Migrace je řízená invaze, která nás má rozvrátit, nedá Miloš Zeman ani dnes pokoj ,,sluníčkářům". A bylo toho dnes ještě víc

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 3.11.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Vzkaz českým komentátorům a novinářům, kteří spílají prezidentovi za některá vyznamenání udělená 28. října. I to zaznělo od Miloše Zemana během pokračující návštěvy Pardubického kraje. Hlava státu zavítala do firmy, jež vyrábí vojenskou radiolokační techniku včetně zařízení, která mohou pomoci s „uprchlickou invazí“, jak to prezident Zeman sám nazval.

 

Prezident Miloš Zeman pokračuje s návštěvou Pardubického kraje, kterou zahájil v pondělí dopoledne na pardubickém krajském úřadě setkáním s hejtmanem Martinem Netolickým (ČSSD) a debatou s krajskými zastupiteli (více ZDE).

Po poledni se prezident s delegací přemístil do sídla pardubické společnosti Retia, která se zabývá vývojem a výrobou vojenské radiolokační techniky. Při krátké prohlídce byl prezident seznámen se zařízením, které může armáda nasadit při ochraně hranic, což by mohlo být využito právě při probíhající migrační krizi.

Prezident před zaměstnanci firmy slíbil, že k nim na návštěvu dostane i ministra obrany a náčelníka generálního štábu. „Za druhé se pokusím, aby proběhlo seriózní jednání o armádních zakázkách pro vaši firmu. Chci také říci, že velice vítám spolupráci Retie s izraelskými firmami. Takže činím slib, že si pozvu ministra obrany, náčelníka generálního štábu a pokud možno i izraelského velvyslance a pokusím se aspoň trochu vašemu podniku pomoci,“ zmínil Zeman ve stručném úvodním proslovu. „Jak říkají na Valašsku, úvodní slovo má být krátké a klobása dlouhá. Tím bych skončil, aby zbylo více času na vaše otázky.

Během diskuse se zaměstnanci se dostalo jak na zdejší téma, tedy armádu a její vybavení, tak na migrační krizi i debaty kolem některých osobností, kterým prezident 28. října udělil státní vyznamenání.

„Jsem nevoják, mám modrou knížku a to, že jsem vrchním velitelem ozbrojených sil je dáno tím, že jsem současně prezident. Můj zájem o armádu byl v minulosti determinován především tím, že jsem podporoval zahraniční mise, protože jsem zastával a zastávám názor, že proti teroristům je, pokud možno, lepší bojovat tisíce kilometrů od našich hranic, například v Afghánistánu, aby tam jejich výcviková centra nevyprodukovala jednotku, která sem přijde a vyhodí Pražský hrad nebo katedrálu do povětří. V posledních asi dvou letech můj zájem o armádu vzrostl v souvislosti s migrační krizí. Protože zastávám názor, že migrace je řízená invaze, která má rozvrátit evropské sociální, kulturní, ekonomické i politické struktury, že je dobře organizována a není spontánní a přijde čas, kdy naše armáda bude muset zasáhnout na obranu našich vlastních hranic a bude k tomu potřebovat i radiolokační prostředky pro detekci uprchlíků, z nichž jeden jsem viděl tady,“ rozšířil Miloš Zeman v Pardubicích svůj pohled na vývoj krize.

Jedna z tazatelek se prezidenta ptala na obecné referendum, což Zeman dle vlastních slov podporuje už dvacet let, takže to není žádná jeho módní či populistická póza. „Dokud vládla pravice, říkala, že referendum je alibismus, že máme zastupitelskou demokracii a že o všech věcech mají rozhodovat poslanci, potažmo vláda. Když vidím, a nebudu nikoho konkrétního jmenovat, intelektuální výkony některých poslanců či ministrů, tak si myslím, že intelektuální výkon průměrného českého občana může být někdy poněkud vyšší a že bychom se tedy měli řídit výší intelektuálního výkonu,“ rozvedl svůj pohled na přímou demokracii prezident republiky a dodal, že sám se docela přimlouvá za referendum o migrančních kvotách.

„Četl jsem řadu kritických komentářů v našich novinách, pokud jde o vyznamenání, která jsem udělil. Chtěl bych těmto komentátorům vzkázat jednu jedinou věc: vyznamenání se udělují vždy až za vykonanou práci. Závistivá kritika těch, kdo sami žádnou vykonanou práci za sebou nemají, není důvodem k udělení státního vyznamenání, protože za závist, jednu z nejhorších lidských vlastností, se vyznamenání prostě neuděluje,“ vzkázal prezident Miloš Zeman na návštěvě firmy vyrábějící vojenské radary.

V pondělí hlava státu navštíví ještě Státní oblastní archiv v Zámrsku. Ve stejném městě se Zeman setká se zastupiteli a navečer bude debatovat s občany. V úterý má prezident na programu návštěvu města Žamberk, rovněž debatu s občany a odpoledne se podívá na československé hraniční opevnění.

 

Psali jsme:

www.parlamentnilisty.cz

 

Klíčová slova: islám  | Zeman  | imigrace
4118 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan