Je to za námi a teď už je to jen nekrolog. Řecký parlament dal většinovým schválením štempl k transformaci národa na kolonii pod správou bankéřů

Autor: odjinud | Publikováno: 18.7.2015 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Stephen Lendman

Je to za námi a teď už je to jen nekrolog. Řecký parlament dal většinovým schválením – 229 ku 64 hlasům - štempl k transformaci národa na kolonii pod správou bankéřů. Šest zákonodárců se zdrželo. I vůdce koaličních partnerů Nezávislých Řeků Panos Kammenos a podobně smýšlející členové strany hlasovali poté, co slovně odmítli podmínky Trojky, také „ano“.
 

Velká většina peněz na výkup z dluhů jde na platby bankéřům a dalším věřitelům – nic nepůjde na ekonomické zotavení a růst. Cenou za to je ještě hlubší kárné zbídačování, více chudoby a nezaměstnanosti, než kdy jindy, a ještě více lidské mizérie před námi bez konce v dohledu.Pouze 32 parlamentářů ze 149 ze SYRIZY hlasovalo „ne“ – včetně vyhozeného ministra financí Yanise Varoufakise, generálního tajemníka ministerstva financí Manose Manousakise, ministra energetiky Pangiose Lafanzanise, náměstka ministra práce Dimitrise Stratoulise a vyhozené mluvčí Zoe Konstantopoulou.

Ta prohlásila návrh na vykoupení za „sociální genocidu.“ Další odpůrci zbídačování to odsoudili jako „novou Versailleskou smlouvu.“

Suverénní Řecko už neexistuje. Bandité z Trojky vlastní jeho duši. Demontáž demokracie se v jejím rodišti stala oficiální.

Mezi tím se policie před budovou parlamentu násilně střetla s tisíci protestujícími proti zbídačování požadujícími slib ulehčení a sociální spravedlnosti, nikoliv zaprodání.

Ministerský předseda Tsipras ještě sypal sůl do ran, které zasadil, když řekl, že „nevěří v ten plán iracionální“ kapitulace, pro nějž žádal, aby hlasovali.

Lhal, když tvrdil, že neměl na výběr. Podmínky mu byly vnuceny, řekl. Odpovědné vedení by je rovnou odmítlo, odešlo by a postavilo by se po svém uvítání doma jako národních hrdinů do čela, aby se odvážně postavili banditům Trojky, když by v tom nejvážnějším okamžiku řekli „ne“.

Místo toho ukázal, že je stejný jako ten zbytek – co slíbí jednu věc, ale udělá jinou, přičemž zradí své voliče, a dokázal, že on a podobně smýšlející činitelé SYRIZY představují jen populistické předstírání, takže jsou ještě opovrženíhodnější než ti pravicoví příznivci zbídačování.

Ti jidášští činitelé jsou těmi nejzavrženíhodnějšími, a to z dobrého důvodu. Zaslouží si nejtvrdší odsouzení. SYRIZA a podobně smýšlející zrádci souhlasili s uvržením Řecka do ještě větší vleklé Deprese, než byla ta dosavadní, a do všeho toho extrémního utrpení a soužení spolu s bezútěšnou Faustovskou zradou.

Mohla by Tsiprasova vládní koalice tohle zaprodání přežít? Ztratí podporu většiny? Bude mít dost členů odvahu k nuceným předčasným volbám?

Většinová parlamentní podpora pro zkázonosné podmínky vykoupení by jej mohla zachránit – když to podpořilo i skoro 80% členů strany SYRIZA. Těch, co si uchovali věrohodnost, bylo číselně příliš málo.

Spolu s tím nesmírně utrpělo i Tsiprasovo postavení jako řeckého vůdce. Jestli zůstane ministerským předsedou, to se teprve uvidí – když v lednu měl lidovou podporu, ale teď po kapitulaci v Bruselu byl už uznán za Jidáše.

Den probuzení bez jakékoliv útěchy – znepokojivá dohra po bouřlivé noci. Zprávy naznačují, že odporující ministři ze SYRIZY a další odpůrci ze strany budou vyhozeni. Takto fungují brutální režimy. Postižení poslanci budou mít na výběr – opustit vládu nebo pokračovat v úřadě jako nezávislí, čímž se oslabí Tsiprasův úchop moci.

Ten se teď potýká s téměř nemožným úkolem udat svou zradu u rozzuřené veřejnosti. Od svého drtivého vítězství v lednu, kdy slíbil už žádné zbídačování, už jen systematicky své sliby porušoval.

Schválením podmínek Trojky k výkupům z dluhů se Řecko přeměnilo na zhroucený stát. Tsipras ztratil své nejdůležitější politické aktivum – důvěru veřejnosti.

Jeho vysvětlení zní dutou prázdnotou – když tvrdí, že získal lepší podmínky, než požadovali činitelé Trojky, když říká, že „teď bude doma bojovat, aby skoncoval s oligarchií, která nás do tohoto stavu dostala.“

Zaprodání se banditům z Trojky zbavuje jeho povídačky smyslu. Nad Řeckem vládnou fašisté maskující se za sociální demokraty. Finanční tyranie je tam oficiální státní politikou.


Překlad: Miroslav Pavlíček

Klíčová slova: EU  | euro  | Řecko
1998 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan