Petr Hájek o jedenáctém září a agresi USA proti Srbsku

Autor: Redakce | Publikováno: 4.1.2012 | Rubrika: Citáty
Ilustrace

Čím to, že v prvním případě (11. září–pozn. redakce) se desítky a stovky milionů lidí v Americe ai mimo ni dodnes nedokázaly smířit se zbořením dvou budov a zcela propadly válečné psychologii, v jejímž rámci bez odporu souhlasily s dobrovolnou ztrátou podstatatných občanských svobod? A s hlasitým či nanejvýš mlčenlivým souhlasem akceptovaly pochod celých armád proti zemím, které na ně nejen neútočily, ale ani útočit nemínily? A proč naopak v druhém případě (bombardování Srbska – pozn. redakce) aplaudovaly bombardujícím leteckým svazům, angažujícím se zcela svévolně ve prospěch jedné ze stran v občanské válce, která se americké bezpečnosti v žádném myslitelném směru netýkala?
 
Dosud se mělo za to, že je rozdíl, když nějaký stát zaútočí na jiný stát a napadený se brání například protiútokem. Jenže letecký útok Spojených států na Srbsko, které v devadesátých letech řešilo své vnitřní problémy, byl učebnicovou „humanitární“ agresí sovětského typu (argumentovat, že Srbsko nebombardovala Amerika, ale NATO, je obdobně pokrytecké jako tvrdit, že v roce 1968 byla Československu poskytnuta „bratrská pomoc“ armádami Varšavské smlouvy, nikoli Sovětským svazem). Zničení budov Světového obchodního centra na Manhattanu teroristy počátkem třetího tisíciletí naopak zcela určitě agresí jednoho státu proti jinému nebylo…bylo nanejvýš selháním institucí zajišťujících vnitřní bezpečnost USA, určitě ne však útokem jiného státu na Ameriku.
 
HÁJEK, Petr: Smrt ve středu, Dokořán, Praha 2009

Klíčová slova: Srbsko  | USA
5615 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan