Německo se odvrací od americké anti-Putinovské aliance. Prý spojí své síly do koalice k poražení ISIS s Ruskem

Autor: odjinud | Publikováno: 19.9.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Německo v překvapivém kroku opustilo anti-Putinovskou alianci zformovanou USA: Německo teď už oficiálně vítá připravenost Moskvy v Sýrii jednat a zahajuje společně s Ruskem a Francií iniciativu za ukončení této války. To by mělo zastavit i ten neustálý příliv uprchlíků. Německo nařídilo tisícům vojáků bojovou pohotovost. Německo překvapivě opustilo alianci zformovanou spolu se Spojenými státy, která měla v úmyslu zablokovat ruský vstup do syrského konfliktu.

 

Ministryně obrany Ursula von der Leyden řekla Der Spiegel, že vítá záměry presidenta Putina přidat se k boji proti extremistické organizaci „Islámský stát“. Bude to záležitost oboustranného zájmu, řekla.

© Deutsche Presse?Agentur
Frank-Walter Steinmeier a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov tvrdě v zákulisí pracují na plánu pro Sýrii. Obrázek ukazuje tyto dva ministry zahraničí během návštěvy Stalingradského památníku ve Volgogradu letos v květnu.

Mluvčí ministerstva zahraničí dodal, že Německo uvítá další ruské úsilí o boj proti IS. Ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier dokonce oznámil zahájení společného podniku za účasti jeho, ruského ministra zahraničí Lavrova a jejich francouzského kolegy Laurenta Fabia s cílem ukončit syrskou občanskou válku. Očekává se, že Lavrov a Fabius dorazí v sobotu do Berlína.

Rusý ministr zahraničí Sergej Lavrov vyzval US ministra obrany ke koordinaci svého úsilí s ruskými vojsky. Protože obě strany aktivně do Sýrie investovaly, tak by mělo být prvořadé, aby US obnovily před tím zrušenou operační spolupráci s Ruskem, řekl v pátek v Moskvě Lavrov. Ta by byla zaměřená na vyhnutí se „nezamýšleným incidentům“. Ruská vojenská cvičení ve Středomoří budou v souladu s mezinárodním právem. Lavrov dále vysvětlil, že Rusko bude pokračovat v dodávkách zbraní vojskům syrského presidenta Bashara al-Assada na podporu jejich boje proti extremistické organizaci Islamistický stát (IS).

Rusko začalo s diplomatickou ofenzivou už před několika týdny. Američané přesně neuvedli, že budou ruskou iniciativu podporovat. US za žádných okolností nedopustí, pokud by Rusko bylo opravdu úspěšné, aby to bylo Rusko, kdo dostane kredit za vyřešení této patové situace. US vláda proto preventivně varovala před zhoršením krize s uprchlíky, pokud by snad intervenovalo Rusko.

Zvláště neoconi vysílají varování před jakoukoliv spoluprací s Ruskem v jakékoliv záležitosti. US president Obama se nijak jasně nevyjádřil, zda ruská iniciativa proběhla v koordinaci s Bílým domem. Ministr zahraničí John Kerry na jaře odletěl na překvapivou návštěvu Ruska, z níž však ohledně záležitosti Sýrie nevyšel žádný výsledek. Je pravděpodobné, že US vláda tváří v tvář zhoršující se krizi s uprchlíky změnila svůj názor, takže jsou teď na Středním východě ochotni ke spolupráci s Ruskem.

Frank-Walter Steinmeier se už dlouho za scénou pokouší o usmíření, a je tudíž v neustálém styku s ruským kolegou Lavrovem. Vypadá to, jako by byl jediný v německé vládě, kdo si uvědomuje, že krize s uprchlíky, bude-li válka na Středním východě pokračovat, se úplně vymkne kontrole. Před několika dny signalizovalo i Rakousko a Španělsko, že právě ruská účast v bitvě proti IS je kriticky důležitá. Rusko začalo s rozšiřováním svých vojenských aktivit v Sýrii.

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyen chce rozšířit nasazení Bundeswehru v Iráku. Bundeswehr bude připraven pokračovat ve své úspěšné práci v kurdských regionech ve spolupráci s iráckou vládou, řekla v sobotu Der Spiegel. První kroky už byly provedeny. Německo dodalo zdravotní dodávky, přilby a ochranné masky. Až 100 vojáků Bundeswehru cvičí bojovníky kurdské Pešmergy v severním Iráku. Dodávají se i zbraně.

Von-der Leyden rovněž s příchodem uprchlické krize nařídila bojovou pohotovost tisícům německých vojáků. Zda k tomu došlo kvůli uprchlíkům, nebo kvůli náznakům hrozby terorismu, není dosud známo. Rozkaz byl vojskům vydán den před tím, řekl mluvčí ministerstva v pátek v reakci na zprávu Der Spiegel. Až 4000 vojáků je v neustálé pohotovosti k nasazení. Minulý víkend byly vyslány stovky vojáků, aby pomohly s ubytováním nově příchozích uprchlíků. Vojáci dostávají za svou službu v rámci rozkazu přípravy k možnému nasazení příplatky.

Komentář překladatele (z němčiny do angličtiny):

Přišly zprávy, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zpochybňoval účinnost US vedené koalice proti Islamistickému státu (IS). Podle magazínu PNP konstatoval, že dotyční kolegové z US vedené koalice se na něj obrací. Informovali ho, že US vojáci nedostali povolení, aby jejich bojoví piloti vůbec pomýšleli na jasně lokalizované a identifikované pozice Islamistického státu.

Copyright © South FrontSott.net, 2015

By South Front

Global Research, September 18, 2015

Sott.net 14 September 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/germany-moves-away-from-the-us-anti-putin-alliance-and-joins-forces-with-russia-in-coalition-to-defeat-isis/5476793

www.nwoo.org

Klíčová slova: Rusko  | islám  | Německo
1711 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan