Rusko zavinilo genocidu ukrajinského národa? Jsou pro to nesporné důkazy

Autor: odjinud | Publikováno: 29.8.2015 | Rubrika: Politika
Ilustrace

To, že Rusko je vinné genocidou ukrajinského národa je populární názor. A ne jen ve spojitosti s hladomorem. Dcera mého přítele z Oděsy přišla z hodiny dějepisu a řekla: „Dnes jsme probírali, jak Rusko zbídačovalo Ukrajinu.“ Přítel byl zvědavý, které období to probírali. Ukázalo se, že epochu po zrušení nevolnictví.

 

Historii lze podávat z různého úhlu pohledu: všechno závisí na učiteli, novináři nebo historikovi. Pro každou verzi lze najít desítky vhodných faktů. Obtížnější však je manipulovat čísla – ta objasňují mnohé.

Známá je definice genocidy přijatá Valným shromážděním OSN. Stručně řečeno, je to taková politika, která vede ke zničení nebo k redukci určité etnické skupiny. To znamená, že genocida se odráží v číslech.

Zde je hodnocení amerických vědců: jak se měnilo obyvatelstvo Ukrajiny v průběhu 20. století. Podle demografických statistik „Population statistics: historical demography“ se uvádí, že v prvním roce onoho století zde žilo 24.950.000 obyvatel. Při posledním sovětském sčítání v roce 1989 bylo na Ukrajině zaznamenáno 51.707.000 obyvatel. Tedy nárůst o 107,2 %.

Je to hodně, nebo málo? Pro srovnání – ve Velké Británii za tutéž dobu vzrost počet obyvatel pouze o 61,5 %.

Ale jak by bylo možné srovnávat Ukrajinu s Velkou Británií, která si obě světové války „odseděla“ odděleně na ostrovech? Přesnější bude srovnávat s Německem, jehož obyvatelé stejně jako Ukrajinci utrpěli skutečně velké ztráty. Jenže obyvatel Německa nepřibylo za devět desetiletí 20. století víc než 44,1 %. A to přesto, že se Němci sjížděli téměř z celé Evropy. A přibyl ještě i nějaký ten milion Turků.

Takže nehledě na krveprolití dvou světových válek, obyvatelstva Ukrajiny ve společném ruském státě neubylo, ale naopak výrazně přibylo. A přibylo ho dva a půlkrát víc než obyvatelstva Německa. To nevypadá na genocidu.

A ještě jeden výrazný znak genocidy existuje – vytvoření vybraných nepříznivých podmínek pro některou etnickou skupinu. Podívejme se na problém z tohoto hlediska a srovnejme dynamiku Ukrajinců a Rusů jako „dominantní národnosti“.

Stejný zdroj „Population statistics: historical demography“ uvádí, že v roce 1900 na území nynější Ruské federace (bez Krymu) žilo 71.162.000 lidí. Při sčítání v roce 1989 jich bylo zaznamenáno 147.400.000.

Celkový růst za 89 let byl tedy 107,1 %. A na Ukrajině – 107,2 %. Takhle shodně nerostou jen bratrské národy. Tak svorně rostou dvojčata, kterým matka stejně nalévala boršče a stejně rozdávala i pohlavky. Rusové a Ukrajinci byli národy-dvojčaty, kterým se od Matky-Vlasti dostalo naprosto stejného dílu.

Bohužel, stejně se jim dostalo i neštěstí. Byl hladomor na Ukrajině, ale v Rusku byl taky. A pokud v době hladomoru zemřelo Rusů méně, o to víc jich zahubil hlad v letech 1921 a 1946. Jinak by se čísla tak přesně nesešla. Představovat hladomor jako speciálně moskaly organizovanou genocidu Ukrajinců je tedy lživé a podlé.

A nyní ta nejaktuálnější čísla – poslední rok před osudovými událostmi v lednu 2014 měla Ukrajina 45.372.000 obyvatel. To je o šest milionů (nebo 12,5 %) za posledních 25 let „nezávislosti“ méně. Přímý deficit, fyzický úbytek národa.

Takže samostatná existence bez bratrů-moskalů byla pro Ukrajinu horší než genocida. I když u bratrů to, pravda, také nebylo dobré: původně Mělo Rusko 148,4 milionů, zůstalo 143,3 milionu. To je mínus 2,5 %.

A tak se ukazuje, že „rozvod“ poškodil všechny. Ale pro jednu z etnických skupin kdosi vytvořil selektivně nepříznivé podmínky. Takové, že úbytek Ukrajinců probíhal pětkrát rychleji, než úbytek Rusů. Kdo jiný by to mohl být, ne-li příznivci nezávislosti, kteří dvacet pět let posilovali ukrajinské sebeuvědomění a oddělovali zemi od s Rusy společné civilizace? Pod „svidomým“ vedením těchto příznivců nezávislosti se Ukrajina stala evropským přeborníkem v úmrtnosti a světovým rekordmanem v přirozeném úbytku obyvatel. Něco takového tu nebylo tisíce let.

A vina z genocidy ukrajinského národa je tedy jasně na straně Ruska. Protože Ukrajinu opustilo. Protože dovolilo příznivcům nezávislosti uvrhnout jednoho z bratrů na sebevražednou cestu.

A to je celý ten příběh.

Zdroj: http://rusnext.ru/news/1440020678

www.nwoo.org

Klíčová slova: Rusko  | Ukrajina
2665 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan