, aby se měli dobře a dělali dobrý byznys.

Z toho bychom měli těžit. Ačkoli neberu zpět nic ze své kritiky islámu jako totalitního agresivního náboženství an sich, jaké vnitřní uspořádání mají tyto státy, je pouze jejich věc a nám by to nemělo bránit s nimi spolupracovat v zahraniční politice a obchodu, pokud to bude vyhovovat našim zájmům. Nebude to partnerství z lásky, nýbrž z rozumu, ale to se již v politice stává.

S tím jak nejenom ekonomicky degeneruje západní Evropa, měli bychom se čím dál tím více orientovat na blízkovýchodní, středoasijské a dálnovýchodní trhy – i zahraniční spojence. I kvůli tomu, abychom nebyli tolik ekonomicky závislí na Německu a politicky na franko-germánském tandemu. Proto považuji spolupráci s Kuvajtem za výbornou věc a klidně i s dalšími arabskými a muslimskými státy.

Úplně jinou otázkou ale je věc masové imigrace a multikulturalismu. Multikulturalismus tvrdí, že se nově příchozí imigrant nemusí přizpůsobit zemi, do které přichází, ale ona jemu a imigrant si může ponechat své zvyklosti ze své původní země. Proti multikulturalismu je potřeba tvrdě vystoupit a požadovat po imigrantech tvrdou asimiliaci a přizpůsobení se. Navíc imigrovat není nějakým jejich právem a po mém soudu je potřeba imigraci z nám vzdálených civilizačních okrůhů až na výjimky zastavit.

„Koktejl, o nějž multikulturalisté usilují, bude nestravitelný a povede k novým hlubokým frustracím a k narůstání napětí mezi odlišnými kulturními a civilizačními okruhy. První náznaky takové budoucnosti vidím v Evropě v podobě současného ´stěhování národů´. Konflikty, které v některých zemích toto umělé prolínání kultur již dnes vyvolává, jsou pouze náznakem budoucího střetu, k němuž - pokud bude vše takto pokračovat - neodvratně musí dojít," napsal prezident Václav Klaus ve své knize Kde začíná zítřek a nelze s ním než souhlasit.

Abych to řekl jednoduše, „milí muslimové, jste zde vítáni jako obchodníci, turisté a partneři v zahraniční politice, ale netoužíme po vás jako po svých spoluobčanech. Když jste vy na návštěvě u nás, respektujte naše zákony a zvyklosti a my se k vám budeme chovat jako dobří hostitelé. Stejně tak my se nebudeme vměšovat do vašich věcí a tradic a nebudeme k vám podnikat zahraniční vojenské intervence“.

Američtí a britští neokoni to dělají přesně naopak. George Bush ml. a Tony Blair vyváželi demokracii do Iráku a Afghánistánu, uráželi vojenskou přítomností v jejich teritoriu hrdost muslimských národů, a současně nechali do svých zemí vstoupit miliony muslimských imigrantů a potenciálních teroristů, kterým naopak lezli prostřednictvím multikulturalismu a politické korektnosti do zadku.

Nepleťme se tedy do záležitostí muslimských států v Africe a v Asii, ale řešme nebepečí muslimských imigrantů u nás. Měli bychom se držet hesel: "Žít a nechat žít" a "Dobré ploty dělají dobré sousedy". Buďme muslimským státům dobrými "sousedy".

Klíčová slova: New world order  | USA  | islám  | Asie  | Afrika
2165 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan