Ti co tvrdí, že je Rusko v krizi neví, o čem mluví! Pokud chcete opravdu hovořit o nějaké hospodářské krizi, mluvte a pište pánové ekonomové raději o USA...

Autor: Ladislav Kašuka | Publikováno: 16.8.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Rusko se prý nachází v ekonomické krizi, protože mu kleslo HDP. To je typický jednoduchý pohled tržním chaosem odkojeného západního ekonoma! To, že klesne růst hrubého domácího produktu, ještě neznamená krizi, jak se nám snaží západní politici a ekonomové vnutit!

 

Řekněme, že některá země, v tomto případě Rusko se díky nějakým nesmyslným západním sankcím a nižším cenám ropy, opravdu dostane do pozice, kdy začne vyvážet a vyrábět o něco méně surovin a výrobků, tedy mu klesne růst HDP. Vysvětlil Vám někdy někdo, proč to musí zrovna v případě Ruska znamenat krizi?!

Chápu, že v malých, nebo surovinově nesoběstačných zemích by to možná problém byl, protože když klesne vývoz toho, co produkuji, mohu kupovat méně toho, co potřebuji, tedy pokud to nechci dělat, jako například USA na dluh! Jenže zrovna v případě Ruské federace je to pouhé mámení a klam lidí západními lídry, kteří tím chtějí uklidnit své voliče v zemích, které díky protiruským sankcím sami ztrácejí značné finanční obnosy.

Ruská federace je totiž zemí, která by i v případě, že by došlo pro tuto zemi k nejhoršímu scénáři, tedy k nereálnému Obamovu snu, že zůstane naprosto ekonomicky izolována od zbytku světa, může v klidu přežít, koneckonců se to již jednou před druhou světovou válkou stalo a nakonec to pro tehdejší Sovětský svaz znamenalo největší růst HDP v dějinách lidstva (15% – 30% ročně).

Rusko je totiž zemí, která má úplně vše. Spoustu nerostných zdrojů i plochy k pěstování plodin, má pole, má tajgu, má hory, má řeky, má lesy, má moře, má ropu, má uhlí a v zemi všechny obyčejné i vzácné kovy a co je hlavní, má lid, který se při útoku zvenčí nesesype a nerozhádá, nýbrž se semkne, zesílí a napne všechny síly k tomu, aby se vlastními silami dostal z dočasných problémů, které mu způsobili jiní!

Ruské federaci může tedy dočasně klesnout HDP a dokonce i o více než o těch 5%, o kterých nyní halasně křičí do světa západní ekonomové, ale to ještě vůbec neznamená krizi, nýbrž pouhou reorganizaci hospodářství, které se přeorientovává v zahraničním obchodě jinam (do Asie) a v domácí produkci si určuje nové cíle a priority!

Pokud chcete opravdu hovořit o nějaké hospodářské krizi, mluvte a pište pánové ekonomové raději o USA, které mají jen federální dluh již okolo 150% HDP (a to ještě mají samostatné dluhy jednotlivé státy) a neotírejte se o zemi, která má dluh pohybující se jen okolo 16% HDP, což je hluboko pod světovým průměrem zadluženosti jednotlivých zemí!

http://www.nwoo.org/

Klíčová slova: capitalism  | Rusko
2680 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Profesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativuStal se zázrak. Česká televize vyslyšela dlouholeté volání českých lidí...

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházetAndreji Babišovi, Janu Hamáčkovi a všem jejich kolegům z ANO a ČSSD snad nezáleží na osudu našeho krajana ve Francii?

ePortal.cz

Blbost, ale za prachy proč neV České republice řádí sňatkový podvodník, který se představuje jako Tomáš Pěstčínský. Policie je bezradná

Eurabia.cz

Dítě řeklo matce, že by ji neváhalo zavraždit kvůli poslušnosti k islámu a MohamedoviČernoch tvrdil, že ho zmlátili bělští stoupenci Trumpa. Teď se ukázalo, že lhal ve všem ...

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zařízení USA, které vás slyší... Marian Kechlibar o zákoutích kauzy Huawei. Padni komu padniSpisovatel odhaluje, jak žili Romové s ostatní společností, než vzniklo sídliště Chanov. Osobní zážitky
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan