Slovenský premiér Fico zpochybnil nutnost pomoci migrantům

Autor: odjinud | Publikováno: 12.9.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

zdroj
Slovenský premiér Robert Fico zpochybnil nutnost pomoci migrantům, kteří cestují do Evropy. Agentura RIA Novosti sdělila, že slovenský premiér to řekl během vystoupení na slovenské rozhlasové stanici.


"Nyní je otázkou, jak se zachovat k mase migrantů, která zahrnuje možná více než jeden milion osob. Otevřít náruč a prohlásit, že všechny přijímáme, nebo přece jen jednat racionálně, to znamená rozlišovat mezi těmi, kteří opravdu utíkají před nebezpečím a hladem, a těmi, kteří sem přicházejí za ekonomickým prospěchem? Umírá hladem ten, kdo může zaplatit pašerákovi 5000 euro?" uvedl Fico.

Podle něj tvoří drtivou většinu uprchlíků (90 procent) muži, kteří přicházejí do Evropy hledat lepší život. Fico zdůraznil, že Slovensko nemůže klidně zaujímat postoj k faktu, že "někdo se rozhodne pracovat v Evropě, nelegálně překročí hranice, a my musíme tyto lidi vítat."

Slovenský premiér soudí, že příčinou současné krize v Evropě je komplikovaná situace v zemích, ze kterých migranti přicházejí. Vyzval také Organizaci spojených národů, aby aktivněji působila v souvislosti s tímto problémem a poznamenal, že "v destabilizované Libyi a Sýrii by mohla být umístěna mezinárodní vojska."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Klíčová slova: EU  | Slovensko  | imigrace
1804 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan